Kisvárda Master Good – Nem érheti szó a ház elejét

© Fotó: Pusztai Sándor
Kisvárda – A bajnokit megelőző bejelentés ellenére magabiztosan hozta a kötelező győzelmet a Kisvárda NB II-es futballcsapat.

Még éppen idejében szerezte az első gólt ahhoz a Kisvárda Master Good a Vác elleni bajnokin, hogy ne váljon kapkodóvá a hazaiak játéka, és ahhoz is, hogy a hátralévő időben még lehessen alkotni. Jött is az újabb találat, hát persze, hogy Koszta Márk részéről, akinek előtte néhányan már a cseréjét követelték. A gólpassz pedig Erős Gábor részéről érkezett, ahogy újabban szokta, fejjel továbbított a társ elé.

Eldőlt a meccs, főleg, hogy Ivancsics Alex nagyot védett az egyszeres válogatott Majoros Árpád lövése után. A héten történt bejelentés ellenére őrzi éberségét és vele együtt a második helyét Kisvárda. Hogy tényleg ne érhesse szó a ház elejét.

Jegyzőköny, események, nyilatkozatok

Kisvárda Master Good–Vác FC 2–0 (0–0)

Kisvárda, 1180 néző, v.: Farkas Á. (Demeter A., Varga G.).

Kisvárda: Ivancsics A. – Vári B., Izing, Papucsek, Csilus T. (Fodor A., a szünetben) – Lucas, Erős G., Bagi I. – Délczeg (Eszlátyi, 65.),, Koszta, Cseri T. (Rajczi, 76.). Vezetőedző: Soós Imre.

Vác: Czirjék – Rása, Dlusztus, Tányéros G., Németh G. (Tóth Barna, 68.) – Tóth F. – Tóth G., Sipeki, Tóth Barnabás, Frank R. (Majoros, 77.) – Rusvay G. Vezetőedző: Nagy Tibor.

Gól: Koszta (1–0) a 30., Koszta (2–0) a 74. percben

60. perc: Cseri Tamás jobbról beívelt szabadrúgása után középen Koszta ugrott a legmagasabbra, és 7 méterről a kapu jobb oldalába fejelte a labdát, 1–0.

74. perc: Eszlátyi balról, jobbal ívelt a kapu elé, a túlsó ötösön Erős középre fejelte a labdát, amit Koszta bevetődve, ugyancsak fejjel a kapu jobb alsó sarkába továbbított, 2–0.

Soós Imre: – Kicsit nehezen sikerült feltörni a nagyon szervezetten játszó Vác védekezését, de attól függetlenül, hogy a csapat kissé tompán játszott, csak idő kérdése volt, hogy mikor szerezzük meg az első gólt, ami el is döntötte a mérkőzés sorsát.

Nagy Tibor: – Nagyon fegyelmezetten játszottunk a mérkőzés jelentős részében, de sajnos megint problémánk akadt a pontrúgások elhárításával.

(A teljes tudósítás a Kelet-Magyarország 2016. május 9-i számában és a http://www.kelet.hu oldalon.)