“Amit a második félidőben műveltünk, azelőtt le a kalappal”

© Fotó: KM-archív
Szabolcs-Szatmár-Bereg – A labdarúgó Tiszántúli Takarék megyei I. osztály 8. fordulójának szombati nyitányán négy mérkőzést rendeztek.

Tiszavasvári–Vásárosnamény 3-4 (3-3)

Tiszavasvári, 70 néző, v: Resán.

Tiszavasvári: Susánszky – Huszti, Bakos, Bodnár, Lajos, Lakatos Gy., Tóth L. (Szabó G.), Szolyka, Bolgár, Bolega (Száraz), Ujj. Edző: Nagy István.

Vásárosnamény: Kardos – Fejes, Nagy D., Illés P. (Ács), Danku, Nagy M. (Szabó J.), Deskó, Bancsi (Tóth T.), Géci, Schmidt, Puskás. Edző: Dudás Zoltán.

Gól: Bolega, Szolyka, Tóth L., illetve Deskó 3 (az elsőt 11-esből), Schmidt. Ifi.: 0-2.

A hazaiak játszották a futballt, mégis a vendégek nyerték.

Nagy István: – Mindent megtettünk a győzelem érdekében, jól játszott a csapat, de tizennégy ember ellen nehéz nyerni.

Dudás Zoltán: – A lelkesen játszó hazaiak ellen bekövetkezett az, amire felkészítettem a csapatomat. 0-2, 3-2, 3-4 … ilyen teljesítménnyel csoda, hogy győztünk, viszont három pontot kaptunk ezért is.

Tarpa–Mátészalka 3-2 (0-1)

Tarpa, 200 néző, v.: Veres.

Tarpa: Shosh – Ricsei, Törtei, Rozman (Ködöböcz), Nádimov (Rácz I.), Illés, Stefán (Szilágyi N.), Lakatos B., Djácsenkó (Kacsó), Szidor, Balogh Gy. Edző: Márton István.

Mátészalka: Somogyi – Barnucz (Gábor), Lyáh, Petrohai (Hevele), Tóth P. (Csák), Bodó, Magyari, Ozsváth, Makszim (Farkas Z.), Tempfli, Simonka. Edző: Marius Botan.

Gól: Illés Gy., Szilágyi N, Nádimov, illetve Lyáh 2 – a második 11-esből. Kiállítás: Szidor (44. – Tarpa).

Az első félidőben langyosan csordogált a játék, de a kiállítás felpörgette a hazai csapatot.

Márton István: – Amit a második félidőben műveltünk, azelőtt le a kalappal.

Marius Botan: – Az első féli a Mátészalkáé, a második félidő tíz emberrel is a Tarpáé, minden elismerésem a tarpai játékosoknak a győzni akarásukért.

Tiszakanyár–Nagyecsed 2-0 (0-0)

Tiszakanyár, 100 néző, v.: Gergely.

Tiszakanyár: Takács – Bodnár G., Vicickó (Varga D.), Illés, Rézinger (Horváth N.), Csáki R., Tóth N, Csáki P., (Matisz) Nagy Á., Pukis (Sós), Jánvári (Dobrai). Edző: Csáki Róbert.

Nagyecsed: Makó – Sarkadi, Marinas, Ascsillán, Nyíri, Bulyáki K. (Roszel), Kóka (Bulyáki A.), Dobos, Erdős, Török, Nyíregyházi. Játékosedző: Ádámszki Róbert.

Gól: Horváth N., Csáki. Ifi.: 5-1.

Fegyelmezett játékkal megérdemelt győzelmet aratott a hazai csapat.

Csáki Róbert: – Úgy gondolom, hogy jól játszottunk, az egész mérkőzésen csapatként, egymásért küzdöttünk, megérdemelt győzelmet arattunk, melyhez gratulálok a csapatnak. További sok sikert a Nagyecsednek!

Ádámszki Róbert: – Egy rossz mérkőzésen mindkét csapat előtt adódott lehetőség, a hazaiak kihasználták, mi nem, ezért gratulálok nekik.

Fehérgyarmat–Baktalórántháza 2-2 (2-1)

Fehérgyarmat, 200 néző, v.: Hegedűs.

Fehérgyarmat: Jakocska – Gál, Orosz, Veress, Barta (Popovics), Istenes, Imre Zs. (Farkas S.), Szatke, Nagy Z. (Imre M.), Mócsán, Dascal (Antal). Edző: Siti Ferenc.

Baktalórántháza: Borkó – Pénzes (Nagy T.), Ráti, Kántor, Csordás, Kozma, Toldi, Lakatos I., Fábri (Molnár L.), Balogh P., Sitku Á (Balogh Zs.). Edző: Gebri Pál.

Gól: Mócsán, Dascal, illetve Toldi 2. . Ifi.: 8-1.

Az idén a hazaiakat egyszer már jól „kupán vágták” a vendégek, lett volna tehát miért törleszteni, nem beszélve az utóbbi három évtized sok fájdalmas pillanatáért. Fehérgyarmat „gyilkosa”, Marics Gabi ugyan már nem futballozik a vendégeknél, de azért sok ellenfelet, „odaKozmáltatnak”, Gebri Pali fiai. Ma a Siti-fiúk félig már kézben érezték a győzelmet, de végül egy gyermeteg hiba miatt, a hazai drukkerek szomorúan baktathattak át a kézi meccsre a sportcsarnokba.

Siti Ferenc: – Az első félidőben jól játszottunk, magunk javára fordítottuk az eredményt, a második félidőben viszont nem melóztunk eleget, emiatt reálisnak mondható a döntetlen. Boldog születésnapot Veres Lacinak, és Gebri Pali barátunknak.

Gebri Pál: – Nagyon jó csapat otthonából tudtunk egy ponttal távozni, nem sokan fognak itt nyerni, a csapat megalkuvást nem tűrő játéka egy pontot eredményezett, amit jelen esetben elfogadok születésnapi ajándéknak. Tudom a kötelességemet a csapat felé.