Az utolsó pillanatban dőlt el a megyei rangadó

Katona Krisztina ellenállhatatlanul játszott: tizenegy góllal segítette sikerhez a Kölcseyt a megyei rangadón - © Fotó: Pusztai Sándor
Szabolcs-Szatmár-Bereg – Teljes fordulót rendeztek a kézilabda NB II. Észak-keleti csoportban, bár nem minden megyei csapat lépett pályára.

Férfi, 7. forduló

Fehérgyarmati VSE–Nyírbátori SC 28–27 (13–13)

Fehérgyarmat, 500 néző, v.: Katona J., Konyári I.

Fehérgyarmat: Harangi P. – Preda 5/2, Müller N. 5, Kun Sz. 2, Illés N. 5, Albecz B. 2, Szíjjártó A. Csere: Viman (kapus), Szabó P. 6, Csobay A. 3, Gaál R., Ruszinszki B., Kanyó B. Edző: Falcsik Miklós.

Nyírbátor: Nagy T. – Szedlacsek J. 3, Pisák T. 1, Siket K. 4, Bod B. 2, Kovács Á. 13/2, Varga R. Csere: Pálfy V. 3, Tóth N., Láng M., Kotvász A. 1. Edző:

Csapos János. Igazi megyei rangadón, telt ház előtt, jó hangulatban, nagy küzdelemben az utolsó másodpercekben lőtt góllal nyert a Gyarmat.

Kiállítások: 4, illetve 8 perc. Hétméteresek: 5/2, illetve 3/2. Ifi: 32–25.

Falcsik Miklós: – Magunknak tettük nehézzé a meccset, mert sok ziccert és három hetest hibáztunk. Ettől függetlenül gratulálok a Nyírbátornak és természetesen csapatomnak.

Csapos János: – A csapat mindent megtett a győzelem érdekében, de mások nem így gondolták…

Tiszavasvári SE–Berettyó MSE 37–29 (17–15)

Tiszavasvári, 400 néző, v.: Kovács T., Major A.

Tiszavasvári: Boczák K. – Balázs M. 3, Benyusz K. 12/1, Nagy Á. 6/3, Kovács I L. 2, Feind Z. 5, Kovács II L. Csere: Volósinóczki (kapus), Gazdag R. 3, Deli D. 2, Kiss K. 3, Bodnár S., Nácsa G. 1, Földi I. Edző: Hadas Sándor.

Kiállítások: 4, illetve 12 perc. Hétméteresek: 8/4, illetve 2/2. A 41. percben már tizenegy góllal vezetett a házigazda, amely biztos győzelmet aratott. Ifi: 28–31.

Hadas Sándor: – Remélem, a győzelem után a folytatásban felszabadultabban fogunk kézilabdázni. Gratulálok minden játékosnak!
További eredmény: Kazincbarcika–Bőcs 31–20, Nádudvar–Heves 23–17, Hajdúböszörmény–Füzesabony 28–26. Szabadnapos: Kisvárda.

Női, 7. forduló

Kölcsey DSE-Nyíregyháza–Mátészalkai MTK 30–28 (20–13)

Tiszavasvári út, 200 néző, v.: Kavalecz I., Kavalecz K.

Kölcsey: Torkos H. – dr. Tilki A. 3, Hrabina I. 7/3, Papp A. 4, Gyimesi L., Silye V. 4/1, Kelemen G. 3. Csere: Varga F. (kapus), Katona K. 8, Hruska Zs. 1, Márkus G., Varga D., Katona B., Tóth G. Edző: Hadobás István.

Mátészalka: Jurecska K. – Tóth V. 1, Tengyel E., Márkus P. 1, Deme B. 4., Kiss B. 3, Dicső-Kiss J. 3. Csere: Kiss G., Kónya L. (kapusok), Vakarcs K. 10/6, Móré K. 3, Ábri T. 3. Játékos-edző: Vakarcs Krisztina.

Kiállítások: 4, illetve 12 perc. Hétméteresek: 4/4, illetve 8/6.

Magas színvonalú mérkőzést vívott a megyei rangadón a két jól felkészített csapat. A Kölcsey végig vezetett a jól küzdő éllovassal szemben, így győzelme megérdemelt. Ifi: 31–23.

Hadobás István: – Nagyszerű első félidőt produkáltunk, a szünet után a kihagyott ziccerek miatt feljött a remek Szalka, de egyetlen percre sem adtuk át a vezetést. Nagyon értékes két ponttal lettünk gazdagabbak.

Vakarcs Krisztina: – Túl nagy előnyt adtunk az első félidőben, a másodikban feljavult kapusteljesítménnyel és védekezéssel sikerült egyenlíteni, de a végére elfogyott az erőnk. A játékvezetés színvonala méltatlan volt a megyei rangadóhoz.

További eredmények: Kazincbarcika–Bőcs 18–22, SZEPA KSE–Lóci DSE 24–41, Hajdúböszörmény–Mezőkeresztes 35–22. Szabadnapos: Vitka.

1. Lóci DSE 6 4 1 1 169–145 9
2. Mátészalka 6 4 1 1 176–155 9
3. Vitka 6 4 – 2 173–137 8
4. Kölcsey DSE-Nyíregyháza 5 4 – 1 168–137 8
5. Hajdúböszörmény 6 4 – 2 164–141 8
6. DVSC U21 5 3 – 2 153–120 6
7. Bőcs 5 3 – 2 118–130 6
8. Kazincbarcika 6 1 – 5 147–150 2