Kisvárda Master Good – A legvégén érett góllá a fölény

Kisvárda Master Good–Budaörsi SC
Kisvárda Master Good–Budaörsi SC - © Fotó: Pusztai Sándor
Kisvárda – A hosszabbításban szerzett góllal szerezte meg a győzelmet a Kisvárda a Budaörs ellen.

Még most sem értjük, hogy az előző években miért kellett bajnoki szünetet tartani az NB II-ben akkor, amikor a válogatott pályára lépett, de szombaton közelebb kerültünk a megoldáshoz. Amikor az ember olyat lát, amilyet a Svájc elleni világbajnoki selejtezőn (2–5), akkor óhatatlanul csökken a futball iránti lelkesedése.

A vasárnapi kisvárdai bajnoki aztán kevésszer kerültek szóba a Bázelben történtek, mert mozgalmasan indult a meccs. Az első perc végén a góllövőlistán második helyen álló Horváth Zoltán érhette volna utol az előtte álló budaörsi Sajbán Mátét, de elhibázta nagy helyzetét, majd a berobbanó Sajbán Miklós elöl fejelt a lécre a menteni igyekvő Izing Martin. És hogy holt volt Sajbán Máté? Kisebb sérülés miatt a kispadon kezdett, de a Budaörs nélküle sem mondott le a támadásokról, és kezdetben veszélyesebb is volt a kapura, mint a Várda. Horváth Zoltán kihagyott ziccere aztán mindent vitt, talán a hazai csatár is meglepődött, hogy társa, Brana Ilics ziccerben nem a kapuralövést, hanem az önzetlen átadást választotta, mert az üres kapuval szemben nem tudta megszelídíteni a labdát.

Mozgalmasan, mindkét kapu előtti helyzetekkel, de gól nélkül telt el az első félidő. Szünet után aztán beleerősített a Várda, a kapu elé szögezte a Budaörsöt, és megint gólt szerezhetett volna az első percben, de Bohdan Melnik fejesét védte Kemenes Szabolcs. Aztán elmaradt egy tizenegyes, mert Horváth Zoltán fejese után bizony Sajbán Miklós könyökére, majd az alapvonalon túlra pattant a labda. Az ítélet meg kirúgás lett…

A nagy hazai fölény nem akart góllá érni, pedig Kondás Elemér valamennyi támadószellemű játékosát becserélte a kispadról. Heffler Norbert szabadrúgásai veszélyt jelentettek, Izing Martin távoli lövését, majd Gosztonyi András közeli perdítését is védte Kemenes. Alig volt hátra öt perc, amikor a Hej Viktor cselsorozata után az eléje kerülő labdát Gosztonyi a kapufa tövére lőtte. Már úgy tűnt, nem érik góllá a hatalmas fölény, amikor nem a éppen a legszebben kidolgozott, de kétségtelen legszerencsésebb akcióból a hosszabbításban csak megszületett az a találat, amely egy kupacba terelte a hazai játékosokat: Ilics beadásába középen senki nem ért bele, a labda pedig a bal alsó sarokban kötött ki. A töretlen győzniakarás meghozta tehát az újabb kisvárdai győzelmet a dicséretesen küzdő budaörsiekkel szemben.

NB II: 12. forduló

Kisvárda Master Good–Budaörsi SC 1–0 (0–0)

Kisvárda, 1390 néző, v.: Oláh G. (Varga G., Pápai).

Kisvárda: Zöldesi – Izing, Rjasko, Vári B. – Melnik, Oltean (Délczeg, 54.), Lucas, Misic (Gosztonyi, 69.), Hej – Horváth Z. (Heffler N., 74.), Ilics. Vezetőedző: Kondás Elemér.

Budaörs: Kemenes – Wild, Gyurácz (Kékesi, 84.), Tányéros Á., Medgyes S. – Csobánki, Lengyel B. (Sajbán Máté, 60.) – Czvitkovics, Sajbán Miklós, Horváth E. – Deli (Pethő B., 28.). Szakmai igazgató: Bognár György.

Gól: Ilics (1–0) a 91. percben.

91. perc: Ilics ívelt balról, jobbal középre, Délczeg zavarórepülése megzavarta a labdának így melléütő Kemenst, és a labda a bal alsó sarokban kötött ki, 1–0.

Kondás Elemér: – Jól kezdtük a mérkőzést, hamar vezetéshez juthattunk volna, de kimaradtak a helyzeteink, és sehogyan sem akart megszületni a gólunk. Megérte a végéig hajtanunk, és a nagy fölényünk végül megérdemelt győzelmet eredményezett.

Bognár György: – A végeredménnyel nem vagyok elégedett, mert a döntetlenre rászolgáltunk. Igaz, hogy jobbára védekezésre kényszerültünk, de inkább meddő fölénye volt a hazai csapatnak, kidolgozott akcióból kevés helyzetet alakított ki. A végén balszerencsések voltunk.