“Olyan zavarban voltunk hátul, mint falusi gyerek a mozgólépcsőn”

© Fotó: KM-archív
Szabolcs-Szatmár-Bereg – A labdarúgó megyei II. osztály Nyírerdő csoportjának 13. fordulójában hét meccset játszottak vasárnap.

Nyírmada-Vaja 1-2 (0-1)

Nyírmada, 150 néző, v.: Bíró.

Nyírmada: Pál – Dancs, Kiss M., Szikszai, Jónás J. (Horváth), Barkasz (Váradi), Ponczók, Balogh, Bombera, Jóni A., Kiss E. Edző: Cseh Jenő.

Vaja: Vakarcs – Gazdag, Kerekes, Soltész, Pálfi, Zakor J. (Kiss), Zakor G. (Soltész), Mocsár (Konrád B., Sándor), Mulutó, Konrád G., Jónás. Edző: Gdovin János.

Gól: Jóni, illetve. Kiállítás: Bombera (87.), Kiss M. (87.). Ifi: 1-2.

Cseh Jenő: – Helyzetek sokaságát puskáztuk el, ez nem is maradt büntetlenül, két szerencsétlen góllal kaptunk ki.

Gdovin János: – Az első félidőben eldönthettük volna a mérkőzést, a másodikban viszont kiszenvedtük a győzelmet.

Ramocsaháza-Dombrád 1-9 (0-6)

Ramocsaháza, 100 néző, v.: Takács.

Ramocsaháza: Dankó – Farkas, Zsíros, Makula, Ladányi, Stummer, Künstler (Bagoly), Hajdú, Lakatos, Ladányi, Bacskai. Edző: Bacskai Attila.

Dombrád: Kromplák (Szokolai) – Molnár T., Molnár P., Kovács, Papp, Borbély (Németh), Tóth (Kósa), Balla (Juhász), Fabu, Czap (Herczeg), Tamás. Edző: Tóth János.

Gól: Hajdú, illetve Tóth 4, Molnár T. 2, Papp, Balla, Juhász. Ifi: 2-3.

Bacskai Attila: – A jobb csapat nyert. Juhász József úrnak őszinte részvétet kívánok a csapat nevében.

Tóth János: – Szimpatikus ellenféllel szemben úgy érzem megérdemelten győztünk, a második félidei játékunkkal azonban nem voltam elégedett. Gratulálok az ifik győzelméhez, így mindkét csapatunk vezeti a bajnokságot.

Pátroha-Nyírkarász 4-4 (2-2)

Pátroha, néző: , v.: Frindik.

Pátroha: Szabó – Mozga (Kovács), Fedor (Szitai), Balogh, Lakatos, Horváth (Kalu), Gombkötő, Mocsár, Molnár, Varga, Kántor. Edző: Lelt József.

Nyírkarász: Kiss – Ujj Gy., Király, Ujj K., Jávor (Liptai A.), Varga (Farkas), Bandor, Lovas, Rákóczi, Tóth G. (Liptai D.), Tóth T. Edző: Tóth Tibor.

Gól: Lakatos 2, Gombkötő, Kalu, illetve Lovas 2, Varga, Bandor. Ifi: 2-4.

Lelt József: – Óriási mérkőzés volt, azért nem tudtunk nyerni, mert olyan zavarban voltunk hátul, mint falusi gyerek a mozgólépcsőn.

Tóth Tibor: – Az ellenfelünk edzőjének üzenem, hogy mivel a mi csapatunkban nem játszik Pistike, ezért nem ütöttek ki bennünket. Sőt, amíg mi négy gyönyörű támadás végén voltunk eredményesek, addig ők két szerencsés gólt szereztek és nem azzal foglalkozzon, hogy más edzővel hányadik lenne a csapatom, hanem azzal, hogy a játékosait ne a rugdosásra biztassa, mert ha két játékosuk hamarabb megy zuhanyozni egy szót se szólhatott volna. Gratulálok a csapatomnak, hogy ilyen körülmények között pontot tudtak szerezni.

Őr-Fényeslitke 5-1 (1-0)

Őr, 80 néző, v.: Szabó.

Őr: Oláh – Repelik (Szabó L.), Márton (Szuromi), Varga, Kézi (Szabó A.), Tisza, Erdei (Kósa), Benkő, Deme (Bencze), Tóth, Kendl. Edző: Kálmándi Bertlan.

Fényeslitke: Márta – Nagy, Tom, Fedor, Gyüre, Kovács, Iván, Miskolczi G., Dankó (Nagy), Miskolczi Á. (Arnóczki), Balogh. Edző: Nagy Zoltán.

Gól: Kendl, Kézi, Márton, Tisza, Szabó A., illetve Miskolczi G. Ifi:3-1.

Kálmándi Bertalan: – Az első félidőben megnyugtatott bennünket a vezetés, a másodikban azonban érvényesítettük a papírformát. Gratulálok az ifiknek is,további sok sikert a Fényeslitkének.

Nagy Zoltán: – Az első félidő alapján nem volt különbség a két csapat között, nehéz futballozni tizenkét játékos ellem. 1-0 után a játékvezető hátára vette a hazai csapatot és eldöntötte a mérkőzés sorsát.

Ladányi TC- Záhony-Tiszaszentmárton 0-1 (0-0)

Mezőladány, 150 néző, v.: Vasas.

Ladányi TC: Pécsi – Rakoncza, Árva, Révész, Demeter, Kovács, Bálint (Onder), Cser, Kun (Demeter), Galambos (Kállai), Berecz. Edző: Sütő János.

Záhony-Tiszaszentmárton: Mészáros – Zán, Iván, Sárkány (Boda), Tóth, Huzdik (Pálinkás), Kázsmér, Balogh, Pálosi (Setét), Angyal, Lupcsa. Edző: Sárkány Gábor.

Gól: Sárkány. Kiállítás: Kázsmér (35.). Ifi: 0-1.

Sütő János: – Ilyen mérkőzésre számítottam, a mérkőzés elején megvoltak helyzeteink, amiket nem tudtunk gólra váltani. A kiállítás inkább minket zavart meg, a második félidőben kijött az edzéshiány, nem tudtunk helyzeteket kialakítani. Döntetlennek látszó mérkőzést, egy bírói nem ítélet eldöntötte a mérkőzést.

Sárkány Gábor: – Gratulálok az ifiknek és a felnőtt csapatnak is a győzelemhez. Azt kaptuk, amire számítottunk, a csapat egységét mutatja, hogy tíz emberel is a meccs kétharmadában jobban játszottunk ellenfelünknél, győzelmünket Golyán József „mindenesünk” születésnapjára ajánljuk.

Ajak-Szabolcsveresmart 3-3 (1-1)

Ajak, 150 néző, v.: Lövei.

Ajak: Leskovics – Markos, Iski, Lakatos (Haga), Balogh (Horváth), Magyar (Rácz), Kovács, Bíró, Foltán, Sütő, Szőlősi (Jónás). Edző: Barati István.

Szabolcsveresmart: Hosszú – Szemán (Jónás A.), Jónás K., Szoboszlai (Szidor), Dócs, Nagy, Jónás K. (Tara), Szabó, Meggyesi (Bakó), György, Dócs. Edző: Tara Sándor.

Gól: Kovács, Lakatos, Bíró, illetve Szemán 2, Nagy. Ifi: 1-1.

Barati István:- Nem játszottunk jól, de mégis a sok kihagyott helyzetünk miatt maradt el a győzelem, amit nem is érdemeltünk meg.

Tara Sándor: – Igazságos döntetlen született.

Gergelyiugornya-Demecser 3-1 (0-1)

Gergelyiugornya, 250 néző, v.: Balogh.

Gergelyiugornya: Vass – Baráth, Zán, Balla (Csonka), Mándi, Peregrin (Udvarhelyi), Czirják, Deskó (Lakatos), Balogh, Mokri, Horváth (Járomcsák). Edző: Czirják József.

Demecser: Virágh – Kiss, Zsoldos, Erőss, Dankó, Sajtos, Kocsis (Kriser), Gombkötő, Horváth (Tábori), Garai, Dobrai. Edző: Berecz Csaba.

Gól: Deskó, Czirják 2, illetve Dankó. Kiállítás: Garai, Dankó. Ifi: 2-2.

Czirják József: – Kitűnő játékvezetés mellett ilyen arányban is megérdemelten győztünk, gratulálok a csapatnak. Köszönjük lelkes szurkolóinknak a biztatást.

Berecz Csaba: – Az első félidőt megnyertük, a másodikban pedig játékvezetők. Nehéz elviselni, hogy folyamatosan belenyúlnak a mérkőzéseinkben, arrogánsan, hozzá nem értően, nagyképűen vezetnek ellenünk. Ahhoz, hogy hétvégén össze tudjunk állni, segítségre lesz szükségünk a megyei labdarúgó szövetség részéről, ha tudnak küldjenek embert csapatomnak. Le a kalappal egyébként a két gárda előtt, ezt meg tudtuk volna oldani a három úriember nélkül is.