Középiskolások zenei versenye az egyetemen

Középiskolások zenei versenye az egyetemen
Nyíregyháza – A Nyíregyházi Egyetemen Zenei Intézete 2018. január 27-án rendezte meg a Középiskolások V. zenei versenyét. Az országos döntő 62 produkcióiját kategóriánként 3-3 fős szakmai zsűri értékelte. A verseny helyezettjei:

SZOLFÉZS-ZENEELMÉLET, KAMARAÉNEK KATEGÓRIA

I. helyezés: Makay Klára, Kölcsey Ferenc Gimnázium

II. helyezés: Mészáros Gábor, Debreceni Ady Endre Gimnázium

III. helyezés: Korpás Viktória, Debreceni Ady Endre Gimnázium

ZENETÖRTÉNET és NÉPRAJZ KATEGÓRIA

I. helyezés: Bereznai Boglárka, Nyíregyházi Zrínyi Ilona Gimnázium és Kollégium

I. helyezés: Hajdu Dávid, Nyíregyházi Zrínyi Ilona Gimnázium és Kollégium

II. helyezés: Sitku Dorina, Nyíregyházi Zrínyi Ilona Gimnázium és Kollégium

III. helyezés: Novák Béla, Nyíregyházi Zrínyi Ilona Gimnázium és Kollégium

KLASSZIKUS HANGSZER KATEGÓRIA 1. korcsoport

I. helyezés: Karácsony Bence, DE Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája

I. helyezés: Kopcsó Milla, Kazincbarcikai Kodály Zoltán Alapfokú Művészeti Iskola

KLASSZIKUS HANGSZER KATEGÓRIA 2. korcsoport

I. helyezés: Kozma Cristopher, Békéscsabai Bartók Béla Szakgimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola

II. helyezés: Szűcs Anna Fruzsina, Békéscsabai Bartók Béla Szakgimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola

III. helyezés: Vastag Emese, DE Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája

III. helyezés: Béres Enikő, Nyíregyházi Művészeti Szakgimnázium

NÉPI HANGSZER KATEGÓRIA 1. korcsoport

I. helyezés: Lászlófi Radna, Bartók Béla Zeneművészeti Szakgimnázium

I. helyezés: Thoma Noémi, Bartók Béla Zeneművészeti Szakgimnázium

II. helyezés: Wéber Dorina, Bartók Béla Zeneművészeti Szakgimnázium

III. helyezés: Buglyó Petra, Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakgimnázium és Zeneiskola- Alapfokú Művészeti Iskola

III. helyezés: Lipcsei Hajnalka, Vikár Sándor Zenei Alapfokú Művészeti Iskola

NÉPI HANGSZER KATEGÓRIA 2. korcsoport

I. helyezés: Póczos Mátyás Bendegúz, Váczi Gyula Alapfokú Művészeti Iskola

II. helyezés: Szabolcsi Flóra Judit., Nyíregyházi Művészeti Szakgimnázium

III. helyezés: Nagy Zsolt Arnold, Nyíregyházi Művészeti Szakgimnázium

NÉPDALÉNEKLÉS KATEGÓRIA 1. korcsoport

I. helyezés: Dancsok Lilla, Váczi Gyula Alapfokú Művészeti Iskola

II. helyezés: Révész Eszter Sára, Nyíregyházi Művészeti Szakgimnázium

II. helyezés: Buglyó Petra, Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakgimnázium és Zeneiskola- Alapfokú Művészeti Iskola

III. helyezés: Gincsai Andrea Panna, Vikár Sándor Zenei Alapfokú Művészeti Iskola

III. helyezés: Csípő Gréta Csenge, Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakgimnázium és Zeneiskola- Alapfokú Művészeti Iskola

NÉPDALÉNEKLÉS KATEGÓRIA 2. korcsoport

I. helyezés: Lerner Júlia, LFZE Bartók Béla Zeneművészeti és Hangszerképző Gyakorló Szakgimnázium

I. helyezés: Korsós Kinga, LFZE Bartók Béla Zeneművészeti és Hangszerképző Gyakorló Szakgimnázium

II. helyezés: Óbis Kinga Anasztázia, Nyíregyházi Művészeti Szakgimnázium

II. helyezés: Korpás Réka, LFZE Bartók Béla Zeneművészeti és Hangszerképző Gyakorló Szakgimnázium

III. helyezés: Horváth Marcell, LFZE Bartók Béla Zeneművészeti és Hangszerképző Gyakorló Szakgimnázium

III. helyezés: Ungvári Enikő, Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakgimnázium és Zeneiskola- Alapfokú Művészeti Iskola

Mészáros Gábor, Bereznai Boglárka, Karácsony Bence, Szabolcsi Flóra Judit és Óbis Kinga Anasztázia a Nyíregyházi Egyetem Zenei Intézetétől meghívást kapott a 2018 szeptemberében megrendezésre kerülő Kutatók éjszakája intézeti programjára.

A zsűri kategóriánként egy-egy felkészítő tanárnak különdíjat adományozott, így kiváló felkészítő munkájáért elismerésben részesültek Hudivók Marianna, Ágoston Ildikó, Toldi Éva, Török-Ábrahám Brigitta tanárnők és Andrássy Ferenc tanár úr.

Gratulálunk az eredményes munkához!

A verseny a Nemzeti Tehetség Program keretében, a Nyíregyházi Egyetem támogatásával valósult meg.

– Nyíregyházi Egyetem –








hirdetés