„Önbizalom nélkül és félgőzzel egy nagyon átlagos csapat vagyunk”

Eger SE – FC Tiszaújváros
Eger SE – FC Tiszaújváros - © Fotó: Kovács Míklós | egerse.com
Miskolc – A labdarúgó NB III Keleti csoport 1. fordulójában három megyei csapatunk lépett pályára szombaton.

Cigánd SE – Jászberényi FC 1-2 (1-0)

Cigánd, 250 néző. V.: Sándor.

Cigánd SE: Hrabina – Répási, Kovács G., Molnár L. (Jóni), Baksa, Zanko, Engel, Kis (Sánta), Varga, Oláh (Timkó), Fodor. Edző: Prisztács Tamás.

Jászberény: Menczeles – Szemere, Szőllősi, Hevesi-Tóth, Fejes, Ilkovics (Bálint), Szanyi, Farkas, Svedjuk (Lékó), Sándor, Herczeg (Szanku). Edző: Arany László.

G.: Molnár L., ill. Szőllősi, Farkas (11-esből). Jók: Zanko, Molnár L., Varga, ill. az egész csapat.

Prisztács Tamás: – Az első félidőt jól kontrolláltuk, a 45 perc alatt jó kombinációkat alakítottunk ki melyekből több lehetőségünk is volt, ezekből egyet sikerült is gólra váltanunk. A második játékrészben több területet hagytunk ellenfelünknek akik kiegyenlítettek, majd a vége felé kaptak egy büntetőt melyből megfordították a meccset, de a 90. percben egy óriási ziccer utána a lábunkban maradt az egyenlítés.

Arany László: – Győzelmünk értékét növeli, hogy hátrányból tudtunk fordítani egy stílusosan játszó csapat ellen. Biztos vagyok benne, hogy Cigándról nem sok csapat fog pontot elvinni.

Debreceni EAC – Putnok FC 2-2 (2-2)

Debrecen, 200 néző. V.: Káprály.

DEAC: Csúri – Ramos, Nagy Z. (Kónya), Karikás, Patócs (Kerekes), Spitzmüller, Máté, Kiss L., Virág, Sidibe, Nagy R. (Bíró). Edző: Sáfár László.

Putnok FC: Fülöp – Csicsvári, Bodnár (Nyisalovits), Zimányi Á., Varga, Bene, Süttő, Illés (Mahalek), Kemény (Madarász), Constantinescu, Csirszki. Edző: Koszta Péter.

G.: Nagy R., Karikás, ill. Kemény, Bene. Jók: Karikás, Máté, Sidibe, ill. Bene, Mahalek, Kemény.

Sáfár László: – Az első félidő 20. percéig nagyon jó játszottunk, majd „pengeváltás” jött 2-2-es eredménnyel. A második játékrészben mindkét csapat győzelemre játszott és végül igazságos döntetlen született.

Koszta Péter: – Túl sokat hibáztunk az elején és futottunk az eredmény után, végeredményben reális a döntetlen.

Eger SE – FC Tiszaújváros 2-1 (0-0)

Eger, 250 néző. V.: Somogyi.

Eger: Tajti – Lőrincz, Galambosi, Farkas, Fekete, Vajda (Rjaskó), Gresó (Busai), Titkó (Bohus), Pataki, Debreceni, Lakatos. Edző: Vígh Ferenc.

Termálfürdő Tiszaújváros: Tóth Cs. – Burics, Nagy D. (Faggyas), Bussy, Lippai, Nagy P. (Lipusz), Hussein (Molnár), Orosz, Illés, Kertész, Papp. Edző: Gerliczki Máté.

G.: Lakatos, Fekete, ill. Bussy. Jók: az egész csapat, ill. Tóth Cs.

Vígh Ferenc: – Nagyot küzdöttünk egy jó erőkből álló ellenfél ellen. Egyenlőre ennyi van bennünk, sokat kell még dolgoznunk de tettünk egy lépést előre. Viszont a földön kell maradnunk, mert sok ilyen győztes mérkőzésre lesz szükségünk a kitűzött cél eléréséhez. Helyzeteink voltak a góljainkon kívül is ezért úgy érzem nem érdemtelenül tartottuk itthon a három bajnoki pontot.

Gerliczki Máté: – Azt a játékot amit mi szeretnénk játszani csak nagy önbizalommal lehet. Önbizalom nélkül és félgőzzel egy nagyon átlagos csapat vagyunk. Az első 20 percet tele nadrággal játszottuk ami rányomta a bélyegét az egész mérkőzésre ezért megérdemelt a hazai siker.

ÉM

Eldördül a startpisztoly az NB III-as bajnokságban
Miskolc - A hétvégén elstartol a labdarúgó NB III 2018/2019-es évada. A Keleti csoportban hat megyei együttes veszi majd fel a küzdelmet az ellenfelekkel: az előző szezont is ugyanitt lehúzó Putnok FC (3. hely), a Termálfürdő FC Tiszaújváros (4. hely), a Diósgyőri VTK tartalék (5. hely), a Cigánd...

Illusztráció - Az NB III Keleti csoport 2018/19-es idényének őszi menetrendje
A labdarúgó NB III Keleti csoport 2018/19-es tavaszi idényének órarendje. 1. forduló, augusztus 4-5. Szo., 17.00: Cigánd SE – Jászberényi FC Szo., 17.00: Szolnoki MÁV FC – Salgótarjáni BTC Szo., 17.00: Debreceni EAC – Putnok FC Szo., 17.00: Eger SE – FC Tiszaújváros Szo., 17.00: Füzesgyarmat...