Labdarúgó NB III. Tisza csoport, 30. forduló

Tuzsér nyerte a labdarúgó NB III. Tisza csoportjának idei küzdelemsorozatát, míg a második helyet a Rakamazon győzelemmel búcsúzó Létavértes szerezte meg. Megyénk többi csapata közül a BUSE, a Hajdúnánás, és a Balmazújváros zárt győzelemmel.

Rakamaz-Létavértes 2-3 (0-1)

Rakamaz, 500 néző, vezette: Oláh G. Létavértes: Papp – Király, Biró, Szűcs I., Nagy Z. – Nagy R. (Éles, 43.), Spitzmüller (Ludánszki, 68.), Szűcs L., Saliga I. – Saliga Z. (Dálnoki, 74.), Szilágyi P. Edző: Kondás Elemér. A hazai mezőnyfölény ellenére is sok helyzetet kidolgozó Kondás csapat a hajrában fordította meg az eredményt, s szerezte meg az ezüstérmet. Gól: Ádámszki (11-esből) a 68., Szilágyi K. a 78., illetve Nagy R. a 15., Saliga I. a 81., Ludánszki (11-esből) a 86. percben. Jók: az egész csapat. Ifi: 12-2.

Sátoraljaújhely-Berettyóújfalu 3-5 (1-1)

Sátoraljaújhely, 100 néző, vezette: Csáki. Berettyóújfalu: Jenei – Varga, Szitkó, Ékes – Erős (Biró, 85.), Nagy T., Trencsényi, Csordás – Tamás (Kolompár, 52.), Balogh (Butt, 72.), Szűcs. Edző: Kártik József. Közepes színvonalú, gólgazdag meccsen megérdemelt vendéggyőzelem született. Gól: Dakos a 28., Juhász a 49., a 64., illetve Trencsényi a 20., Balogh az 52., a 61., Kolompár a 67., Biró a 89. percben. Jók: Jenei, Szitkó, Trencsényi, Balogh. Ifi: 0-2.

Szirmabesenyő-Hajdúnánás 0-4 (0-1)

Szirmabesenyő, 150 néző, vezette: Sinka. Hajdúnánás: Haász-Brandt – Nagy T., Magyari, Kovács A., Tar – Nábrádi, Kovács I., Kondora, Deák – Sebestyén (Szolyka, 79.), Horváth. Edző: Vígh Tibor. Végig a nánásiak irányították a játékot, csak a gólkülönbség volt kérdéses. Gól: Sebestyén a 45., a 71., Kovács I. a 82., Horváth a 90. percben. Jók: Nagy T., Kovács A., Kovács I., Sebestyén. Ifi: 6-3.

Balkány-Nyíradony 1-0 (1-0)

Balkány, 300 néző, vezette: Csorba II. Nyíradony: Kerezsi – Terdik, Szilágyi Sz., Usztics, Szabó T. (Halász, 46.) – Hogya, Nagy I., Nagy Á., Bodogán (Szilágyi B., 66.) – Babotán, Bucskó (Tóth Sz., 46.). Edző: Selyem Nándor. Óriási védelmi hibából bekapott góllal kapott ki a Selyem legénység. Gól: Dobos A. a 41. percben. Jók: Terdik, Babotán. Ifi: Elmaradt, a Nyíradony nem állt ki.

Balmazújváros-Szakoly 4-2 (2-2)

Balmazújváros, 200 néző, vezette: Nagy R. Balmazújváros: Csobán – Tornyai, Fige, Kerekes, Vincze S. – Kovács (Szántai, 83.), Szabó B., Vincze Cs., Szabó I. (Kristóf, 80.) – Kis M. (Czellár, 46.), Virág. Edző: Nagy Lajos. A nagy meleg ellenére változatos, küzdelmes meccsen megérdemelt hazai győzelem született. Gól: Virág a 13., a 90., Szabó I. a 17., Tornyai a 61., illetve Kotricz a 32., Balázsi a 37. percben. Jók: Fige, Kovács, Virág. Ifi: 6-0.

Mád-Hajdúböszörmény 2-1 (0-0)

Mád, 100 néző, vezette: Bendik. Hajdúböszörmény: Dobó – Andorkó (Lábas, 71.), Frida, Berta, Hortó – Papp, Hajdú (Siket, 52.), Szabó M. (Nagy II. S., 52.), Kiss L., Lovas – Szabó I. Edző: Papp Ferenc. A célját teljesítő Böszörmény ezúttal a tudása alatt nyújtott. Gól: Bódi az 56., Szabó J. a 78., illetve Szabó I. a 85. percben. Jók: Frida, Papp, Szabó I. Ifi: 2-10.