“Lelkes amatőrök módjára sikerült elveszteni a mérkőzést”

Gyulaháza vs. Vásárosnamény
Gyulaháza vs. Vásárosnamény - © Fotó: Pusztai Sándor
Szabolcs-Szatmár-Bereg – A labdarúgó Kelet Takarék megyei I. osztály 10. fordulójának mérkőzéseit játszották a hét végén.

Nagyecsed–Sényő-Carnifex 3–2 (1–1)

Nagyecsed, 250 néző, v.: Sipos L.

Nagyecsed: Makó R. – Dobos Z., Pócsi B., Homann R., Zámbó K., Bulyáki A., Czifrák R., Ascsillán L. (Sarkadi G.), Nyíregyházi G. (Puskás D.), Somlyai G. (Ádámszki R.), Marinas. Játékos-edző: Ádámszki Róbert.

Sényő: Félegyházi V. – Fiumei V., Oláh D., Ruska T., Klepács K., Farkas M. (Kovács I.), Phrakonkham, Haburcsák B., Orosz M., Toldi A., Potornai M. Edző: Ember Roland. Magas színvonalú mérkőzésen – Bulyáki Attila vezérletével – megérdemelten nyert a Nagyecsed.

Gól: Bulyáki A 2, Marinas, illetve Haburcsák B., Klepács K. Kiállítva: Zámbó K. (87. perc), illetve Orosz M. (87. perc). Ifi: 3–0.

Ádámszki Róbert: – Parázs hangulatú, nagy iramú mérkőzésen a helyzeteinket jobban használtuk ki, így úgy gondolom, megérdemelten nyertünk a jól játszó Sényő ellen.

Ember Roland: – Sikerült ismét saját magunkat megverni. Amíg nem tudjuk elkerülni, hogy butábbnál butább gólokat kapunk, addig sajnos, nem nem leszünk képesek eredményesen szerepelni.

Tuzsér–Nyírgyulaj 1–2 (0–1)

Tuzsér, 100 néző, v.: Ésik I.

Tuzsér: Zán K. (Lakatos D.) – Veress L. (Szaffián Sz.), Tott R., Dolhai M., Hriskevics, Nagy K., Setét R. (Gergely I.), Soós T. (Bagoly Z.), Iván A., Dallos L., Zán P. Edző: Dancs Béla.

Nyírgyulaj: Kecskés G. – Varga D., Angyalos A., Lovas N., Czerula Zs., Pénzes Á. (Gömze A.), Erdei Z. (Gózner K.), Nagy I., Siska G., Fekete G. (Oxi R.), Pálvölgyi B. Edző: Lukács Tibor. Régen volt ilyen mélyen a tuzséri futball.

Gól: Szaffián Sz., illetve Varga D., Gömze A. Ifi: 0–5. (Tudósító: Lakatos Tibor)

Dancs Béla: – Egy csapatnak sem szabad egy félidőnyi előnyt adni.

Lukács Tibor: – Rettenetesen kellemetlen stílusban játszó ellenféllel szemben, ha higgadtabbak vagyunk még magabiztosabb győzelmet arathattunk volna, gratulálok az egész csapatnak.

Tiszavasvári–Mátészalkai MTK 2–0 (1–0)

Tiszavasvári, 220 néző, v.: Kocsis Zs.

Tiszavasvári: Jakocska Cs. – Csáki V. (Kántor Zs.), Balogh N., Szőllősi D., Szolyka T., Szolyka G. (Bakos T.), Horváth N., Lakatos Barna, Gyurján R. (Lakatos Bence), Cseh K. (Szabó M.), Gál N. (Bolega S.). Edző: Kiss Gábor.

Mátészalka: Pindzsula P. – Drabik M., Robas, Jeddi B., Magyari M. (Botos D.), Sándor D. (Horváth Á.), Szántó Z. (Lyáh A.), Stef, Dascal (Botos A.), Szathmári D., Szathmári S. Edző: Siska Attila. Ragyogó őszi futballidőben még magabiztosabb lett volna a hazaiak győzelme, ha a helyzeteken kívül a megítélt tizenegyest is értékesítik.

Gól: Cseh K., Gál N. Ifi: 0–4.

Kiss Gábor: – Minimum ilyen hozzáállást és akaratot várok minden játékostól a hátralévő fordulókban. Ezzel nem csak nekem, hanem saját maguknak is bizonyítottak a fiúk. Ezen az úton kell tovább haladnunk.

Siska Attila: – Nagyon ritka, hogy egy mérkőzésen két játékos is a szezon gólját rúgja. Nekünk öt tiszta helyzet is kevés volt a gólszerzéshez, aki a kihagyhatatlant is kihagytuk, így marad a gratuláció a hazaiaknak.

Mándok–Ibrány 2–1 (1–0)

Mándok, 200 néző, v.: Király A.

Mándok: Pécsi V. – Hegedűs T., Illés A., Balogh Gy., Csáki P., Karasz A., Szabó T., Balogh Zs. (Matócsi A.), Varga D., Győri J. (Mátrai N.), Galambos L. (Angyal Á.). Edző: Dancs Attila.

Ibrány: Tóth N. (Menyhért N.) – Csizmarik Á., Esze B., Kiss P., Erdős B., Dudás B., Boros M., Flavio, Engi D. (Bertók D.), Nagy N., Vinicius. Edző: Nagy Sándor. A hazaiak megszenvedték a fontos győzelemért.

Gól: Varga D., Balogh Gy., illetve Erdős B. (11-esből). Ifi: 0–3. (Tudósító: Tamás Zoltán)

Dancs Attila: – Minden pontnak örülni kell, főleg a háromnak. Nagyon nagy értéke van ennek a győzelemnek, amit megkoronázni legközelebb, Mátészalkán kellene.

Nagy Sándor: – Mentálisan nem bírtuk ezt a mérkőzést.

Nagyhalász–Baktalórántháza 4–0 (1–0)

Nagyhalász, 100 néző, v.: Tordai M.

Nagyhalász: Kromplák Gy. – Bognár A., Hajzer L. (Hudák M.), Barzó G. (Ludánszki I.), Bene L., Gyügyei Z., Bartha Z. (Fábri Z.) Simon D. (Turbucz T.), Ladányi D., Böszörményi D., Pataki E. (Gábor P.). Edző: Opre Mihály.

Baktalórántháza: Marics I. – Csordás G., Lakatos I., Kántor F. (Murguly Cs.), Pálfi I. (Kozma J.), Sitku Á., Balogh P., Rakóczi Zs., Miskolczi L. (Tóth K.), Ráti G., Marics I. Edző: Illés László. A hazaiak magabiztos győzelmet arattak.

Gól: Pataki E. 2, Hajzer L.(egyet 11-esből), Ladányi D., Pataki E. Kiállítva: Böszörményi D. (78. perc), illetve Marics I. (35. perc). Ifi: 3–3.

Opre Mihály: – Nagyon jó csapat ellen úgy érzem, a játék képe alapján megérdemelten nyertünk. Remélem, kiszolgáltuk lelkes közönségünket a mutatott teljesítménnyel. Gratulálok a csapatnak, egyben köszönöm nekik a névnapi és születésnapi ajándékot – a győzelmet.

Illés László: – Megfáztunk, de remélem nem leszünk hosszasan betegek. A jogos 11-es és kiállítás megpecsételte sorsunkat, a súlyos egyéni hibáinkat a hazai csapat kíméletlenül kihasználta és megérdemelten nyerte meg a mérkőzést.

Gyulaháza–Vásárosnamény 4–4 (0–3)

Gyulaháza, 150 néző, v.: Bíró Cs.

Gyulaháza: Bandor F. – Juhász L. (Tóth G.), Deák Z., Gáti S., Deák B., Lévai Cs., Tóth D., Éles I., Szőlősi L., Farkas G. (Gáti Sz.), Bombera M. Játékos-edző: Deák Béla.

Vásárosnamény: Csordás A. – Fejes J., Lizák B. (Illés P.) Bancsi G., Danku J., Bicskó G., Szabó J., Balogh T., Mándi L., Balázs G., Peregrin R. (Sebestyén G.). Edző: Tivadar András. Az 53. percben már 4–0-ra vezetett a Vásárosnamény, innen egyenlített a Gyulaháza, sőt meg is nyerhette volna a közönségszórakoztató mérkőzést.

Gól: Bombera M. 2 (mindkettőt 11-esből), Tóth D., Deák Z., illetve Peregrin 2 (mindkettőt 11-esből), Lizák B. 2. Kiállítva: Bancsi G. (74. perc). Ifi: 1–3.
Bardi Béla egyesületi elnök: – Nincs olyan csapat, amelynek életében ne lenne óriási dolog, ha 0–4-ről harmincöt öt perc egyenlít.

Tivadar András: – A játékvezető mindent megtett annak érdekében, hogy a Gyulaháza pontot szerezzen.

Szakoly–Fehérgyarmat 3–2 (1–2)

Szakoly, 100 néző, v.: Major O.

Szakoly: Polgári L. – Lakatos I., Buka B., Juhász B. (Bazsó O.), Tóth N., Módis D., Kiss I., Hornyák M., Bodai K., Szilágyi Z., Dobos J. (Vinnai K.). Játékos-edző: Szilágyi Zoltán.

Fehérgyarmat: Ovszijenko – Pankotai I., Popovics N., Bátyi L., Rigó A., Petrohai M., Petrohai G. (Istrate), Imre Zs. (Csáki R.), Balogh Á., Osváth S., Baglyos L. (Csatári Z.). Edző: Siti Ferenc. Küzdelmes mérkőzésen a vendégek két tizenegyest hibáztak, a lelkes hazaiak pedig kiharcolták a számukra nagyon értékes győzelmet.

Gól: Imre Zs. (öngól), Módis D. (11-esből), Dobos J., illetve Petrohai G., Petrohai M. Ifi: 1–12.

Szilágyi Zoltán: – Van fény az alagút a végén. Nagyon szépen köszönöm a csapatnak a mai teljesítményt.

Siti Ferenc: – Lelkes amatőrök módjára sikerült elveszteni a mérkőzést, részben az én hibáimnak köszönhetően, mert nem tudtam az elmúlt héten elérni a játékosoknál, hogy elhiggyék: nem lesz sétagalopp…

Rakamaz–Cellspan-Balkány 1–1 (1–0)

Rakamaz, 300 néző, v.: Veres J.

Rakamaz: Szobonya G. – Csáki J., Deme A., Hokk Á., Suskó Á., Kóka R., Majoros Á., Varga A. (Venczel I.), Lukács B. (Filetóth I.), Anderka R., Petruska A. (Gégény M.). Edző: Madalina György.

Balkány: Oláh D. – Lakatos T., Lippai T., Szabó P. (Jakab R.), Hortó A., Somogyi M. (Iván Zs.), Ohár R., Kondor M., Szabó M, Kállai G., Bogdanovics. Edző: Mirgai László. A rangadó magasabb színvonalú is lehetett volna, ha az időjárás nem szól közbe.

Gól: Majoros Sz., illetve Kállai G. Ifi: 3–1.
Madalina György: – Nagy küzdelmet láthattunk, a Balkány jobban kezdte a mérkőzést, mégis mi szereztünk vezetést, amit sajnos, nem tudtunk sokáig megtartani. Úgy gondolom, a vendégek mezőnyfölényben játszottak, megérdemelten vittek el egy pontot.

Mirgai László: – Rangadóhoz méltó játékvezetés mellett mindkét csapat felvállalta a párharcot, így a mély talajon órási küzdelem alakult ki. Az első húsz percben lőhettünk volna, majd szokás szerint erre a hazaiak szereztek vezetést. A második félidőben jókor egyenlítettünk, majd Szobonya Gábor kapus akadályozta meg győzelmünket. Aki látta a Gyirmót–Mezőkösved NB I-es meccset és látta a miénket, az valószínűleg legközelebb is a megye egyes mérkőzésre jön ki!

1. Nagyecsed 10 8 – 2 22–9 24
2. Balkány 10 7 3 – 28–7 24
3. Tiszavasvári 10 6 1 3 15–16 19
4. Rakamaz 10 5 3 2 22–7 18
5. Nagyhalász 10 5 3 2 19–7 18
6. Nyírgyulaj 10 5 2 3 20–15 17
7. Sényő 10 4 3 3 22–17 15
8. Baktalórántháza 10 4 2 4 21–19 14