Magyar-finn a nyíregyházi bujtosiban

Nyíregyháza – Tétmérkőzést, Európa-bajnoki selejtezőt játszott a bujtosi csarnokban a magyar férfi kézilabda-válogatott, amelynek ellenfele Finnország volt. A 13:45-kor kezdődött találkozóról portálunkon helyszíni online közvetítésben számoltunk be.

Jegyzőkönyv

Magyarország–Finnország 34–15 (17–11)
Bujtosi csarnok, 3500 néző, v.: Guszko, Repkin (fehéroroszok).

Magyarország: Fazekas – Gulyás 3, Mocsai 1, Ilyés 7, Herbert, Gál 2, Törő 4.
Csere: Mikler (kapus), Putics 11/4, Grebenár 2, Harsányi 3/1, Zubai Sz., Vadkerti 1. Szövetségi kapitány: Hajdu János.

Finnország:Kruppa – Valo, Stenius, Sillanpää 2, J. Karlsson 2, Kangas 2, Tamminen 5/3.
Csere: Lindström (kapus), Jansson, Engström 2, Viljanen 2, R. Karlsson, Stenius, Raerinne. Szövetségi kapitány: Tomas Westerlund.

Kiállítások: 6, illetve 8 perc. Hétméteresek: 5/5, illetve 4/3.

z eredmény alakulása, 5. perc: 2–2, 11.: 8–2, 19.: 13–6, 23.: 13–10, 27.: 16–11, 45.: 26–11, 51.: 29–13.

Hajdu János: – Gratulálok a játékosaimnak, nagyszerűen álltak a mérkőzéshez. Az elsődleges cél a szépszámú közönség kiszolgálása volt, ez megvalósult. Emellett szakmailag is tudtunk újdonságok kipróbálni.

Tomas Westerlund: – Az első félidőben voltak jó periódusaink, de szünet után nem találtuk a magyarok nagyszerű védekezésének ellenszerét. Tanulni jöttünk, ez talán sikerült is.

60. perc: Putics időntúli hetesével zárul a meccs: belövi, 34-15 a közönség felállva ünnepel.

59. perc: Viljanen szerezte a finnek negyedik gólját a második félidőben, közben a mieink egy kicsit már ciftrázták is, 33-15.

57. perc: Vadkerti is beköszönt szélről, 33-14.

54. perc: Grebenár és Kangas gólváltása után Zubai harcol ki hetest, amit Harsányi lő: méghozza belő, 32-14.

52. perc: Törő után Grebenár is eredményes, továbbra is két kapott gól a második félidőben, 30-13.

50. perc: Mindkét oldalon a jobbszélsők eredményesek, Harsányi és Viljanen góljaival 28-13.

47. perc: Gál-gól után finn időkérés. Putics lába lent volt a kínai figura közben, így a gól nem érvényes. Továbbra is remek a magyar védekezés, 27-12.

46. perc: Az első kapott gól a második félidőben, a finnek részéről J. Karlsson talált be, előtte Ilyés is eredményes volt, 26-12.

44. perc: Továbbra is kapott gól nélkül a magyarok, Putics találataival 25-11.

41. perc: Fazekas lehúzta a rólót, már több, mint tíz perce nem kapott gólt a második félidőben. Újabb Nándi-bravúr, majd magyar támadás: Ilyés góljával 23-11.

39. perc: Putics értékesített hetésével már kétszer annyi gólt lőtt a magyar válogatott, mint a finn, 22-11.

36. perc: Ilyés gólja után tízet számolt a közönség a finnekre, ugyanis 21-11 az állás. Eddig hibátlan a mieink védekezése a második félidőben.

35. perc: Putics szerzett újabb gólt és még ki is állították róla Valót, 20-11.

32. perc: Törőé a második félidő első gólja, majd Fazekas védett. Harsányi szélről eredményes, 19-11.

31. perc: Kezdetét vette a második félidő, az első magyar támadásból Gál rontott ziccert, marad a 17-11.

A félidőben

Magyarország–Finnország 17–11

Magyarország: Fazekas – Gulyás 3, Mocsai 1, Ilyés 4, Herbert, Gál 1, Törő 2.
Csere: Mikler (kapus), Putics 6/2, Grebenár, Harsányi, Zubai Sz.
Csere: Jansson, Engström 2, Viljanen.

Kiállítások: 2, illetve 4 perc. Hétméteresek: 2/2, illetve 4/3.

Az eredmény alakulása, 5. perc: 2–2, 11.: 8–2, 16.: 11–5, 23.: 13–10, 27.: 16–11

30. perc: Törő szélsőziccer-gólja után Fazekas védett nagyot az utolsó prcre fordulva. Majd a finnek kapnak újabb hetest, amit vélhetően az eddigi biztoskezű végrehajtó Tamminen lő. Igen, de ezúttal Mikler hárít. Grebenár lövését védi a kapus, 17-11 az első félidő után.

27. perc: Az akciógólokat tekintve Ilyés utolérte Puticsot, negyedik góljával 16-11, előtte Mocsait küldték ki két percre. Érkezik a nyíregyházi nevelésű Harsányi Gergely.

26. perc: Putics bombázta szét újra a hálót, 15-10, emberelőnyben a magyar válogatott.

24. perc: Újabb finn gól, Kangas 13-10-re hozza fel a vendégeket és újra a vendégeknél a labda, de megszerezzük, Gulyás ejtésével 14-10.

23. perc: Az elmúlt hat percet a finnek nyerték meg 4-2-re, Engström góljával 13-9-re módosult az állás.

21. perc: Engström szépített, a mieinknél Mocsai helyett Grebenár a pályán, Fazekas ziccert véd, 13-8.

18. perc: Putics ötödik gólja után a finnek lőhetnek hetest: Tamminen belövi, 13-7.

16. perc: Putics hatalmas góljára J. Karlsson válaszolt, 11-5.

14. perc: Mocsai lövéséről nehezen volt eldönthető, hogy ben-e volt vagy sem, egy biztos: a finn kapus a a kapun belülről vette ki a labdát, de a bírók nem adták meg. Finn időkérés 10-4-nél.

13. perc: Putics és Tamminen ezúttal akciógólokat váltott egymással, majd Ilyés talált be, 10-4.

11. perc: 2-2 óta zsinórban már a hatodiki góljukat lövik a magyarok, ezúttal Törő talált be. Tamminen hetesével 8-3.

9. perc: Gál javított és alaposan kilőtte az egyenes felsőt, 6-2-re léptünk meg.

7. perc: Mocsai lövése csorgott be a kapusról és a kapufáról, 5-2-re vezetnek a magyarok. Sőt… De nem, Gál ziccerét védi a kapus, marad az 5-2.

6. perc: Gulyás lőtt gólt, majd kapufát, 4-2 az állás.

4. perc: Törő előbb gólt szerzett, majd hetest harcolt ki. A büntetőt újra Putics értékesítette, 3-1.

2. perc: Az első gólt Sallanpää szerezte, Putics hetesből egyenlített, 1-1.

13:48: Megkezdződött a mérkőzés, a kezdőscsapatok az alábbiak:

Kezdőcsapatok

Magyarország: Fazekas – Gulyás, Mocsai, Ilyés, Herbert, Gál, Törő.
Finnország: Kruppa – Valo, Stenius, Sallanpää, J. Karlsson, Kangas, Tamminen.

13:42: A bemutatás közben köszöntötték a finnországi mérkőzésen 50. válogatottságát ünneplő szegedi védekezés-specialistát, Herbert Gábort. A kezdés előtt megkapta az Év férfi kézilabdázójénak járó díjat Iváncsik Tamás, a veszprémi jobbszélsőt nem nevezték erre a mérkőzésre.

13:40: A magyar csapat eddigi mindhárom mérkőzését megnyerte a negyedik számú Európa-bajnoki selejtező-csoportban, és gyakorlatilag már továbbjutónak tekinthető, így a hátralévő meccsek, miként a vasárnapi is a közelgő világbajnokság felkészülését szolgálják. Csütörtökön idegenben nyertek a mieink 34-21-re.

13:35: Tagja a magyar csapatnak a nyíregyházi nevelésű Harsányi Gergely is. Szegény finnek szemmel láthatóan nem találják a helyüket, gyaníthatóan még nem játszottak ennyi ember előtt. A két csapat, csütörtöki finnországi selejtezőt 200 ember látta Vantaában.

13:33: Új szerepkörben Nagy László, Nyíregyháza alpolgármestere. A közismerten sportágbarát, NB I-es játékvezető tisztségviselő a mérkőzését jegyzőkönyvét vezeti majd.

13:30: Fergeteges hangulatban melegítenek a csapatok. A magyarok keretében több, egész pontosan öt olyan játékos is lehetőséget kaptak, akik itt voltak a 2005-ös junior világbajnokságon is: Mikler Roland, Putics Barna, Grebenár Gábor, Gulyás Péter és Zubai Szabolcs. A hatodik Császár Gábor lett volna, de őt nem nevezte az összecsapásra Hajdu János kapitány.

13:20: Tétmeccsről lévén szó komolyabbak a nemzetközi szövetség elvárásai, mint máskor. Szigorúbb a beléptetés, új helyre került a sajtó és még sorolhatnánk. Ami viszont a megszokott, óriási érdeklődés övezi a magyar válogatott fellépését, már fél órával a kezdés előtt szinte teljesen megteltek a lelátók. A csapatok melegítenek a bujtosi csarnok új borításán, amit erre a mérkőzésre helyeztek le ideiglenesen – ugyancsak a nemzetközi normáknak megfelelve.