Magyar Kupa: előnyben a Balmazújváros

© Fotó: Matey István, archív
Balmazújváros – Sikerrel vívta meg Horváth Ferenc alakulata a Győr elleni odavágót a kupában.

A Magyar Kupa nyolcaddöntőjében lépett pályára szerdán délután a Balmazújváros: az odavágót Győrben játszották le Horváth Ferenc tanítványai, akik 3–2-es sikert arattak.

Viszonylag hamar vezetést szereztek a hajdú-bihariak, Vajda talált be a 16. percben. Nem örülhetett túl sokáig a Balmaz, Szánthó a 27. minutumban egyenlített. Tartogatott még fordulatokat az első félidő, büntetőhöz jutott az Újváros, Arabuli értékesítette is a 11-est. A második játékrészben ­Szánthó ismét egalizált, aztán a hajrában Rácz döntötte el a meccset. A Balmaz így előnyből várhatja a jövő heti visszavágót.

HBN

A tények

Győr-Balmaz Kamilla Gyógyfürdő 2–3 (1–2)

Győr, ETO Park, 1000 néző

WKW ETO FC GYŐR: Szatmári Z. – Tajthy T., Bagi I., Szabó L., Szánthó G., Szimcso V., Vadász V., Szatmári L., Zamostny B., Kovács K., Rokszin Á. Vezetőedző: Szentes Lázár

BALMAZ KAMILLA GYÓGYFÜRDŐ: Pogacsics K. – Habovda, Póti K., Tamás L., Uzoma – Vajda S., Maisuradze I., Sigér D. (C), Zsiga E. (Shindagoridze 78’) – Nemanja Andric (Rácz F. 68’), Arabuli B. (Rudolf G. 52’). Vezetőedző: Horváth Ferenc

Gólszerzők: Szánthó G. 28’ (1-1), 70’ (2-2), illetve Vajda S. 16’ (0-1), Arabuli B. 32’ (1-2) 11-esből, Rácz F. 83’ (2-3)