Már kiesőzónában a Szpari

A zöld mezes győriek a hajrában döntöttek
A zöld mezes győriek a hajrában döntöttek - © Fotó: kisalfold.hu
Nyíregyháza – A nyíregyházi labdarúgók Győrben is vereséget szenvedtek, ezzel az utolsó előtti helyre csúsztak.

Ugyan hosszú még a szezon, lényegében győzelmi kényszerben volt a Szpari az elmúlt hetek eredménytelensége és azok után, hogy a közvetlen riválisok pontokat gyűjtöttek a fordulóban.

Nyíregyházi kapufa

Az első percekben a vendégek birtokolták többet a labdát, de nem tudtak nagy helyzetet kialakítani, nem úgy a félidő derekán, amikor Pekár László találta el a kapufát. Később Jova Leventének is akadt dolga, és a játékrész utolsó másodpercei is helyzetet hoztak mindkét oldalon. A második félidő nagy része kiegyenlített játékkal telt, a hajrára aztán rákapcsoltak a győriek. Előbb Magasföldi József került óriási helyzetbe, ám a nyíregyházi kapussal szemben hibázott, nem sokkal később azonban Vukasovic Marko kihasználta a ziccerét. A Nyíregyháza Spartacus a kiesőzónába sodródott, és csak jobb gólkülönbsége miatt előzi meg az utolsó Ceglédet.

Labdarúgás: NB II., 10. forduló

Győr–Nyíregyháza Spartacus 1–0 (0–0)

Győr, 1200 néző, v.: Ducsai (Baghy, Kulman)

Győr: Horváth T. – Vadász, Tar, Debreceni, Kovács K., Vukasovic, Tajthy, Jakab (Magasföldi, 76.), Szimcso (Szánthó, 68.), Erdélyi (Hamar, 62.), Andric. Vezetőedző: Király József.

Spartacus: Jova – Nagy J., Pejovic, Nagy T.(Rubus 14.), Farkas, Kártik, Gulyás, Kulcsár (Dragóner, 72.), Rezes, Pekár, Daru (Gyurján, 72.). Vezetőedző: Bozsik József.

Gól: Vukasovic (85.)

85. perc: Szántó Regő löbbölt Vukasovic Marko elé, aki egyedül fordulhatott a kapura, és közelről betalált, 1–0.

Király József: – Nehéz körülmények után léptünk pályára, hiszen az elmúlt fordulók nem úgy alakultak, ahogy szerettük volna. Küzdelmes mérkőzésen megérdemelten nyertünk, sokat tettünk azért, hogy a végén győzelemnek örülhessünk.

Bozsik József: – Mindenki tudta, hogy ezen a mérkőzésen múlik a szakmai stáb jövője, és köszönöm a játékosoknak a hozzáállást, ebben a bajnokságban most játszottunk a legjobban, de úgy látszik, az égiek sem akarják, hogy eredményesek legyünk, a kapufáról is kifelé pattant a labda. A következő napokban eldől a sorsom, de ennek az együttesnek nem a 19. helyen kellene állnia.

További eredmények: Monor–Vác 2–1, Cegléd–Soroksár 3–2, Budaörs–Gyirmót 1–2, Mosonmagyaróvár–Kazincbarcika 0–3, Békéscsaba–Budafok 2–0, Csákvár–Kaposvár 3–3, Siófok–Tiszakécske 0–0, Balmazújváros–Vasas 1–1, Zalaegerszeg–Dorog 2–1.