Marci bravúrja Bécsben

Szabolcs-Szatmár-Bereg – Visszavágott Fognininek a pekingi vereségért.

Szerdán eljött a visszavágás lehetősége. Nemrégiben a pekingi tornán az olasz Fabio Fognini (15. a világranglistán) legyőzte Fucsovics Mátont (40.) és bejutott az elődöntőbe. Szerdán a bécsi ATP 500-as verseny ismét összekerültek a felek. Az első szettet hatalmas végjátékban az olasz nyerte 6:4-re. Ezt követően feljavult Marci játéka minden adogatását hozta és ellenfelétől kettőt elrabolva és 6:3-re nyert és egyenlített.

A döntő szettben 1:1-nél Fognini ismét csillogtatta színészi képességeit és felháborodva pörölt a mérkőzésvezetővel. A meccs alatt többször volt hasonló, szerencsére most nem zökkentette ki Marcit. Olyannyira nem, hogy 2:1 után el is vette a talján adogatójátékát. Sajnos utána jött egy kis rövidzárlat és Fognini is brékelt, ám marci azonnal visszaadta a kölcsönt és 4:2 lett az állás. Aztán két ásszal hozta a saját adogatását és már csak egy játék hiányzott a diadalhoz. És ismét sikerütl a brékelés és az első meccslabdánál az olasz hosszút ütött, így Marci megnyerte a 2 óra 2 perces meccset.