Marso-Nyíregyháza – Indulhat az újbóli újratervezés

Illusztráció
Illusztráció - © Fotó: KM
Nyíregyháza – A végére összezuhant a Marso-Nyíregyháza a Rashad Anderson vezetésével szárnyaló MAFC otthonában.

Két és fél negyeden keresztül úgy nézett ki, hogy a két csapat legutóbbi találkozásához, a négyszeri hosszabbításba torkolló mérkőzéshez hasonló öldöklő küzdelem alakulhat ki a MAFC és a Marso-Nyíregyháza férfi kosárlabda-csapatai között, ám az alsóházi középszakasz nyitómeccsét végül egészen simán nyerték meg a fővárosiak.

Középszakasz: alsóház, 1. forduló

MAFC–Marso-Nyíregyháza 91–64 (20–26, 19–10, 21–12, 31–16)

Gabányi-sportcsarnok, 600 néző, v.: Farkas G., Jakab L., Makovsky.

MAFC: Smith 12/3, Misek 13/3, R. Anderson 41/24, Kovács Á. 9, C. Johnson 8. Csere: Nwakamma, Mócsán 4, Lakits 4. Edző: Garai Péter.

Marso: Savic 2, Unruh 12/12, Miller 21/9, Ware 6, Krsztanovics 11/3. Csere: Bus I. 4/3, Nagy K. 8/6, Molnár M., Lajsz, Kósa T. Szakmai igazgató: Sitku Ernő.

Kipontozódott: Ware (33. perc).

Az eredmény alakulása, 3. perc: 5–5, 6.: 9–15, 9.: 15–23, 13.: 25–31, 17.: 35–31, 22.: 43–36, 26.: 49–46, 29.: 57–46, 33.: 72–48, 37.: 79–61, 39.: 88–61.

Garai Péter: – Óriási csapatmunkának köszönhető a mai győzelmünk, mindenki sokat tett hozzá, Rashad Anderson teljesítménye pedig olyan pluszt jelentett, ami eldöntötte a meccset.

Sitku Ernő: – Ismét beigazolódott, hogy nyomás alatt nem tudunk jól játszani. Anderson teljesítményére nehéz jelzőket találni, pedig még azt sem mondhatom, hogy védekezésben hibáztunk vele szemben, mert az akciók felénél közel voltunk hozzá.

A teljes tudósítás a Kelet-Magyarország 2016. március 29-i számában és a kelet.hu.