Marso-Nyíregyháza – Megint későn indították a hajrát

Brane Savic (balra) és Mark Smith párharcát a hazai irányító nyerte meg
Brane Savic (balra) és Mark Smith párharcát a hazai irányító nyerte meg - © Fotó: bb1.hu/Girgász Péter
Nyíregyháza – Elveszítette az osztályozó első meccsét a Marso-Nyíregyháza, amely már nem hibázhat, ha bent akar maradni.

Miután az első negyedben 35 pontot kapott, gyorsan kiderült, hogy a bentmaradásról döntő osztályozós párharc első mérkőzését nem a védekezéssel tudja majd megnyerni a Marso-Nyíregyháza. A szombati mérkőzésen a MAFC számolatlanul dobta a kosarakat, pedig legponterősebb játékosa, Rashad Anderson ekkor még bele sem lendült.

A végén volt honnan visszakapaszkodni, de a negyedik negyed elején tovább romlott a helyzet, egy híján húszpontosra nőtt a hazai előny. Mégsem dőlt el a parti, mert a korábbi meccseken is megszokhattuk már, hogy képes nagy hátrányból visszakapaszkodni a Marso, most is ez tette. A letámadásból többször is labdát szereztek, Unruh és Krsztanovcs keze távolról is sült, így egy 14–2-es szakasznak köszönhetően négy pontra zárkóztak fel a Kék Cápák. Ám 87–83-nál észbekapott a MAFC, nem engedte közelebb magához ellenfelét, és egy győzelemnyire került attól, hogy meghosszabbítsa élvonalbeli tagságát. A nyíregyháziak szerdán hazai pályán egyenlíthetik ki a párharc állását.

NB I A csoport: Férfi osztályozó: 1. mérkőzés

MAFC–Marso-Nyíregyháza 99–89 (35–24, 20–24, 20–10, 24–27)

Gabányi-sportcsarnok, 700 néző, v: Kapitány, Papp P., Török R.

MAFC: Smith 15/6, Misek 8/3, R. Anderson 23/9, Kovács Á. 17, C. Johnson 24. Csere: Lakits 7, Mócsán 3, Debreceni D. 2. Edző: Garai Péter.

Marso: Savic 8/3, Unruh 25/21, Miller 14, Ware 15, Krsztanovics 25/9. Csere: Nagy K., Kósa T., Molnár M., Bus I. 2, Lajsz, Fazekas Cs. Szakmai igazgató: Sitku Ernő.

Kipontozódott: Ware (39. perc), Miller (40.).

Az eredmény alakulása, 2. perc: 4–4, 4.: 15–4, 8.: 32–16, 11.: 38–24, 13.: 38–31, 17. 46–39, 19.: 50–46, 23.: 59–52, 27.: 70–58, 31.: 77–61, 35.: 84–65, 37.: 86–71, 39.: 86–80, 39.: 87–83.

Garai Péter: – Folyamatosan kontroll alatt tudtuk tartani a mérkőzést, ennek köszönhető a győzelmünk. A Nyíregyháza életveszélyes csapat, sose adja fel. Mindig van két-három extra játékosa, aki hozzá tud tenni valami pluszt. Megérdemelten nyertünk.

Sitku Ernő: – Kevés tapasztalatunk van az ilyen rájátszáshangulatú mérkőzésekben. Ilyenkor kellene hidegvérűnek lenni, ebben még nem vagyunk elég jók. Ha ennyi támadólepattanót engedélyezünk az ellenfelünknek, akkor mindegy, hogy hogyan védekezünk és támadunk, nem tudunk mérkőzést nyerni.

Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a MAFC javára.

A teljes tudósítás elolvasható a Kelet-Magyarország május 2-i számában és a kelet.hu-n