Dörgött, villámlott, a nap is sütött, a Szalka pedig legyőzte a Kanyárt

© Illusztráció: KM--archív
Szabolcs-Szatmár-Bereg – A labdarúgó Tiszántúli Takarék megyei I. osztályban három meccset játszottak szombaton.

Mátészalka-Tiszakanyár 3-1

Mátészalka, 100 néző, v.: dr. Resán.

Mátészalka: Munkácsi – Havele (Farkas Z.), Barnucz, Lyáh (Csák M.), Petrohai M. )(Tóth P.), Bodó (Szabó D.), Magyari, Ozsváth (Gábor), Makszim, Tempfli, Simonka. Edző: Marius Botan.

Tiszakanyár: Kanyári – Matisz (Soós), Bodnár G. (Pukis), Varga D. (Dobrai), Vicickó, Illés A., Csáki R. (Tóth N.), Nagy Á., Csáki P., Jánvári, Rézinger (Horváth N.). Edző: Csáki Róbert.

Viharos időben az első félidő úgy játszottak a szalkaiak ahogyan azt szurkolóik korábban is szerették volna, a másodikban tartották az eredményt, elsősorban a védekezésre koncentráltak. Gól: Havele, Osváth, Templi, illetve Vicickó.

Marius Botan: – Először is szeretnék gratulálni a srácoknak a fegyelmezett játékért, a győzni akarásért. Az előző ,meccseken is sikeresebbek lehetettünk ilyen hozzáállással.

Csáki Róbert: – Korrekt játékvezetés, a végeredmény nem tükrözi hűen a játék képét, gratulálok a sportszerű hazaiaknak.

Vásárosnamény-Kisvárda II 1-1 (1-0)

Vásárosnamény, 350 néző, v.: Hegedűs Cs.

Vásárosnamény: Kardos – Nagy D., Danku (Szabó J.), Puskás Á., Tóth T., Nagy M. (Deskó D.), Filep (Géczi), Bancsi (Ács Sz.), Szabó R., Lakatos I. Edző: Dudás Zoltán.

Kisvárda II: Cserepkó – Hats, Elek, Országos, Bálint (Ötvös), Kovácsréti, Khmil, Szőr, Inzig, Gyüre T., Atamas. Edző: Erdős Gábor.

A játék képe alapján a hazaiak közelebb álltak a győzelemhez, az első félidőben eldönthették volna a három pont sorsát. Gól: Szabó R., illetve Kovácsréti.

Dudás Zoltán: – Nagyon nagy iramú, színvonalas mérkőzésen az első félidőben nagyobb különbséggel is vezethettünk volna. Sajnos szünet után a kisvárdaiak fölénye góllá érett. Nem tudok a játékosaimra haragudni, mert mindent megtettek a győzelem érdekében egy nagyon szimpatikus, jó csapat ellen.

Erdős Gábor: – Rendkívül jó iramú mérkőzést játszottunk, azt gondolom reális eredmény született. Sok sikert a naményiaknak.

Nyírgyulaj-Nagyhalász 2-2 (1-0)

Nyírgyulaj, 200 néző, v.: Sipos L.

Nyírgyulaj: Oláh – Czerula, Sárga (Oxi), Tóth B. (Szabó A.), Orosz, Fekete G., Haburcsák B. (Nagy B.), Mezei, Lovas, Erdei (Kántor), Török. Edző: Lukács Tibor.

Nagyhalász: Dukát – Simon, Balogh N., Tóth G. (Csáki J.), Barzó, Ladányi, Gégény (Bartha Z.), Hajzer (Kató), Hudák, Nagy N. (Mátrai), Varga D. (Reinaldo) Játékosedző: Ludánszki István.

A vendégek nem cáfolták meg önmagukat.

Gól: Fekete, Török, illetve Ladányi, Bartha Z. Kiállítás: Mezei (75.). Ifi: 5-1.

Lukács Tibor: – Az utolsó percben sikerült az egyenlítést kicsikarni, 1-0-ás vezetésünknél lezárhattuk volna a mérkőzést.

Ludánszki István: – A helyzetek alapján igazságos a döntetlen, a meccs képe alapján veszítettünk két pontot.