Még sok ilyet! Ahány meccs, annyi győzelem

Szabolcs-Szatmár-Bereg – Teljes fordulót rendeztek a kézilabda NB II. Észak-keleti csoportban.

Kézilabda NB II.: Észak-keleti csoport

Férfi, 9. forduló

Hajdúnánás KSE–Kisvárdai KC 26–33 (10–17)

Hajdúnánás, 250 néző, v.: Kiu G., Kiu T.

Kisvárda: Tóth M. – Tuska Sz. 8/5, Csendes Á. 6, Illés T. 8, Kovács L., Molnár Z. 3, Botka Á. 2. Csere: Simon A., Lipécz M. (kapusok), Vitális I., Petykó T. 3, Barabás B., Nagy G., Dévényi T. 1, Papp P. 1, Mészáros Á. 1. Játékos-edző: Türk Ferenc.

Kiállítások: 4, illetve 16 perc. Hétméteresek: 3/2, illetve 5/5.

Jól felkészült hazai csapat ellen fegyelmezett játékkal és kiváló kapusteljesítményekkel aratott értékes győzelmet a Kisvárda. Ifi: 44–24.

Türk Ferenc: – Meg tudtuk állítani a lendületes Hajdúnánást, jó kapusteljesítménnyel és kreatív támadójátékkal sikerült nyerni.

Nádudvari ASK–Nyírbátori SC 29–30 (15–18)

Nádudvar, 80 néző, v.: Héjja, Kónya.

Nyírbátor: Nagy T. – Pálfy V. 4, Pisák T. 3, Takács Z. 1, Bod B. 9/3, Kovács Á. 8/4, Varga R. 2. Csere: Láng M., Siket K., Kotvász A. 2, Dobi S. 1. Edző: Csapos János. Kiállítások: 10, illetve 8 perc.

Hétméteresek: 7/5, illetve 9/7.

Szoros mérkőzésen a hajrá ezúttal a nagyot küzdő Nyírbátornak sikerült jobban. Ifi: 36–18.

Csapos János: – A második félidő derekán öt góllal is vezettünk, ekkor volt egy kis holtpont, de a végére összekaptuk magunkat.

Fehérgyarmati VSE–Hajdúböszörményi TE 33–30 (14–19)

Fehérgyarmat, 350 néző, v.: Nagy F., Túróczy.

Fehérgyarmat: Harangi P. – Preda 7/1, Szabó P. 1, Kun Sz. 4, Müller N. 9/6, Gaál R., Csobay A. 5. Csere: Szenczi T. (kapus), Illés N. 4, Albecz B. 3, Siket T., Kanyó B. Edző: Falcsik Miklós. Kiállítások: 8, illetve 6 perc.

Hétméteresek: 8/7, illetve 3/2.

A találkozó 40. percében hét góllal (18–25) vezetett a Böszörmény, a hazai csapat feljavult kapusteljesítménnyel és csupaszív játékkal a hajrában fordított. Ifi: 25–33.

Falcsik Miklós: – Úgy még nem tudunk védekezni, hogy az ellenfél ne lőhessen kapura… Most van két hetünk, hogy többek közt ezt is gyakoroljuk.

Tiszavasvári SE–Hevesi SE 32–20 (15–14)

Tiszavasvári, 470 néző, v.: Golybán, Örsi.

Tiszavasvári: Boczák K. – Balázs M. 1, Benyusz K. 5, Nagy Á. 3/1, Kovács II L. 4, Feind Z. 2, Kovács I L. 8/2. Csere: Volosinóczki, Bódor Z. (kapusok), Gazdag R. 5, Földi I., Deli D. 4, Kiss K. Edző: Hadas Sándor.

Kiállítások: 8, illetve 10 perc. Hétméteresek: 5/3, illetve 9/8.

A második félidőben kidomborodott a fizikai különbség a két csapat között. Ifi: 37–27.

Hadas Sándor: – Az eredmény ellenére nehéz szülés volt, de végül meglett a baba.