Megnyerték a rájátszást

Magabiztos győzelemmel zárt a Vegyész RC-Kazincbarcika férfi röplabdacsapata.

Az Extraliga felsőházi rájátszásának utolsó fordulóját rendezték meg hétfőn, melynek keretében a Kecskemét látogatott a borsodi városba. Centerpontokkal indult a mérkőzés és mivel mindkét oldal rendre jól fejezte be támadásait, az első technikai időnél 8-7 volt az állás. Nem pörgött kellő hőfokon a VRC, ezt kihasználva 12-11-re már a Kecskemét vezett, de Nebotov ,,idegbombája” után ismét fordult a kocka, 14-13.

A folytatásban több nyitásrontás borzolta a kedélyeket, miközben Kása ejtését követően ismét egy volt a vendégek fórja, 18-19. A hajrában végre villant a valós Vegyész-tudás, így a túloldal két időkérése sem tudta megakadályozni a borsodi részsikert.

Furfangos feladók

A lélektanilag fontos kisgyőzelem után jól kezdett a második játszmában a vendéglátó, ha nem is szépen, viszont eredményesen játszottak, 8-4. Zárkóztak az alföldiek, ám Csala ásza, és Kárpáti centerponját követően öt volt közte, 15-10. 19-14-nél a feladók egy-egy áthúzással tréfálták meg a túloldalt, s mivel a végéig ugyanannyi pontot értek el a felek, tovább növelte előnyét a Vegyész. A harmadik játszmát aktívabban nyitotta a Kecskemét, ezért, ha nem is sokkal, de ők álltak jobban, 7-8.

A nagyobb bajt megelőzendő, Tomanóczy pontjai hűtötték le a látogatókat, így a második kötelező pihenőre 16-13-mal vonultak a csapatok. Gelencsér több jó megmozdulását Gyurkó Sándor időkérése követte, ám a hajrára összeszedett biztos hazai előny (22-18) elégnek bizonyult; a meccs végére a fiatal hazai tehetség, Szabó ütése tett pontot. Ez a siker egyben azt is jelentette, hogy a VRC az első helyen végzett a rájátszásban: folytatás a MAFC ellen az elődöntőben.