Megvan az első baktai ligagól!

Kedden a Honvég látogatott Baktára, a Liga-kupa D-csoportjában az ötödik kör nyitányaként. Az NB II-es hazaiak a hét végi bajnokin kikaptak, míg az élvonablei kispestiek nyertek.

A hazaiak számára a legfontosabb az volt, hogy erőt gyűjtsenek a szombati, Cegléd elleni bajnokira. A sérülések miatt tartalékos baktaiak az első félidőben néhány igen szép akciót vezettek és nagyobb összpontosítással növeléhették volna góljaik számát. A Honvéd tetszetősebben és taktkusabban focizott, így már ez első félidőben jelentős előnyhöz juott.

A baktaiak szünet után is mentek, mentek, de csak ennyire futotta. Viszont megszerezték az első Ligagólt, mégpedig Illés László szép fejesével. a hajrában a túlpörgő hazai Vágó és a vendég Kocsis nem bírt megállni a szópárbajnál, a tetlegességet mindkettőjük számára jogos piros követte.

Liga-kupa, D-csoport

Baktalórántháza–Honvéd 1–5 (0–4)
Baktalórántháza, 100 nézõ, v.: Iványi (Albert, Medovarszki)

Baktalóárntháza: Nagy –Szenes, Mezõ, Bodnár (Sándor, a szünetben, Szabó, 65.), Vágó- Kozma A., Illés Gy., Szilágyi (Zámbori, 56.), Tolnai – Szabó R. (Tóth., 65.), Illés L.
Edzõ: Kovács János.

Honvéd: Tóth – Fazekas, Debreceni (madar, 76.), Filó, Magocs – Stojakovics (Varga, a szünetben), Ivancsics, gebro (Hidi, 56.), Abbas – Arsenijevics (Rodrigues, a szünetben), Kocsis.
Edzõ: Pölöskei Gábor.

Gól: Illés L. (12.), illetve Arsenijevics (6.), Abbas (20.), Magocs (33.), Ivancsics (11-esbõl, 39.), Ivancsics (61.).
Kiállítva: Vágós, illetve Kocsis (mindkettõ 85.).

Kovács János: – Sajnos az esélyeinket nem sikerült gólra váltani, egy jó Kispesttõl kaptunk. A találkozó jól szolgálta a felkészülést a szombati bajnokira.
Pölöskei Gábor: – Hoztuk a kötelezõ gyõzelmet.

6. Baktalórántháza 5 – – 5 1–12 0

6. perc: egy szép vendégakció végén Arsenijevics 12 méterről a jobb felső sarokba lőtt, 0–1.

12. perc:Szabó R. jobb oldlai beadását Illés L. 12 méterről fejelte a vendégek kapujába, 1–1.

20. perc: A Honvéd jobb oldali szöglete után a kapu előtt pattanó labdát Abbas 4 méterről lőtte a bal alsó sarokba, 1–2.
33. perc: Abbas, Iavncsics, majd Magocs volt a labda útja, végül a vendégek balhátvédje 5 méterről lőtt a hazai kapuba, 1–3.

39. perc: Kocsis törte a hazai 16-oson belülre, amikor a kivetődő nagy elhúzta a lábát. A büntetőt Ivancsics magabiztosan értékesítette, 1–4.

61. perc: Ivancsics kiszúrta, hogy Nagy kinn áll a kapujából és 20 méterről mesterien emelt a bal felső sarokba, 1–4.

83. perc: A baktai kapu előtt kakaskodó Vágó és Kocsis kapott joggal pirosat.