Szabolcs-Szatmár-Bereg – Teljes fordulót rendeztek a kézilabda NB II. Észak-keleti csoportban.

Kézilabda NB II.: Észak-keleti csoport
Férfi, 15. forduló

Fehérgyarmati VSE–B. Braun Gyöngyös U23 28–18 (12–6)

Fehérgyarmat, 300 néző, v.: Kovács T., Széles Z.

Fehérgyarmat: Felföldi R. – Pálfy V. 3, Gaál R. 3, Kun Sz. 3, Müller N. 1 Hangos D. 7/2, Rosoca 2. Csere: Harangi P. (kapus), Csobay A. 2, Illés N. 2, Szíjjártó A., Ferenczi R. 5., Ménfői M. Edző: Falcsik Miklós. tartalékos Gyöngyös ellen alacsony színvonalú mérkőzésen szerezte meg a két pontot a Fehérgyarmat.

Kiállítások: 8 perc, illetve 6 perc. Hétméteresek: 5/2, illetve 3/2.

Falcsik Miklós: – Nyögvenyelős játékkal nyertünk.

Kisvárdai KC–Debreceni EAC 25–30 (12–13)

Kisvárda, 350 néző, v.: Kovács T., Major A.

Kisvárda: Simon A. – Tuska Sz. 7, Csendes Á., Petykó T. 1, Molnár Z. 10, Pál T. 1/1, Barabás B. 3. Csere: Lipácz M. (kapus), Nagy D., Pisák T., Kovács L., Nagy G. 3, Albecz B., Kapodos J., Szabó A., Szanyi A. Edző: Oláh Barnabás.

Kiállítások: 12, illetve 10 perc. Hétméteresek: 3/1, illetve 3/3.

Az első félidőben megszorongatta az éllovast a Kisvárda, amely szünet után már nem tudta a tartani a lépést ellenfelével. Junior: 34–27. (Tudósító: Nagy Kálmán)

Oláh Barnabás: – Néhány gyenge teljesítményt nem bírt el a csapat a listavezetővel szemben.

További eredmények: Eger SBS Eszterházy U23–Juhász `99 Füzesabonyi SC 24–30, Balmazújvárosi KK U23–Berettyó MSE 26–23, Nádudvari ASK–Kazincbarcikai KSE 30–26, Mezőkövesdi KC U23–Hajdúböszörményi TE 36–25.
Női, 15. forduló

Mátészalkai MTK–SZEPA AKSE 45–27 (22–13)

Mátészalka, 110 néző, v.: Gulybán O., Örsi P.

Mátészalka: Bodó A. – Deme F. 8/4, Kiss B. 9/1, Deme B. 2, Márkus P. 6, Árnyas P. 2, Dicső-Kiss J. 2. Csere: Jurecska K. (kapus), Tengyel E. 7/1, Sigér D. 3, Ábri T. 4/2, Deme V. 1, Mándi E., Fudella L. 1. Játékos-edző: Vakarcs Krisztina.

Kiállítások: 6, illetve 2 perc. Hétméteresek: 9/8, illetve 2/1.

Egy percig nem forgott veszélyben a listavezető győzelme. Junior: 40–27.
Vakarcs Krisztina: – Teljesen elégedett vagyok a lányokkal, olykor egészen tetszetősen játszottak.

Bőcs KSC–Kölcsey DSE-Nyíregyháza 18–33 (10–17)

Bőcs, 120 néző, v.: Aczél A., Paulovics Zs.

Kölcsey: Torkos A. – Papp A. 7, dr. Tilki A. 6, Kelemen G. 1, Silye V. 5/4, Katona K. 6, Hruska Zs. 4. Csere: Varga F. (kapus), Vitányi A. 1, Márkus G. 2, Hrabina I. 1/1, Katona B., Kovács F., Polyák e., Tóth G. Edző: Hadobás István.

Kiállítások: 0 illetve 4 perc. Hétméteresek: 7/5, illetve 6/5.

Nagyszerű fegyvertény az otthonában mindenkire veszélyes Bőcs elleni győzelem. A kiváló védekezés, príma kapusteljesítmény mellett a taktikus támadójáték volt a siker kulcsa. Junior: 12–53.

Hadobás István: – A sok sérülés okozta nehézség ellenére is mintaszerűen játszott csapatom és ilyen különbséggel is megérdemelt a győzelmünk. Időnként legszebb napjainkat idézte játékunk.

Füzesabonyi Sport Club–Vitka SE 45–32 (20–16)

Füzesabony, 130 néző, v.: Fehér V., Kékesi K.

Vitka: Miklovicz B. – Csontos R. 2, Szemán Sz., Iváncsó R. 2, Csubina 10/3, Cibulenko 11, Rácz K. 3. Csere: Bakos V, (kapus), Járosi V. 1, Gyetvai B. 1, Sarkadi É. 2, Dolhai L. Edző: Csapó Erika. Kiállítások: 6, illetve 6 perc. Hétméteresek: 3/2, illetve 4/3. A papírforma érvényesült. Junior: 37–10.

Csapó Erika: – Elgondolkoztató, hogy az utóbbi három meccsen a szünetben rendre bent ragadtunk az öltözőben…

További eredmények: Juventus Panoráma Heves–Lóci DSE 35–25, Hajdúböszörményi TE–Debreceni VSC II 28–26, Miskolci VSC– Mezőkeresztes VSE 28–40.

1. Mátészalkai MTK 15 14 – 1 451–335 28
2. Hajdúböszörmény 15 12 – 3 441–349 24
3. Füzesabony 15 11 – 4 495–420 20
4. Kölcsey DSE-Nyíregyháza 15 9 – 6 427–367 18
5. Mezőkeresztes 15 9 – 6 466–439 18
6. Heves 15 7 – 8 450–421 14
7. Vitka 15 7 – 8 469–467 14
8. Lóci DSE 15 6 1 8 432–441 13