Nagy halászi győzelem, feltámadó Kálló

A labdarúgó megyei I. osztály 13. fordulójában az élboly tagjai közül a nyírtelek hazai pályán elbukott, ugyanakkor a Nagyhalász legyőzte a masszív Mándokot.

Tiszavasvári–Demecser 7–0 (2–0)
Tiszavasvári, 100 néző, v.: Tömöri Gy. Tiszavasvári: Krizsanovszki – Búr, Lajos, Lakatos (Gál), Hegedűs (Tamás), Bodnár, Nábrádi (Polyák), Reznek (Antal), Szabó P. (Anga), Fazekas V., Nyisztor. Edző: Fecsku István. Demecser: Kanócz – Kelemen (Varga E.), Batár, Ujj, Gombkötő J., Kiss L., Minyin, Csire, Varga D., Kőrizs, Tóth A. Edző: Vegera Attila. Nem túl magas színvonalú mérkőzésen a hazai csapat több góllal is nyerhetett volna a lelkes, az utolsó tíz percben, Kőrizs sérülése miatt tíz emberrel játszó fiatal vendégcsapat ellen. Gól: Antal 2, Nábrádi, Nyisztor, Fazekas V. (11-esből), Lajos, Polyák. Ifi: 11–1. (Tudósító: Hankó András)
Fecsku István: – Felhasogattuk a Kőrizs-fát.
Vegera Attila: – Gratulálok a hazai csapat megérdemelt győzelméhez, az eredmény önmagáért beszél.

Tiszabecs–Szakoly 1–4 (1–1)
Tiszabecs, 100 néző, v.: Gergely S. Tiszabecs: Kerecanyu – Kormány, Nagy P., Kövesligeti, Bartha, Németi, Repjuk, Riskó (Gerda), Zámbó, Susznyák, Ács G. (Pálfi). Edző: Szécsi Zoltán. Szakoly: Tóth K. – Dán, Burik, Újfalusi, Drahos (Kulánda), Madzin (Pécsi), Karaffa (Szuharev), Vadicsku (Kovács T.), Palaga, Balogh N., Ványi. Edző: Boros Gyula. A vendégcsapat több helyzetéből született meg az eredmény. Gól: Ács G., illetve Ványi 2, Madzin, Palaga. Ifi: 0–3.
Szécsi Zoltán: – Szervezett csapat ellen edzés nélkül nagyjából ennyire vagyunk képesek.
Boros Gyula: – A helyzetek és a mutatott játék alapján magabiztosan nyertünk, gratulálok minden játékosomnak.

Újfehértó–Nyírkarász 2–5 (2–2)
Téglás, 150 néző, v.: Szűcs N. Újfehértó: Gégény – Rácz, Torda, Ballai (Balogh A.), Kiss T. (Kerecsen), Horváth G., Takács, Lendvai, Ábrám, Marozsán, Piskóti (Sápi). Edző: Nyisztor Sándor. Nyírkarász: Pekk – Lévai, Danku, Tóth L. (Vincze V.), Túróczi, Éles I. (Bálint), Kovács L., Kiss Z., Varga S., Rákóczi, Mándoki. Játékos-edző: Dudás Zoltán. A ziccerhegyeket kihagyó újfehértóiak ellen a hétszer kapura lövő vendégek szinte tökéletesen használták ki a helyzeteiket az asszisztáló védelem közreműködésével. Gól: Ábrám, Marozsán, illetve Vincze V., Éles I. 2-2, Danku. Ifi: 1–2. (Tudósító: Kranyik István)
Nyisztor Sándor: – Minden gólhelyzetünkre az ellenfél góllal válaszolt és furcsán hangzik, de az eredmény fordított is lehetett volna.
Dudás Zoltán: – Magas szintű játékvezetés mellett megérdemelten nyertünk. Tévedni emberi dolog, nem lehet a karászi csapatot leírni. Gratulálok az ifiknek is.

Nyírtelek–Kótaj 0–2 (0–0)
Nyírtelek, 200 néző, v.: Sinka. Nyírtelek: Imrő – Homonyik, Bárány, Kiss A., Batári, Simon (Várnai), Géczi, Bodnár, Nagy G. (Gajdos), Koczák, Szatmári. Edző: Vránszki Péter. Kótaj: Hegyes – Puskás, Horváth Cs., Lipcsei, Moravcsik, Kató, Lucskai (Ignácz), Hangácsi, Ferenczi F., Simtchatcha (Toma), Ferenczi M.. Edző: Csoma Dezső. Elképzelés nélkül, gyengén játszó hazai csapat – megérdemelt vendégsiker. Gól: Ferenczi M., Puskás 811-esből). Ifi: 1–6. (Tudósító: Kovács Béla)
Vránszki Péter: – Gratulálok a kótaji csapatnak.
Csoma Dezső: – Korrekt játékvezetés mellett megérdemelten nyertünk.

Gyulaháza–Nyírbátor 1–2 (1–1)
Gyulaháza, 150 néző, v.: Józsa. Gyulaháza: Tordai – Molnár G. (Batta), Szentmiklósi (Haga), Kerékgyártó, Tóth G., Deák B., Deák Z., Takács, Fedor, Kántor, Fecsku. Játékos-edző: Deák Béla. Nyírbátor: Tóth Sz. – Szegedi, Czerula, Lengyel, Kurucz (Bécsi), Baksa (Berecz), Márton I., Bagoly, Erdei, Szarka (Széplaki), Bíró Zs. Edző: Berettyán Gábor. Az ezer sebből vérző hazai csapat legalább a döntetlenre rászolgált volna. Gól: Deák B., illetve Bagoly, Erdei. Ifi: 0–2. (Tudósító: Bardi Béla)
Deák Béla: – Dicséret illeti a csapatot, jól játszott. Egy buta hiba sorsdöntőnek bizonyult egy nagyon jó erőkből álló Bátor ellen.
Berettyán Gábor: – Hajtós, kemény mérkőzésen a második félidőben mutatott teljesítmény alapján rászolgáltunk a győzelemre.

Nagyhalász–Mándok 2–0 (2–0)
Nagyhalász, 400 néző, v.: Sándor Cs. Nagyhalász: Mudri – Csombók Cs. (Bodzás), Kelemen, Bárány, Babják, Csombók Z. (Farkas), Földi, Asztalos, Fiumei (Lakatos), Anderka (Kóder), Kurucz (Majoros). Edző: Madalina György. Mándok: Lippa – Geda, Cap, Dancs B., Pásztor, Angyal (Gégény), Balázsi (Sajtos), Matyi, Bagin, Török, Bíró. Játékos-edző: Dancs Béla. Szépszámú szurkolósereg előtt a hazai csapat két szép góllal eldöntötte a mérkőzést. Gól: Babják, Kurucz. Ifi: 2–0.
Madalina György: – Tudom, a mándokiak nem értenek velem egyet, de nem tudom, hogy kik és miért haragszanak erre a játékvezetőre, akinek már régen az NB II-ben lenne a helye! A meccsről pedig annyit, az első félidőben jobban játszottunk és megérdemelten nyertünk.
Dancs Béla: – A mai mérkőzésen két egyéni hibából saját magunkat vertük meg. A második félidőben hiába játszottunk fölényben, helyzeteinket nem tudtuk gólra váltani.

Fehérgyarmat–Nyírcsaholy 2–1 (1–0)
Fehérgyarmat, 200 néző, v.: Rajzinger. Fehérgyarmat: Koncz – Juhász A., Tóth A., Országh L., Fehér, Igaz, Radács (Ács A.), Varga Z. (Kiss A.), Országh Zs., Bartha T., Máté (Talpas). Edző: Siti Ferenc. Nyírcsaholy: Oláh M. – Petrohai S., Bákonyi, Both, Botos, Katona, Szabó V., Valóczki (Kiss E.), Kósa G., Oláh G. (Kósa J.), Petrohai M. Játékos-edző: Kósa József. Ahogy várható volt, nagy „csatát” hozott a szomszédvári rangadó – megérdemelt hazai győzelemmel. Gól: Országh Zs., Ács A., illetve Szabó V. Ifi: 2–6. (Tudósító: Cserepes Sándor)
Siti Ferenc: – Küzdelmes mérkőzésen helyén volt a szívünk. Ács Attila győztes góllal mutatkozott be a hazai közönség előtt.
Kósa József: – Két gyenge teljesítményt nyújtó csapat közül a szerencsésebb hazaiak nyertek.

Nagykálló–Záhony 1–0 (0–0)
Nagykálló, 100 néző, v.: Vida J. Nagykálló: Hankószki – Cselószki, Mészáros (Imre L.), Moldván, Imre J., Márton L. (Dobó), Sárga, Trencsényi, Dán A. (Nyeste), Málik (Dósa), Simon. Edző: Drágár Zsolt. Záhony: Polyák – Árva, Molnár Cs., Tóth R. (Pelsőczi), Semegi T., Németh T. (Dancs P.), Sére, Orosz (Papp T.), Fekete G. (Semegi J.), Kovács I., Balogh S. Edző: Pokol László. Az első félidőben rengeteg helyzetet dolgozott ki a hazai csapat, amit ki is hagyott, viszont pozitívum, hogy egy szép góllal mégis meg tudta nyerni a mérkőzést, amely könnyedebb is lehetett volna. Gól: Simon. Kiállítva: Moldván (80. perc). Ifi: 0–2. (Tudósító: Budaházi László)
Drágár Zsolt: – Az első félidőben sok helyzetet kihagytunk, a másodikban egy gyönyörű góllal megszereztük a győzelmet egy szimpatikus csapat ellen – jó játékvezetés mellett.
Pokol László: – Egy volt záhonyi játékos góljával nyertek a hazaiak, úgy látszik, nálunk három hete véget ért a bajnokság.