Nagy utazás versenyre és edzőtáborba

Zsiga Kinga arany- és bronzérmet is nyert Szombathelyen
Zsiga Kinga arany- és bronzérmet is nyert Szombathelyen - © Fotó: facebook
Nyíregyháza – Az érmekkel zárult hazai bajnokság után irány a Kanári-szigetek és az Európa-kupa!

Az újoncok, serdülők és felnőttek után a maradék két korosztály, az ifjúságiak és a juniorok téli országos dobóbajnokságát is Szombathelyen rendezték meg. A Nyíregyházi Sportcentrum versenyzőinek ismételten megérte átutazniuk az országot, hiszen egy-egy arany- és ezüst valamint két bronzéremmel gazdagodtak.
Kerekes László és Cserpák Róbert tanítványai közül a bajnoki címet Zsiga Kinga szerezte, aki az ifjúsági diszkoszvetők között végzett az élen, és másik versenyszámában, súlylökésben is dobogós helyezést szerzett, ott harmadik lett. Az ezüstérem az egyetlen junior korcsoporos induló, Szabó Patrik nevéhez fűződik, ő súlylökésben lett második, míg a másik bronzot Tóth Balázs gyűjtötte be az ifi súlylökők között.

A szakág felnőtt legjobbjai időben és távolságban is hosszú utazásra vállalkoznak, hiszen a hétvégén rendezik meg a dobó Európa-kupát a Spanyolországhoz tartozó Kanári-szigeteken, annak két városában, Las Palmasban és Santa Luciában. A felnőtt diszkoszvetők között az NYSC versenyzője, Szikszai Róbert is indul, valamint edzője, Kerekes László is tagja a hivatalos magyar küldöttségnek. Ebben a versenyszámban a Ferencváros sportolója, Huszák János lesz a másik magyar induló.
A nyíregyházi diszkoszvető, edző páros az Ek végeztével nem tér haza, sőt hétfőtől csatlakozik hozzájuk két másik sportcentrumos versenyző, Kerekes Dóra és Káplár János, hogy megkezdjék kétnapos edzőtáborozásukat a Kanári-szigetek legnagyobbikán, Tenerife-n. Sokan irigykedhetnek rájuk, hogy a világ egyik legkedveltebb nyaralóhelyén töltenek el ennyi időt, ám ők edzőtáborozni fognak, hogy a hosszú és zord tél után minél jobb körülmények között készülhessenek fel az idei feladatokra.