Hová, merre a hétvégén?

Illusztráció: Az Andrássy-kastélyban is lesznek programok
Illusztráció: Az Andrássy-kastélyban is lesznek programok - © Fotó: KM-archív
Szabolcs-Szatmár-Bereg – Ezúttal sem maradunk programok nélkül a hétvégén!

Október 13., péntek

14.30: A fogyatékkal élők inklúziójával összefüggő jó gyakorlatok bemutatása, Debreceni Egyetem, egészségügyi kar, Nyíregyháza
16 óra: A Móricz Zsigmond Kulturális Egyesület Móricz-emlékplakett-­átadása, megyei könyvtár, Nyíregyháza
17 óra: Szent Miklós Görögkatolikus Gimnázium szalagavatója, Nyíregyháza
17 óra: A Nyíregyházi Szakképzési Centrum Széchenyi István Közgazdasági, Informatikai Szakgimnáziuma és Kollégiuma szalagavató ünnepsége, Nyíregyházi Egyetem
18 óra: Saint-Saëns: Az állatok farsangja – a mátészalkai Szalka Consort Vonószenekar koncertje, Városmajori Művelődési Ház, Nyíregyháza

Október 14., szombat

10 óra: Babaangol – vezeti: Sarudy Juhász Erzsébet, megyei és városi könyvtár Csiriptanya, Nyíregyháza
10 óra: Játékok, élmények, csínytevések az Andrássy-kastélyban, Tiszadob
10 óra: Fejedelmi családi nap, Jósa András múzeum, Nyíregyháza
10 óra: Vezetett túra a tarpai Nagy-hegyen, indulás a hegy lábánál
10 óra: Vakfoci- és csörgőlabda-mérkőzések, Városi Stadion, Nyíregyháza
14 óra: Családi nap a Human Net Alapítvánnyal – csocsóbajnokság, sütiverseny, Gombóc Együttes és tombola, Örökösföldi Közösségi Ház, Nyíregyháza
16 óra: Bátor kiskacsák – a Burattino bábszínház előadása, Korzó üzletház, Nyíregyháza
16.30: Táncházi esték Török Alexandrával és Tóth Bencével, Multifunkcionális Közösségi Épület (Magtár), Kállósemjén
18 óra: A Nyíregyházi Művészeti Szakgimnázium szalagavató ünnepsége, Váci Mihály Kulturális Központ

Október 15., vasárnap

10 óra: Makacska kakaska – a Burattino bábszínház előadása, Korzó üzletház, Nyíregyháza
11 óra: Robin Hood – a Szabad Színház előadása, előtte és utána kézműves-foglalkozás, Váci Mihály Kulturális Központ, Nyíregyháza
Október 16., hétfő
10 óra: Arany János területi szavalóverseny, Móricz Zsigmond Megyei és Városi Könyvtár, Nyíregyháza
14 óra: A múltról mindenkinek – az 1956-os forradalom és szabadságharc előtt tisztelgő rendezvény, megyei levéltár, Nyíregyháza
16 óra: Értékes esték – bemutatkozik a Szent Miklós-székesegyház, előadó: Szocska A. Ábel apostoli kormányzó, közreműködik: Szent Damján Kórus, Szent Miklós-székesegyház, Nyíregyháza
16.30: Ilyés Gábor helytörténész 1956-os emlékjelek Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében című kötetének bemutatója, megyei és városi könyvtár, Nyíregyháza

Október 17., kedd

10 óra: Ringató – Vedd öledbe, ringasd, énekelj!, vezeti: Ferenczné Endresz Klára, megyei és városi könyvtár, Nyíregyháza
14 óra: Idősek Akadémiája – Szent Kevin és a fekete rigó – ima és innováció az orvoslásban, előadó: dr. Ilonczai Péter főorvos, római katolikus plébánia és társszékesegyház, Nyíregyháza
16 óra: A Móricz Zsigmond Olvasókör találkozója, téma: Kisvárosi bohémek és más figurák – emlékezés a 139 éve született Krúdy Gyulára, Móricz Zsigmond Megyei és Városi Könyvtár, Nyíregyháza
17 óra: Bibliai szabadegyetem – A nagy reformáció útkészítői – Valdensek, Wyclifiták, Husziták, előadó: Bálint György, megyei és városi könyvtár, Nyíregyháza
19 óra: A nagy ékszerész – komédia 3 felvonásban, művelődési ház, Fehérgyarmat
19 óra: Filharmónia Szezonbérlet – a Miskolci Szimfonikus Zenekar és a Cantemus Kórus műsora, vezényel Szabó Soma Liszt-díjas karnagy, Kodály Zoltán Általános Iskola, Nyíregyháza

Október 18., szerda

10 óra: Kéry Péter – Reng a föld, morajlik – az 1956-os nyíregyházi eseményeket feldolgozó 90 perces dokumentumfilm bemutatója Kéry Péter részvételével, megyei könyvtár, Nyíregyháza
11 óra: Színek és színelnevezések című konferencia, Nyíregyházi Egyetem



Nagykálló.
SZON.HU






hirdetés