Nagyot alakított a Mátészalka

Szabolcs-Szatmár-Bereg – A kézilabda NB II.: Észak-keleti csoportban két, előrehozott mérkőzést rendeztek a hét végén.

Férfi, a 11. fordulóból előrehozott mérkőzés

Berettyó MSE–Kisvárdai KC 24–22 (13–10)

Berettyóújfalu, 380 néző, v.: Kiu G., Kiu T.

Kisvárda: Lipécz M. – Tuska Sz. 2, Csendes Á. 2, Mándi K. 8/6, Petykó T. 1, Csontos M. 3, Albecz B. 2. Csere: Simon A. (kapus), Kovács L. 1, Paróczai L., Pál T., Nagy G. 1, Simák Gy., Molnár Z. 1, Pisák T. 1, Nagy D.. Edző: Sándor László. Kiállítások: 8, illetve 8 perc. Hétméteresek: 6/4, illetve 7/6. Nyerhető meccset a rengeteg technikai hiba miatt vesztett el a Kisvárda. Junior 25–30. (Tudósító: Nagy Kálmán)

Sándor László: – Az egész meccsen futottunk az eredmény után, a sok technikai hiba és a kevés, mindössze huszonkét lőtt gól megbosszulta magát.

Női, az 6. fordulóból előrehozott mérkőzés
Mátészalkai MTK–Mezőkeresztes VSE 33–23 (15–13)
Mátészalka, 100 néző, v.: Katona J., Konyári I. Mátészalka: Jurecska K. – Tengyel E. 2/1, Kiss B. 11/4, Márkus P. 4, Deme B. 3, Árnyas P. 5, Deme F. 2/1. Csere: Bodó A. (kapus), Mándi E., Vakarcs K. 6/2 Edző: Vakarcs Krisztina. Kiállítások: 4, illetve 8 perc. Hétméteresek: 10/8, illetve 5/5. A hazaiak nehéz első félidő után látványos játékkal győzték le az eddig hibátlan listavezetőt. Junior: 41–12.
Vakarcs Krisztina: – A második félidőben a nagyon jó védekezés kiváló kapusteljesítményel párosult, ez megalapozta győzelmünket.
1. Mezőkeresztes 6 5 – 1 194–168 10
2. Mátészalkai MTK 5 4 – 1 147–117 8
3. Füzesabony 4 4 – – 129–102 8
4. Hajdúböszörmény 4 3 – 1 119–86 6
5. Lóci DSE 4 2 – 2 102–105 4
6. Kölcsey DSE-Nyíregyháza 4 2 – 2 93–98 4
7. Miskolci VSC 4 2 – 2 117–133 4
8. Heves 4 1 – 3 101–104 2