NB III-as csapataink idegenben gazdagodtak pontokkal

© Fotó: Dodó Ferenc
Nyírbátor, Sényő – A Sényő és a Nyírbátor is értékes győzelmet aratott.

Az NB III. 23. fordulójában a Sényő-Carnifex FC Cigándon vendégeskedett. Az első perctől kezdve irányított a Sényő, még az sem zavarta meg, hogy két véleményes gólt szerzett a hazai csapat, innen is fel tudott állni. A második félidőben végig irányított a vendéggárda, helyzetek sokaságát hagyta ki, de végül egy szép akciót befejezve megszerezte a győzelmet. Teljesen megérdemelt vendégsiker született.

A Nyírbátor Ibrányba látogatott a Tállyához. A kezdeti tapogatózó játékot és két tállyai szögletrúgást követően átvette a játék irányítását a „vendég” Bátor, amely kulturált játékkal, néhány formás támadással egyértelműen jelezte, hogy ki az úr Ibrányban. A mérkőzés kimenetelét csupán a játékvezető ténykedése tette kérdésessé, különösen egy meg nem adott, szabályosnak tűnő gól érvénytelenítésével, illetve azzal, hogy utolsó emberként a tizenegyes ponton a kapus egyértelmű szabálytalanságát nem torolta meg büntetővel.

Megérdemelt a siker

A 25. percben a Terdik Zsolttal szemben elkövetett nyilvánvaló szabálytalanságot befújta tizenegyesnek, amit Katona György értékesített, ezzel vezetéshez, s mint később kiderült, három ponthoz juttatva a csapatát. A második félidőre ellaposodott a játék, csupán a pontrúgások okoztak némi izgalmat mindkét kapu előtt. Összességében, helyenként szépen futballozva, megérdemelt Bátor-siker született.

Labdarúgás: NB III., Keleti csoport, 23. forduló

Cigánd–Sényő-Carnifex FC 2–3 (2–2)

Cigánd, 300 néző, v.: Bálint (Pogonyi, Zahorecz). Cigánd: Miron – Fodor, Kovács, Rjaskó, Baksa, Zanko, Belényesi, Velici, Varga, Lukác, Kelemen. Edző: Szénay Péter.

Sényő: Gagyi – Klepács, Hadházi, Kristófi (Lizák), Lakatos L. (Ács), Phrankonkham, Fabu, Kapacina K. (Ruska), Barcsay, Kapacina V., Márton. Edző: Fiumei Viktor, Imrő László. Jók: Belényesi, Rjaskó, ill. Kapacina, K., Barcsay, Kristófi, Hadházi.

Gól: Belényesi, Rjaskó, ill. Kristófi, Kapacina K. 2. Tudósított: Pehely Zoltán.

Szénay Péter: – Ellenfelünk a második félidőben megszerezte a vezetést, ezután próbáltunk váltani, támadtunk, de hátul nem figyeltünk, ezért vereség lett a vége.

Imrő László: – Tudtuk, hogy nem lesz könnyű mérkőzés, ezt be is bizonyították a hazaiak, hiszen az első félidőben kétszer szereztek vezetést, de a csapat tartását mutatja, hogy mindkétszer felálltunk, és idegenben három gólt szerezve nyertünk. A második félidőben egészen sok helyzetet tudtunk kialakítani, de sajnos kimaradtak, féltünk, hogy ez megbosszulja magát. Előttük is adódtak lehetőségek, de meg tudtuk szerezni a harmadik, mindent eldöntő találatot.

Tállya–Nyírbátori FC 0–1 (0–1)

Ibrány, 150 néző, v.: Leél-Őssy (Kövér, Szabó).

Tállya: Tarr – Horváth (Szívós), Paranai, Németh, Miczér (Turcsik), Potyka (Ondó), Nyitrai, Németh, Lippai, Bihari, Bocsi. Edző: Uray Attila.

Nyírbátor: Vasas – Szegedi, Müller (Mácsik), Katona (Urbán), Vámos, Pálinkás, Benkő, Boros, Bagi, Fenyőfalvi, Terdik (Sárosi). Edző: Szilágyi Krisztián. Jók: Lippai, Nyitrai, Bihari, ill. Szegedi, Bagi, Fenyőfalvi, Katona, Vámos, Pálinkás.

Gól: Katona (11-esből). Tudósított: Balla István.

Uray Attila: – A második félidőben azt csináltuk, amit szerettünk volna, sajnos ez kevés volt a pontszerzéshez.

Szilágyi Krisztián: – Küzdelmes meccsen, olykor jól játszva, megérdemelten győztünk.

További eredmények: Jászberény–DEAC 4–0, Szolnok–Eger 3–0, DVTK II.–Füzesgyarmat 2–1, ESMTK–Gyöngyös 3–0, Sajóbábony–Tiszaújváros 1–1, Salgótarján–Putnok 3–2.

1. Jászberény 23 17 1 5 60-24 52

2. Szolnok 23 16 2 5 46-22 50

3. ESMTK 23 15 4 4 35-17 49

4. Füzesgyarmat 23 13 4 6 44-19 43

5. Putnok 23 12 3 8 37-32 39

6. Nyírbátor 23 11 4 8 30-28 37

7. Sényő 23 10 6 7 38-34 36

8. DEAC 23 10 3 10 38-42 33