Négy közé jutott Fucsovics, az első kiemelten át

Fucsovics Márton a viadal favoritját is elbúcsúztatta
Fucsovics Márton a viadal favoritját is elbúcsúztatta - © Fotó: opendorleans.com
Nyíregyháza – Fucsovics Márton harmadik mérkőzését is megnyerte a franciaországi teniszviadalon.

Az első helyen kiemelt Horacio Zeballos (65. a világranglistán) ellen is nyert, és bejutott a legjobb négy közé a franciaországi Orléans-ban, a 127 ezer eurós, keménypályás ATP-challengerversenyen Fucsovics Márton (109.).

A nyíregyházi teniszező kezdettől fogva meggyőzőbben játszott, mint a 2013-ból a jelenlegi világelső, Rafael Nadal skalpjával is rendelkező argentin játékos, és az első szettben 4:3-nál elvette ellenfele adogatását, ami elég volt az előnyszerzéshez. A folytatásban is Marcinak volt előbb bréklabdája, mégis Zeballos ugrott meg 4:2-re, de az oroszok elleni Davis-kupa-csata hőse azonnal megszüntette a brékhátrányát, és kiharcolta a tie-breaket. Abban pedig nem ismert tréfát, zsinórban hét pontot megnyerve fejezte be a mérkőzést, ami kevesebb mint másfél óra alatt a 6:3, 7:6 (7–1)-os győzelmét hozta. A szombati elődöntőben biztosan francia ellenfele lesz, hiszen a Paul-Henri Mathieu (252.)–Julien Benneteau (110.) mérkőzés győztesével találkozik.