Negyed évszázados hagyomány a verseny

Az iskola 3-4. osztályos mesemondói
Az iskola 3-4. osztályos mesemondói - © Fotó: magánarchívum
Máriapócs – Negyed évszázada szervezi meg április végén a helyi, s lassan két évtizede az ezt követő területi mesemondó versenyt az alsó tagozatos gyermekek számára a máriapócsi Dudás Miklós Görögkatolikus Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola.

Egy csodálatos világban

A „Mese, mese, mátka” elnevezésű iskolai háziversenyen 22 tanuló varázsolt a meséivel csodálatos világot a vendégek és a zsűritagok számára. Az iskolai versenyen helyezést elérők továbbjutottak a területi mesemondó versenyre.

A „Túl az Óperencián” területi mesemondó verseny felhívására 11 iskola 62 diákja jelentkezett. A nemes versenyt Nagyné Béres Andrea intézményvezető gyermekkórusának előadása, Fekete-Turgyán Anett zenepedagógus és Kovács Kinga 6. osztályos tanuló furulyajátéka nyitotta meg.

Tárlatvezetés a vendégeknek

Az intézményvezető köszöntője és a Mosolygó Tamás lelki igazgató által vezetett ima után Buzga Lászlóné munkaközösség-vezető, a verseny főszervezője bemutatta a zsűri tagjait és ismertette a verseny menetét. A mesék meghallgatása után az eredményhirdetésig Grunda Dávid hitoktató atya tárlatvezetést tartott a résztvevőknek és kísérőiknek a bazilikában és a fatemplomban.

– Palóczy Tímea –


A szavalóversenyek eredményei

A máriapócsi háziverseny eredménye:

I. évfolyam: 1. Oláh Zsófia, 2. Pásztor Hanna Kata, 3. Harsányi Lora és Kovács Ádám, különdíj: Bokor Réka, Farkas Zsolt

II. évfolyam: 1. Kiss Kinga, 2. Rembeczki Lea, különdíj: Mitruska Hanna, Bokor Bálint, III-IV. évfolyam: 1. Bereznyák Sára 3. a, Mosolygó Tímea 4. o., 2. Jakab Hajnalka Júlia 3. a, 3. Fürtös Natália 4. o.

A térségi verseny eredménye:

I. évfolyam: 1. Kiss Géza (Báthory Anna Ref. Ált. Isk., Nyírbátor), 2. Csollák Nándor Máté (Encsencs – Penészlek – Nyírvasvári Ált. Isk.), 3. Csordás Panna (Báthory Anna Ref. Ált. Isk., Nyírbátor), Különdíj: Harcsa Zoltán (Nyírbogát), Vinter Oxána (Nyírbéltek), Harsányi Lora (Máriapócs)

II. évfolyam: 1. Bakk Jázmin (Szent Miklós Gk. Ált. Isk., Nyíregyháza), 2. Molnár Csenge Zsuzsa (Szt. Miklós Gk. Ált. Isk., Nyíregyháza), Gyarmati Mira (Nyírbéltek), 3. Sebők Sándor (Nyírbéltek), Havellant Petra (Szent Miklós Gk. Ált. Isk., Nyíregyháza), különdíj: Kiss Kinga és Rembeczki Lea (Máriapócs)

III. évfolyam: 1. Hajdu Petra (Nyírlugos, Szent Péter és Pál Gk. Ált. Isk.), Márton Zalán (Báthory Anna Ref. Ált. Isk., Nyírbátor), 2. Bige Fanni és Sárosi Csenge (Istenszülő Oltalmáról Elnevezett Gk. Ált. Isk., Újfehértó), 3. Murzsa Henrietta (Nyírpilis), különdíj: Bereznyák Sára (Máriapócs)

IV. évfolyam: 1. Melkó Dániel (Nyírlugos, Szent Péter és Pál Gk. Ált. Isk.), Göncző László (Báthory Anna Ref. Ált. Isk., Nyírbátor), 2. Szabó Lehel (Nyírlugos, Szent Péter és Pál Gk. Ált. Isk.), Bakos Petra (Encsencs – Penészlek – Nyírvasvári Ált. Isk.), 3. Tóth Dániel (Báthory Anna Ref. Ált. Isk., Nyírbátor), különdíj: Mosolygó Tímea és Fürtös Natália (Máriapócs)








hirdetés