“Nem ajánlom senkinek ezt a szakmát…”

© Illusztráció: Racskó Tibor
Szabolcs-Szatmár-Bereg – A labdarúgó Kelet Takarék megyei I. osztály 3. fordulójának szombati nyitányán három meccset rendeztek.

Vásárosnamény–Ibrány 4–3 (3–2)

Vásárosnamény, 200 néző, v.: Homonnai.

Vásárosnamény: Csordás A. – Illés P., Fejes J., Balogh T., Mándi L. (Deskó D.), Sebestyén G. (Peregrin R.), Bancsi G., Lizák B., Bicskó G. (Varga T.), Danku L., Bíró J. (Balázs G.). Edző: Tivadar András.

Ibrány: Tóth N. – Csizmarik Á., Esze B., Erdős B., Dudás B., Németh Gy. (Flavio), Boros M. (Menyhárt N.), Engi D., Szabó M. (Kiss P.), Nagy N., Bertók D. Edző: Magyar Balázs. Az első félidőben a hazaiak eldönthették volna a mérkőzést, a végén viszont meg kellett szenvedniük a győzelemért.

Gól: Mándi L. 3 (mindhárom 11-esből), Bancsi G., illetve Nagy R., Flavio, Kiss P. Kiállítva: Illés P. (68. perc), illetve Engi D. (79. perc), Erdős B. (87. perc), Ifi: 2–7.
Tivadar András: – Szeretnék gratulálni a csapatnak az első győzelemhez. Köszönet jár a szurkolóknak, hogy biztatásukkal lelket öntöttek a csapatba.

Magyar Balázs: – Nem ajánlom senkinek ezt a szakmát… Remekül játszott a csapat, de három ellenünk megítélt tizenegyes miatt továbbra sem tudunk pontot szerezni.

Baktalórántháza–Mátészalkai MTK 0–1 (0–0)

Baktalórántháza, 200 néző, v.: Kosztyu.

Baktalórántháza: Tóth K. – Csordás G., Kántor F., Lakatos I., Pálfi I., Sitku Á., Balogh P. (Illés L.), Rakóczi Zs., Miskolczi L., Murguly Cs. (Szabó R.), Marics G. Játékos-edző: Illés László.

Mátészalka: Pindzsula P. – Botos D. (Horváth Á.), Robas, Jeddi B., Magyari M., Botos A., Sándor D., Stef, Szathmári D. (Kiss R.), Szathmári S. (Lyáh A.), Dascal (Batizi-Pócsi N.). Edző: Siska Attila. Fáradt játék, eseménytelen első félidőt követően tipikusan egy gólos mérkőzésen a hajrában a vendégcsapat kicsikarta a győzelmet.

Gól: Batizi-Pócsi N. Ifi: 6–2.
Illés László: – Kifacsart csapatok, indiszponált játék, a hajrát jobban bíró Szalka megérdemelten nyerte meg a mérkőzést. Jó lenne, még vagy öt egymást követő szerdán tétmeccset játszani…! Erre még a profik is panaszkodnak.
Siska Attila: – Nem vagyok telhetetlen, de ha a három kapufát eltaláló lövés bemegy, még szebb is lehetett volna a győzelem, amely így is teljesen megérdemelt.

Nagyecsed–Tiszavasvári 5–0 (2–0)

Nagyecsed, 300 néző, v.: Kiss L.

Nagyecsed: Makó R. – Dobos Z., Pócsi B., Puskás D., Zámbó K. (Bulyáki A.), Homann R., Czifrák R. (Sarkadi G.), Ascsillán L. (Ádámszki R.), Nyíregyházi G., Somlyai G., Marinas. Játékos-edző: Ádámszki Róbert.

Tiszavasvári: Jakocska T. – Szolyka T., Balogh N., Csáki V., Orosz T., Nagy I. (Lakatos B.), Horváth N., Gyurján R. (Bakos T.), Gál N. (Stefán Á.), Tudja D., Cseh K. (Szabó M., Kántor Zs.). Edző: Kiss Gábor. A korai kiállítás megpecsételte a vendégek sorsát, a jól játszó hazaiak teljesen megérdemelt győzelmet arattak.

Gól: Marinas 3, Bulyáki A., Somlyai G. Kiállítva: Csáki V. (2. perc). Ifi: 9–1. (Tudósító: Bíró Attila)
Ádámszki Róbert: – Először is boldog névnapot kívánunk polgármester úrnak! Kitűnő játékvezetés mellett újabb magabiztos sikert arattunk, amely megint nagyobb különbségű is lehetett volna. A mai teljesítményért is, ami csillagos ötös volt, gratulálok az egész csapatnak.
Kiss Gábor: – A mérkőzés még jóformán el sem kezdődött, a kiállítás miatt máris egy új indult számunkra. Ezt követően próbáltunk tisztességesen helytállni, ami nem sikerült. Annak ellenére, hogy létszámhátrányban játszottunk, óriási és megengedhetetlen egyéni hibák előzték meg a kapott gólokat.