Nem csak Jablonskinak emlékezetes

Szatmári László
A miskolci Szatmári László a 9. helyen végzett az Egyéni Salakmotoros Európa-bajnokság döntőjében. &nbspSalakmotor EB 2006.10.01. I.&nbspSalakmotor EB 2006.10.01. II.&nbspSalakmotor EB 2006.10.01. III.&nbspSalakmotor EB 2006.10.01. IV.&nbspSalakmotor EB 2006.10.01. V.

Az első ,,fecskék” kapunyitásra, azaz reggel 8 órára érkeztek horvát zászlókat lobogtatva, aztán a sorok két órával később sűrűsödtek meg a bejáratnál. Hiába no; nem mindennap ad otthont a borsodi megyeszékhely kontinens finálénak! Nem érkezett viszont meg a népkerti arénába a viadal elsőszámú tartalékja a finn Juha Hautamaki, így aztán a magyar licenccel versenyző Matej Ferjan reménykedhetett abban, hogy talán lehetőséghez jut. És milyen a sors? Honfitársa, a másik Matej – nem mellékesen a GP-ben vitézkedő 2004-es Európa-bajnok – az első futamban óriásit bukott: Zagar nem is jöhetett vissza a pályára, bár a mentőből a depóban szó szerint kiugrott. (Később kiderült, hogy a kanyarban elkószáló első kerék okozta a bajt.)

Oktató film

Ezzel a felvezetéssel kezdődött meg a salakon az adok-kapok. A 2. futamban Walasek és Klint harcolt nagyot az első helyért, míg a következő etapban a Nilsson, Koroljovs duó osztotta egymást rendesen. A pályakarbantartás előtt a magyar reménység, Szatmári Laci érkezett óriási ováció közepette, amit Szati 1 ponttal ,,hálált” meg a publikumnak. A verseny harmadánál Klint mentett pontot, majd Balinski bukott, amiért kizárták. A 8. futamban a Zagart helyettesítő Ferjan és Szatmári feszült egymásnak és egy salakmotoros oktató filmbe való négy körben mutatták meg, hogy miről is szól ez a sport; Szati nyert! A ,,kilencedik” kötelezőben a miskolci vaspapucsosnak ismét jelenése volt, és ismét nagyot villantott. Eljött Jablonski és Walasek előtt, ám a későbbi főszereplő – Jablonski – visszavetette az első pozíciót. Csodálatos volt! Ekkor még volt ok a bizakodásra, hiszen Szatmári hat egységet gyűjtött három etap után.
A ,,ki nevet a végén” című játék már javában ment, amikor sajnos Szatinak a megszerezhető hatból, mindössze egy pontot sikerült begyűjtenie, míg a 19. futamban Jablonski szó szerint hajszálnyival lőtte be magát a helyosztó, 21. futamba. Ott honfitársával Walasekkel küzdött meg és a fehér starthelyről tulajdonképpen simán nyerte a versenyt és lett 2006 egyéni Európa-bajnoka.

JLI

Főszereplők mondták
Krzysztof Jablonski: ,,A szezon elején az volt a tervem, hogy elhódítom az Eb serleget! Sikerült, rendkívül boldog vagyok! A verseny elején egy kicsit kemény volt a starthelyem, majd belejöttem. Gyerekkorom óta GP versenyző és világbajnok szeretnék lenni. Remélem ezzel még közelebb kerülök álmaimhoz.
Szatmári László: ,,Elrontottam… Az elején nem azzal a motorral mentem, mint amivel kellett volna, aztán a végén nem jött össze a két startom. Ha egy kicsit jobban odafigyelek meg lehetett volna talán az 5. hely is. Nehezebb volt ez a verseny, mint a tavalyi döntő, de dolgozunk tovább az előrelépés érdekében.