Az elején gyulaji örömjáték, a végén pontmentés

Gömze Antal (24) és Orosz Dániel (piros mezben) egyaránt betalált a Bőny ellen, ,,pontosítva,, a Nyírgyulaj szereplését - © Fotó: KM-archív
Nyírgyulaj – Húsz gól született igazságos elosztásban a megyei örökrangadón.

A magyar futsalközegben szenzáció számba megy a hír, hogy Dróth Zoltán hazatér. Miként 2016-ban ugyancsak nagyot szólt, amikor az akkortájt Európa legjobbjának tartott kazah Kajrat Almatihoz szerződött a válogatott frontembere, aki időközben lemondta a szereplést a nemzeti együttesben. A 29 éves csatár korábban a Győr színeiben tündökölt, most viszont az ugyancsak az élvonalban érintett Szombathelyi Haladás kötelékét választotta.

Vagyis, hamarosan akár a nyírgyulajiak is szembe kerülhetnek vele a pályán, mindez azonban még odébb van. A nyírségiek mindenekelőtt a sereghajtó Bőny elleni találkozóra fókuszáltak (a felek a hetedik fordulóból elodázott meccset pótolták…), amelynek elején ment minden, mint a karikacsapás. A hazaiak gyorsan, hét minutum alatt berámoltak három gólt, de aztán… Nagyot fordult a világ. Olyannyira, hogy a második félidő derekán már a pontmentés érdekében kapaszkodott a Lovas-legénység, mégpedig sikerrel: Gömze Antal 4–4-re kerekítette az eredményt, majd az utolsó percben – Siska Gergő kiállítása miatt – az emberhátrányit is kivédekezte.

– A mérkőzés összképe alapján azt kell mondjam, reális eredmény született. Hiába vezettünk 3-0-ra, a végén figyelnünk kellett, hogy ne veszítsünk. Az első tíz perc nagyon jó játékkal rukkoltunk ki, utána érthetetlen módon visszaestünk, hozzáteszem pechünk volt, két nagyon balszerencsés gólt kaptunk, – vélekedett Lovas Norbert, a Nyírgyulaj játékos-edzője.

Miként arról hírt adtunk, a Csenger NB II-es legénysége péntekre előrehozott mérkőzéssel letudta a soros, tizennyolcadik bajoki körre rendelt feladatát. Szilágyi Sándor sérülések, eltiltás miatt felforgatott csapata derekasan helytállt a Dunakeszi otthonában rendezett rangadón: bár sokáig bírta strapát, végül 6–4-re kikapott. A változatosság kedvéért a szatmáriak a következő meccsüket is pénteken vívják, amikor a Corvitas Gödöllő vendégeként lesz jelenésük.

Ugyanakkor a regionális bajnokságban, vagyis a sportág harmadik vonalában tovább fut a Nyírbátor szekere: az éllovas ismét nyert, így százszázalékos teljesítményt mutathat fel. Ebben már nincs semmi meglepő, annál inkább figyelemre méltó, hogy a szombati nagypályás edzőmeccs után ezúttal teremben feszült egymásnak a Nyírkarász és a Gyulaháza: a megyei örökrangadón húsz gólt (!) termeltek az együttesek – igazságos leosztásban, vagyis 10–10-es döntetlen született.

KM-KT
Futsal
NB I., 7. forduló

Nyírgyulaj KSE–Bőny 4–4 (3–2)

Nyírbátor, 200 néző, v.: Újhelyi, Katona

Nyírgyulaj: Pallai – Tóth B., Nagy I., Sánta J., Siska G. Csere: Opre R., Végső Zs. (kapusok), Nagy B., Szabó Á., Lovas N., Kerti L., Gömze A., Orosz D., Sárga Zs. Játékos-edző: Lovas Norbert.

Gól: Sánta J., Nagy I., Orosz D., Gömze A., illetve Rajzinger 2, Sánta J. (öngól), Bogyó K. Kiállítva: Siska G. (39. perc)

További eredmények: DEAC–Aramis 7–6, Haladás–Dunaferr 7–1, Veszprém–Ferencváros 5–4, Rába ETO–Berettyóújfalu 8–2

Az állás: 1. Berettyóújfalu 30 pont, 2. Győr 29, 3. Haladás, 4. Dunaferr 22, 5. Veszprém 19 (45–44), 6. Nyírgyulaj 19 (44–48), 7. Ferencváros 15, 8. DEAC 12, 9. Aramis 11, 10. Bőny 6.

NB II., Keleti csoport, 18. forduló

Eredmények: Vác–Corvitas Gödöllő 2–2, Berettyóújfalu II.–Kazincbarcikai Ördögök 6–6, Kincsem Lovaspark–Gyöngyös 8–4, Újpest–Gyömrő 3–7, A Rubeola-Csömör–Kecskemét mérkőzést később rendezik. Korábban játszották: Dunakeszi–Csenger 6–4.

Az állás: 1. Kazincbarcikai Ördögök 41 pont, 2. Kincsem Lovaspark 37, 3. Dunakeszi 36, 4. Rubeola Csömör 35, 5. Csenger 32, 6. Berettyóújfalu II. 28, 7. Kecskemét 25, 8. Gyöngyös 22, 9. Gyömrő 18, 10. Újpest 12, 11. Corvitas Gödöllő 10, 12. Vác 9.

Regionális bajnokság, 16. forduló

Eredmények: Nyírkarász–Gyulaháza 10–10, DSC-SI–Nagycserkesz 12–2, Tarpa–Levelek 3–5, Futsal Nyíregyháza–MEAFC 6–6, Hajdúnánás–Nyírbátor 0–3. A Cigánd–Mád mérkőzést később rendezik.

Az állás: 1. Nyírbátor 42 pont, 2. Mád 36, 3. MEAFC 30, 4. Cigánd 23 (76–54), 5 Levelek 23 (71–70), 6. DEAC 22 (86–87), 7. Nagycserkesz 22 (85–87), 8. DSI:SI 18 (86–81), 9. Futsal Nyíregyháza 18 (56–57), 10. Gyulaháza 17, 11. Hajdúnánás 10, 12. Nyírkarász 6, 13. Tarpa 5.