Nyírbátori FC – Az ajándékgólokat nem bírták el…

© Illusztráció: KM-archív
Nyírbátor – Balszerencsésen indult a Nyírbátor NB III-as futballcsapatának utolsó fellépése. A nyírségieket szállító busz Jászberény közelében lerobbant, így jelenetős csúszással kezdődött a zárófordulóra rendelt mérkőzés.

Mindkét oldalon akadt egy-két ígéretes lehetőség, de többnyire mezőnyjátékkal teltek a percek az első félidőben. A második játékrész elejét nagyon megnyomták a hazaiak, és megnyugtató előnyt csikartak ki, a vendégek csak kozmetikázni tudtak a különbségen.

NB III: Keleti csoport, 34. forduló

Jászberényi FC–Nyírbátori FC 3–1 (0–0)

Jászberény, 300 néző, v.: Gaál Gy. Jászberény: Miski Z. – Tisza K., Nyárasdi Zs., Hevesi-Tóth, Ludasi M., Szilágyi N. (Csuzz, 63.), Lékó G., Szőllősi F. (Bálint A., 92.), Prasler, Szanyi K. (Herczeg L., 58.), Bojtor L. Edző: Gelei Károly. Nyírbátor: Vasas G. – Reznek D., Müller Zs., Bagi Á., Kornutyak, Benkő B., Boros D. (Kínál G., 92.), Bernáth M. (Lakatos L., 49.), Mankó D., Terdik Zs., Roszel R. Játékos-edző: Ambrusz Árpád.

Gól: Szilágyi N. (48.), Herczeg L (69.), Ludasi M. (81.), illetve Reznek D. (82.). Jó: Herczeg L., Bojtor L, Prasler, illetve Vasas G., Bagi Á., Roszel R. (Tudósító: Janovics János)

Gelei Károly: – Kiegyenlített első félidő után a második játékrészben lényegesen jibban futballoztunk, ez alapján megérdemelten nyertük meg a mérkőzést.

Ambrusz Árpád: – Három ajándékgólt egy csapat sem bír el…

További eredmények: BKV Előre–Monor 2–2, DVSC-DEAC II–MTK II 1–2, ESMTK–Tállya 3–1, Putnok–REAC 2–1, Tiszaújváros–Hatvan 0–2, Újpest II–Kazincbarcika 0–8, Salgótarján–Rákosmente KSK 2–1, Hajdúböszörmény–DVTK II 0–3.