Országosan is helytálltak

Jól szerepeltek a versenyzők
Jól szerepeltek a versenyzők - © Fotó: olvasónktól
Szabolcs-Szatmár-Bereg – Két sportversenyt is rendezett nemrégiben a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Fogyatékos Sportolók Szövetsége a fogyatékkal élők világnapja alkalmából.

Az eseménynek a nyíregyházi Bárczi Gusztáv-iskola tornacsarnoka adott otthont. A tanulásban akadályozottak megyei terematlétikai diákolimpiai versenyén 3 intézményből érkeztek 1.-2. korcsoportos gyerekek. A hazaiak mellett Nyírbátorból, az Éltes Mátyás-iskolából, valamint a nyíregyházi Göllesz Viktor-iskolából vettek részt tanulók. Öt versenyszámban mérhették össze tudásukat (30 méteres futás, szivacslabdadobás, helyből távolugrás, medicinlabda-dobás és 200 méteres váltó futás). Ezt követően megyénket nyolcan képviselték az országos diákolimpián, Budapesten. Az 1. korcsoportos fiúk között 30 méteres futásban 2. helyezést ért el Farkas Richárd, 2. korcsoportos leány kategóriában futásban 2., helyből távolugrásban 4. lett Maro­zsán Tünde. Mind a ketten Éltes-diákok. Megyénk az összesített csapatversenyben 9. helyen végzett. Felkészítőjük Bak Annamária és Sevenyák Gábor volt. Gratulálunk a tanulóknak és a felkészítőknek!