Szép az élet, élen a Csenger!

Egy a tizenegy csengeri gól közül. A szatmártiak alaposan megszórták ellenfelüket - © Fotó: Kákos Dávid
Csenger – Ez a realitás: a Nyírgyulajnak nem volt esélyes a hibátlan Berettyóújfaluval szemben.

A Nyírgyulaj élvonalbeli futsalcsapatának a legutóbbi négy mérkőzésen kijutott a ,,jóból. Rendre a bajnoki élmezőny együtteseivel találkozott, az ötödik fordulóban például azzal a Berettyóújfaluval, amely makulátlan mérleggel érkezett a nyírbátori sportcsarnokba. Nos, a hajdúságiak fényesen igazolták, hogy eddigi szereplésük egyáltalán nem a „mák” kategóriába tartozik, újabb győzelemmel betonozták be magukat a táblázat tetején.
– A bajnokesélyes ellen azt gondolom, tisztességesen helyt álltunk. Megpróbáltunk mindent, de jelenleg ez a realitás, a Berettyó ennyivel jobb nálunk – foglalta össze a történteket Lovas Norbert, a Nyírgyulaj játékos-edzője.

Talán megkockáztatható, alsó hangon négy-öt „fás” különbség van a Csenger és a Corvitas Gödöllő között. Kiváltképp, amikor a szatmáriak a hazai közeg előnyét élvezik, mint jelen esetben. Persze, mindezt a pályán sem árt alátámasztani. A Szilágyi-legénység pedig már az első félidőben bizonyította, hogy jóval acélosabb alsóházi ellenfelénél. A szünetig berámolt négy gól után a második félidőben ugyancsak megszórták ellenfelüket. Emellett Gaál Krisztián másfél hónap, Rigó Attila három hetes kúrát követően egyaránt góllal tért vissza, és ez még nem minden. Mivel a Kazincbarcikai Ördögök elvéreztek a Kincsem Lovaspark otthonában, ismét a Csenger szökkent a tabella élére!

A regionális bajnokságban, azaz a harmadosztályban az a Nyírbátor posztol az első helyen, amely két mérkőzéssel kevesebbet játszott a közvetlen riválisokkal szemben. A bátoriak mind a négy eddigi összecsapásukat megnyerték, jobb gólkülönbséggel előzik a második Cigándot.

KM-KT

Futsal

NB I., 5. forduló

Nyírgyulaj SE–Berettyóújfalu 0–4 (0–2)

Nyírbátor, 300 néző, v.: Farkas B., Deme R.

Nyírgyulaj: Pallai G.. – Angyalos A., Siska G., Nagy I., Sánta J. Csere: Végső Zs. (kapus), Faragó L., Szabó Á., Hadházi D., Tóth B., Lovas N., Orosz D., Kerti L., Sárga Zs. Játékos-edző: Lovas Norbert.

Gól: Da Silva 2, Gál I., Trencsényi J. Kiállítva: Sánta J. (20. perc).

További eredmények: Debreceni EAC–Bőny 6–4, Aramis–Dunaferr 2–5, Rába ETO–Veszprém 3–2, FTC–Haladás 1–4.

Az állás: 1. Berettyóújfalu 15 pont, 2. Győr 10 (21–16), 3. Dunaferr 10 (19–15), 4. Veszprém 9 (17–10), 5. Haladás (14–13), 6. Aramis 6 (19–22), 6. Nyírgyulaj 6 (15–21), 8. DEAC 6 (12–19), 9. Ferencváros 3 (7–13), 10. Bőny 0.

NB II., Keleti csoport, 8. forduló

Csenger Futsal–Corvitas Gödöllő 11–3 (4–0)

Csenger, 350 néző, v.: Újhelyi T., Katona B.

Csenger: Szabó J. – Pankotai I., Pálfi I., Balogh Á., Juhász N. Csere: Juhász S. (kapus), Katona P., Garda P., Rigó A., Balogh Zs., Gaál K., Szilágyi L. Edző: Szilágyi Sándor

Gól: Pankotai I. 3, Pálfi I. 2, Rigó A. 2, Gaál K., Juhász N., Balogh Á., Szilágyi L.

További eredmények: Rubeola FC-Csömör–Gyöngyös 6–3, Dunakeszi–Gyömrő 10–5, Berettyóújfalu II.–Vác 9–0, Kincsem Lovaspark–Kazincbarcikai Ördögök 5–4, Újpest–Kecskemét 3–2.

Az állás: 1. Csenger 19 pont, 2. Kazincbarcikai Ördögök 18, 3. Rubeola-Csömör 17 (35–18), 3. Dunakeszi 17 (42–29), 5. Kecskemét 15, 6. Kincsem Lovaspark 13, 7. Gyömrő 12, 8. Berettyóújfalu 9, 9. Gyöngyös 8, 10. Újpest 6, 11. Corvitas 4, 12. Vác 2.

Regionális bajnokság, 6. forduló: Dream-Car Cigánd–DSI-SI 5–1, Levelek–Nagycserkesz 4–3, Nyírbátor–Tarpa 17–4, Nyírkarász–Futsal Nyíregyháza 1–5, DEAC–MEAFC 2–5 , Flamingo KFC Hajdúnánás–Gyulaháza 7–3.