Tiszta őrület, így elbukni

Nem rajta múlt: Balogh Árpád (labdával) négy gólt szerzett, de a Csenger kikapott - © Fotó: Kákos Dávid ​
Szabolcs-Szatmár-Bereg – A Nyírgyulaj zsinórban ötödször kapott ki, a nagy feltámadást produkáló Csenger is alulmaradt.

Balul sült el a Nyírgyulaj élvonalbeli futsalcsapatának dunaújvárosi fellépése. A nagyobb baj, hogy ez volt a nyírségiek zsinórban ötödik veresége. Persze, a harmadik helyen nyomuló Dunaferr otthonában eleve „macerás” összecsapással kalkulálhatott a Lovas-legénység, amely a 26. percben 4–1-es hátrány után próbált kapaszkodni. Sőt, amikor a 35. minutumban néhány másodperc leforgása alatt előbb Faragó Lajos, kisvártatva pedig Gömze Antal is betalált, olybá festett, a sírból feltámadt látogatók akár döntetlenre is menthetik a találkozót. Nem így történt, az újvárosiak minimálisra apadt előnye kitartott a végig. Hogy még inkább keserű legyen a gyulajiak szája íze, arról a riválisok gondoskodtak, az Aramis, a Ferencváros (a zöld-fehérek az eleddig hibátlan Berettyóújfalut ,,kapták el,,..), mi több, a sereghajtó Bőny egyaránt nyert.

– Az első félidőben elkerülhető gólokat kaptunk, a másodikban sokkal jobban játszottunk, úgy, ahogy kezdeni kellett volna. Sajnos, azt kell mondanom, az összkép alapján nem érdemeltünk pontot. Ez van, ez most egyelőre egy ilyen szezon –? ütött meg őszinte hangot Lovas Norbert, a Nyírgyulaj játékos-edzője.

Ugyancsak rosszul alakult a Csenger NB II-es együttesének gyöngyösi túrája. Noha a szatmáriak az első félidőben kétgólos hátrányt követően még visszatornázták magukat, vagyis egyenlítettek, a folytatásban a hevesiek ficánkoltak. Olyannyira, hogy már 7–3-ra vezettek, amikor begyújtotta a rakétákat Szilágyi Sándor alakulata. A vendégek óriási hajrával fordítottak, miközben Szabó József büntetőt védett, de… Akárhogy is fáj, ez is kevésnek bizonyult. Az őrült végjátékban, az utolsó percben a hazaiak két gólt is berámoltak, kicsikarva a győzelmet. Mindennek tetejébe a Dunakeszi a forduló rangadóján idegenben legyűrte a Kazincbarcikát, így leszorítva az élről a Csengert.

Ugyanakkor a sportág harmadik vonalában, a regionális bajnokságban hetedik mérkőzésén is diadalmaskodott a Nyírbátor, ekképpen változatlanul makulátlan mérleggel menetel az élen.

KM-KT
Futsal
NB I., 8. forduló

Dunaferr–Nyírgyulaj KSE 4–3 (3–1)

Dunaújváros, 200 néző, v.: Gál P., Baghy Cs.

Nyírgyulaj: Pallai – Faragó L., Nagy I., Siska G., Sánta J. Csere: Végső Zs., Opre R. (kapusok), Szabó Á., Tóth B., Lovas N., Kerti L., Orosz D., Gömze A., Sárga Zs. Játékos-edző: Lovas Norbert.

Gól: Hosszú Á., Fekete N., Horváth N., Pál P., illetve Nagy I., Faragó L., Gömze A.

További eredmények: DEAC–Rába ETO 0–7, Ferencváros–Berettyóújfalu 3–2, Bőny–Veszprém 1–0, Aramis–Haladás 3–2.

Az állás: 1. Berettyóújfalu 18 pont, 2. Győr 16 (37–18), 3. Dunaferr 16 (28–21), 4. Haladás 12, 5. Veszprém 9 (19–19), 6. Ferencváros 9 (13–15), 7. Aramis 9 (30–40), 8. DEAC 9 (22–37), 9. Nyírgyulaj 6 (15–24), 10. Bőny 3.

NB II., Keleti csoport, 11. forduló

Gyöngyös–Csenger Futsal 9–8 (2–2)

Gyöngyös, 150 néző, v.: Deme R., Katona B.

Csenger: Szabó J. – Pankotai I., Pálfi I., Balogh Á., Bodó R. Csere: Juhász S. (kapus), Katona P., Mándi L., Garda P., Rigó A., Lengyel M., Osváth S., Gaál K . Edző: Szilágyi Sándor.

Gól: Balogh Á. 4, Osváth S. 2, Pálfi I., Gaál K.
További eredmények: Corvitas Gödöllő–Kincsem Lovaspark 4–6, Kazincbarcikai Ördögök–Dunakeszi 2–3, Berettyóújfalu II.–Rubeola-Csömör 0–5, Kecskemét–Gyömrő 2–3, Vác–Újpest 2–5.
Az állás: 1. Dunakeszi 26 pont, 1. Csenger 25, 3. Rubeola Csömör 23, 4. Kazincbarcikai Ördögök 22 (50–36), 5. Kincsem Lovaspark 22 (57–45), 6. Kecskemét 15, (42–30), 7. Gyömrő 15 (41–41), 8. Gyöngyös 13, 9. Berettyóújfalu 12, 10. Újpest 10, 11. Corvitas Gödöllő 7, 12. Vác 2.

Regionális bajnokság, 9. forduló: Nagycserkesz–Nyírbátor 3–11, Mád–Debreceni EAC 13–5, Gyulaháza–Tarpa 10–9, Dream Car-Cigánd–Levelek 5–5, Futsal Nyíregyháza–Hajdúnánás 7–2. A MEAFC–Nyírkarász elmaradt.

Az állás: 1. Nyírbátor 21 pont, 2. MEAFC 17, 3. Cigánd 16, 4. Futsal Nyíregyháza 13 (31–25), 5. Levelek 13 (34–30), 6. Mád 12 (40–25), 7. DEAC 12 (47–36) és Gyulaháza 12 (47–?46), 9. DSC-SI 9, 10. Nagycserkesz 7, 11. Hajdúnánás 6, 12. Nyírkarász 3, 13. Tarpa 0.