Nyíregyháza Spartacus–Fehérvár FC ÉLŐ-ben!

Nyíregyháza Spartacus–Fehérvár FC
Nyíregyháza – Szombaton 18 órától a Fehérvár ellen lépett pályára a Szpari! A mérkőzés eseményeiről ÉLŐ-ben számoltunk be Önöknek portálunkon 18 órától!  Nyíregyháza Spartacus–Fehérvár FC 2008.11.08. 1-0  1-1  Révész Attila  Varga István  Szurkolók

Jegyzőkönyv

Nyíregyháza Spartacus – Fehérvár FC 1-1 (1-0)

Spartacus: Illyés - Perényi, Mboussi, Goia, Cornaci – Miskolczi, Zabos (Lippai, 80.), Hegedûs (Belényesi, 77.), Bárányos  – Apostu (Dosso, 76.), Sztojkov. Klubmenedzser: Révész Attila.

Fehérvár: Sebõk – Andics, Horváth, Koller, Sifter – Sitku, Dvéri (Nagy, félidőben), Pavlicsics (Polonkai 69.), Farkas -Lázár, Kulcsár (Simek, félidőben). Vezetõedzõ: Varga István.

Játékvezetõk: Szilasi (Ortó, Fehér)

Gól: Stifter (16., öngól), Koller (63.)

Sárga lap: Zabos (59.), Mboussi (86.)

Piros lap:

Vége a mérkőzésnek! Harmadszor fordult elő, hogy idegenbeli siker után itthon döntetlen lett a vége… A Szpari ezzel búcsúzott hazai pályán az őszi szezontól.

93. perc: Bárányos a jobb oldalról ívelt be egy szabadrúgást, Dosso elcsúszott a labda pedig kigurult taccsar.

80. perc: Zabos helyére Lippai jött be. Még 3 percre, mert ennyi a hosszabbítás.

89. perc: Szilais nem fújt, amikor Sztojkovot visszarántották, fújt viszont a hazai tréfélen, A 20 méteres szabadrúgást Farkas fölé csavarta.

88. perc: Lippai készül bevetésre.

86. perc: Mboussi vágta fel Nagyot, amiért sárgát kapott.

84. perc: Sztojkov emelt Belényesi elé, akinek 16 méteres lövését blokkolták a vendégek.

82. perc: Farkas 22 méteres lövését védte biztosan Illyés.

81. perc: Hibák hibák hátán, mindkét oldalon dadog a labda….

79. perc: Bárányos jobbról remekült ívelt Dossohoz, aki az 5 és feles sarkánál nem tudta jól levenni a labdát, majd fölé bombázott.

77. perc:  Simek 16 méterről lőtt fölé. Hegedűst Belényesi váltotta.

76. perc: A Fehérvár nagyon szervezetten játszik, Dosso jött be Apostu helyére.

74. perc: Sztojkov  pár csel után 16 méterről lőtt, a bal sarokra tartó labdát biztosan fogta Sebők. Dosso is odafutott a kispadhoz.

73. perc: Belényesi vetkőzni kezdett. A lelátóról hangosan kiabálnak: “Cseréljetek!”

71. perc: A nagy kedvvel játszó Nagy cselezgetett Perényi mellett, majd 15 méterről lőtt, a labda kipattant Illyésről, de aztán javíított a hazai cerberus. Utána Perényit ápolni kellett.

69. perc: Az előrelopakodó Cornaci 22 métereses erős löketét védte Sebők.

69. perc: A sérült  Pavlicsicset Polonkai váltotta.

64. perc: Majdnem újabb hidegzuhany….Pavlicsics 15 méteres emelése túljutott a magasra ugró Illyésen, ám a labda mellé pattant.

GÓL! 63. perc: Nagy bal odllaról ívelt a hosszúr sarokra, Koller  4 méterről a  bal a sarokba fejelt.

NÉZZE MEG A FEHÉRVÁR EGYENLÍTŐ GÓLJÁT!

62. perc: Sitku dobra fel magát a jobbszélen, a beívelést Perényi fejelte bedobásra.

61. perc: Bárányos átjött a jobb oldalra…

59. perc: Szojkov villant, megiramodott a bal oldalon, majd éles szögből, az oldalhálóba lőtt.

59. perc: Érik a hazai csere, a Szpari a középpályán alig tudja tartani a labdát, ezek a percek a vendégeké. Zabos kapott sárgát.

56. perc: Pavlicsics 14 méteres lövését Perényi testtel blokkolta. Túlságosan is visszaállt a Szpari.

54. perc: Miskolczi jobb oldlai szögletét Goia 7 méterről fejelte kapura, ám Sebők résen volt és biztosan fogta a labdát. A másik oldalon Illyés merész kivetődéssel szedte fel a labdát Nagy elől.

62. perc: Rákapcsoltak a vendégek, lendületüket megfogta Andics, aki felvágta Apostut.

50. perc: Andics bal oldali beadása suhant el a hazai kapu előtt.

49. perc: Egy kerekesszékes Szpari-drukkelt pörölt a fotósokkal, akik előtte álltak. A megértő fotósok az alapvonal mögé sétáltak.

47. perc: Sztojkov jobb oldali beadása okozott zavart a vendégvédelemben, a labda szögletre pattant. Miskolczi jobb oldali beívelését Apostu 8 méterről fejelte fölé.

Elkezdődött a második félidő. A szünetben cseréltek a vendégek, Dvéri helyére Nagy, Kulcsár helyett Simek lépett pályára.

45. perc: Zabost kellett ápolni, majd vég lett az első félidőnek!

45. perc: Bárányos 17 méteres, balról eleresztett lövését biztosan fogta Sebők. Egy perc a hosszabbítás.

44. perc: Az előre lopakodó Horváth 25 méterről lőtt nagyon fölé.

43. perc: Szép akció csúnya véggel, hiszen Perényi jobból az alapvonalon túlra ívelt.

42. perc: Sztojkov ismét megbolondította Horváthot, aki csak szabálytalankodni tudott a hazai csatárral.

41. perc: Melegíteni indultak a vendégcserék.

37. perc: Dvéri jobb oldali szabadrúgását Goia ismét magabiztosan fejelte ki, a hazai kontra végén Sztojkov passza lesen találta Apostut.

37. perc: Sitku löbbölte a labdát a hazai kapu elé, Illyés jó ütemben mozdult ki, majd az öléből kipördült a labda, szerencsére nem volt a közelben vendégjátékos.

35. perc: Sztojkov gurított az érkező Miskolczi elé, aki 25 méterről lőtt, a labda fenéken találta Siftert.

34. perc: Kulcsár jobb oldali, éles beadását Goia fejelte ki a mezőnybe.

32. perc: “Játsszatok!” – hangzik a felszólító kérés a hazaiaknak, akik mintha visszább vettek volna, vagy a Fehérvár most ennyit enged…

31. perc: Sitku fejelt Pavlicsics elé, aki 14 méterről csúnyán fölé vágta a labdát.

29. perc: Homokszem került a hazai gépezetbe, nagyon akadozik a támadásszövés.

27. perc: Fölényben játszik a Szpari, viszont a fehérváriak időnként veszélyes kontrákat vezetnek.

24. perc: Pavlicsics gurított Farkas elé, akinek 17 méteres lövése Goia lábáról szögletre pattant. A korner nem okozott gondot.

23. perc: Dvéri jobb oldali beadása éppenhogy elkerülte a jobb felős sarkot.

A hazai B-középről annyit: ők tartották a korábban említett transzparennseket a régi játáékoskijáró felettü lelátókon és ők tértek vissza megszokott helyükre. Most éppen a Himnuszt éneklik… A harmaic főre duzzadt fehérváriakkal együtt.

20. perc: Sztojkov a jobb oldalon kötött görcsöt néhány vendégvédő lábára, ám a beadása nem talált társat.

18. perc: Mboussit ápolták, Sitku passzolt Pavlicsics elé, akinek 14 méteres lövését  Goia blokkolta. Közben megérkezett a hazai B-közép, tehát nem mentek Kassára….

GÓÓÓL!16. perc: Bárányos bal oldalról lőtt be egy szabadrúgást keményen, a menteni igyekvő Sifter lábáról a kapuba került a labda.

NÉZZE MEG A SZPARI VEZETŐ GÓLJÁRÓL KÉSZÜLT VIDEÓT!

15. perc: Hegedűs nagy labdát passzolt Sztojkov elé, aki 14 méterről a bal összekötő helyéről lőtt, ám Sebők bal lábbal, mentett.

11. perc: Zabos a bal oldalon egy köténnyel játszotta át Siftert, a 16-oson belül járt, amikor Koller feltaszította. A játévezető büntető helyett kirúgást ítélt  és figyelmeztette Zabost.

9. perc: Cornaci passzolt Apostuhoz, akinek bal oldali beadását Sebők lehúzta.

7. perc: A vendégszektorban 14 fehérvári szurkol, a  hazaiak transzparenseket tartanak, a feliratok a múlt szombati, dunaszaedahelyi meccs következményei.

A hírek szerint sok nyíregyházi Kassára ment, ahol a DAC vendégszerepel.

5. perc: Zabos kapott szóbeli figyelmeztetést, mert felvágta Farkast.

3. perc. Miskolczi ívelt át jobb oldalról a hosszúra, Bárányos 14 méterről, jobbal, kapásból fölé lőtt.

2. perc: A hazaiak azonnal éreztették ellenfelükkel, hogy nyerni akarnak és támadólag léptek fel.

18:00: Elkezdődött! Apostu indította a labdát. A vendégek tiszta fehérben játszanak, a Szpari piros-kékben.

17:55: Pár perc és indul a SzpariFehérvár derbi! Ez a nyíregyháziak utolsó hazai meccse az őszi szezonban.

A két csapat összeállítása

Spartacus: Illyés – Perényi, Mboussi, Goia, Cornaci – Miskolczi, Zabos, Hegedûs, Bárányos – Apostu, Sztojkov. Klubmenedzser: Révész Attila.

Fehérvár: Sebõk – Andics, Horváth, Koller, Sifter – Sitku, Dvéri, Pavlicsics, Farkas-Lázár, Kulcsár. Vezetõedzõ: Varga István.

Megyei foci leggyorsabban nálunk! Portálunkon szombat és vasárnap este azonnal a meccs után értesülhet az eredményekről: kövesse velünk az NB2-es, NB3-as, Megye 1-es, Megye 2-es futball eredményeit szombat és vasárnap este is!

Sporttörténelmet írhatnak Idei utolsó mérkőzésén az FC Fehérvárt látja szombaton vendégül a Nyíregyháza Spartacus, amely győzelem esetén története legjobb őszi szezont zárná az élvonalban.

A szombati évzáróra hangol a Szpari Már-már hagyomány, hogy az őszi idény vége felé látja vendégül a fehárvári futballcsapatot a Nyíregyháza Spartacus – ez alól csak a tavaly augusztusi derbi volt a kivétel.

Bőcs – Nyíregyháza élőben Szerdán ;a labdarúgó Ligakupa A csoportjának a 4. fordulójában a Bőcs KSC legyőzte a Nyíregyháza Spartacust. A mérkőzésről élőben tudósítottunk.