Szpari – Végül terítéken végezte a sebzett vad

© Fotó: Pusztai Sándor
Nyíregyháza – Hornyák Marcell triplázott, a Szpari magabiztosan nyert a Cegléd ellen.

Kissé fakó, de az évszakhoz képest jó állapotú gyep várta vasárnap a Szpari idei első hazai bajnokiján a feleket. Az tudott volt, hogy az eltiltott Rubus Tamás csak a lelátóról nézheti a nem túl acélos Cegléd ellen meccset.

Hamar megnyugtató előny

Aztán kiderült, hogy még egy rutinos játékos fog hiányozni a hazaiknál, hiszen Rezes László belázasodott. A rossz előjelek – és ebbe már beletartozik Ötvös Bence korai sérülése, a harmadik percben le kellett cserélni – után jó kezdéssel rukkolt ki a Spartacus, hiszen bő tíz perc után Hornyák Marcell már két góljának is örülhetett. Persze nemcsak a jobb szemén takaros monoklit viselt támadó (az edzőmeccsen kapott egy könyököst), hanem társai és a drukkerek egyaránt.

A kétgólos előny megadta a folytatás alaphangulatát, hiszen a hazaiak nyugodtan játszhattak, a vendégek tudományából pedig igazándiból nem sokra futotta. Jó félóra elteltével egy tizenegyesgyanús szituációból csak egy tizenhatoson kívüli szabadrúgás lett, majd a hajrá kezdetén Bakos Szabolcs jó harmincméteres szabiját védte a vendégek kapusa. Nem sokkal később már tehetetlen volt, mert egy szöglet után Fodor Ferenc fejesével nőtt a hazai előny.

Uralták a játékot

A második félidőből nem sok ment el, amikor Hornyák bombájával végleg eldőlt a három pont sorsa. Talán ez meg is nyugtatta a ceglédieket, akik kissé felszabadultabban kezdtek el focizni, és egy szép góllal szépíteni tudtak. A hazaiak uralták a játékot, még több helyzetet is kidogoztak, ám a hálók már nem rezdültek meg. Zoran Szpisljak a meccs előtt tartott a kiesés ellen menekülő, így sebzett vadnak számító ceglédiektől. Szerencsére csapata jobban és eredményesebben is játszott ellenfelénél, aminek értékes három pont lett a jutalma.

ML

Nyíregyháza Spartacus–Cegléd 4–1 (3–0)

Városi Stadion 900 néző, v.: Takács (Medovarszki, Csatári).

Spartacus: Jova – Nagy J., Fodor, Végső, Gulyás, Ötvös (Bakos, 6.), Polényi, Kovács N. (Tóth, 56.), Hornyák, Gyurján, Kártik (Starosta, 89.). Vezetőedző: Zoran Spisljak

Cegléd: Mursits – Kárász (Wild, 69.), Fejes, Ágoston (Varjas, a szünetben), Preklet, Sigér (Pallagi, 57.), Csirmaz, Oldal, Farkas A., Földi, Szilágyi. Vezetőedző: Nagy Tibor.

Gól: Hornyák (6., 11., 50.), Fodor (41.), illetve Oldal (54.)

6. perc: Gulyás Máté bal oldali szögletét Hornyák a rövid saroknál hat méterről fejelte kapura, a labda a kapus kezéről vágódott a hálóba, 1–0.

11. perc: Kártik lövése után a kapusról kipattanó labda Hornyák elé került, aki 7 méterről nem hibázott, 3–0.

41. perc: Gulyás jobb oldali szögletét Fodor öt méterről fejelte a kapuba, 3–0.

50. perc: Bakos pontos passza után Hornyák 20 méterről nagy gólt lőtt a léc alá, 4–0.

54. perc: Oldal Tibor egy szép lövőcsel után 25 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot, 4–1.

Zoran Spisljak: – Szeretnék gratulálni a csapatnak, ma megmutatták mi az, amin hetek óta dolgozunk. Amire készültünk az ma működött, minden játékos hozta az átlagot, de voltak extra teljesítmények is, külön kiemelném Hornyák Marcellt, Gyurján Bencét és Kártik Bálintot. Ez a győzelem egy indulópont, ezen az úton kell tovább haladni.

Nagy Tibor: – A múlt heti 0–4 után ismét négy gólt kaptunk, ismét egyéni hibákból. Tudtuk, hogy mire számíthatunk, felhívtam a játékosok figyelmét a szögletekre, mégis így kaptunk gólt, illetve eladott labdából. A középpálya keveset ütközött, nincs kellő agresszivitás a csapatban. Sajnos vannak hiányposztjaink, ez látszik két mérkőzés után, ezen a következő napokban változtatnunk kell.

További eredmények: Budafok–Siófok 2–1 (1-1), Csákvár–Vasas 2–3 (0-1), Győr–Monor 2–1 (0-0), Tiszakécske–Mosonmagyaróvár 1–1 (0-0), Balmazújváros–Kazincbarcika 1–0 (0-0), ) Vác–Gyirmót 1–1 (1-0), Dorog–Soroksár 0–2 (0-2), Békéscsaba-ZTE 1-2 (0-1), Kaposvár-Budaörs 0-2 (0-1)