Nyíregyházi KC – Már hátrafelé is kell tekinteni

Bor Márkot (labdával) sérülés miatt cserélni kellett
Bor Márkot (labdával) sérülés miatt cserélni kellett - © Fotó: Pusztai Sándor
Nyíregyháza – Megbüntette a hazaiak hosszú gólcsendjét az orosházi együttes.

Vasárnap az év utolsó hazai mérkőzésén a jó erőkből álló és az élvonalba vágyó Orosházát fogadta a Nyíregyházi KC a Continental Arénában. Viszonylag szoros első félidő után a második játékrészben érvényesítette a papírformát a vendég alakulat és magabiztos győzelmet aratott.

– Jól kezdtük a mérkőzést, sikerült féken tartani ellenfelünket, egy darabig mi diktáltuk a tempót – kezdte visszapillantását Bécsi János, a Nyíregyházi KC edzője.

Kényszerű változtatás

Sajnos, azonban a 8. percben kifordult Bor Márk bokája, így beálló nélkül maradtunk, kényszermegoldásként Varga László vette át a posztot. Továbbra is jól tartottuk magunkat, többször labdánk volt a három gólos vezetéshez, de három technikai hibát is vétettünk, így a vendégek visszakapaszkodtak a mérkőzésbe. A félidő végén pedig felelőtlen, előkészítetlen lövéseinket jól használták ki Leléék. Bizony, jókor jött a szünet. Fordulás után az Orosháza magasabb fokozatba kapcsolt, zsinórban érte el találatait, meg sem álltak hatig. Mi viszont bennragadtunk az öltözőben, a második játékrész első találatát Varga László jegyezte a 39. percben. Közel tíz perc előnyt adtunk az egyébként is esélyesebb békési csapatnak, amivel éltek is. Volt olyan periódusa a mérkőzésnek, amikor a kiütés lehetősége is benne volt, hiszen már tíz góllal is vezettek.

Kozmetikáztak a végén

– A végére azonban kissé összeszedtük magunkat és többek között Gubó találatainak is köszönhetően sikerült kozmetikázni az eredményen. A nem várt sérülés felborította elképzeléseinket, mert igazi beálló nélkül nehéz lejátszani szinte egy teljes meccset. Sajnos Márk sérülése komolyabbnak tűnik, jelenleg fekvőgipszben van egy hétig a lába, rá biztosan nem számíthatok a következő mérkőzésen, de Takács játéka is erősen kérdéses – avatott be gondjaiba végül a nyíregyházi tréner.

A Nyíregyházi KC az év utolsó bajnoki mérkőzésén szombaton Budapesten a dobogóra törő PLER vendégeként lép pályára. BB

Kézilabda

NB I. B, férfi,Keleti csoport, a 10. forduló eredményei: Nyíregyházi KC–Orosháza 25–31 (12–15), Kecskemét–Balmazújváros 28–24 (14–14), Törökszentmiklós–PLER-Budapest 22–21 (10–11), Balassagyarmat–DEAC 27–20 (15–13), Mizse KC–Ózd 23–23 (13–12), Algyő–Békés 32–29 (16–15).

1. Orosháza 10 9 – 1 283-236 18

2. Békés 10 7 – 3 283-252 14

3. Algyő 10 7 – 3 274-252 14

4. PLER-Budapest 10 6 1 3 251-215 13

5. Kecskemét 10 5 1 4 264-250 11

6. Balmazújváros 10 3 3 4 270-281 9

7. DEAC 10 4 1 5 245-262 9

8. Balassagyarmat 10 3 2 5 272-280 8