Nyíregyházi TK – Álomrajt után nagy meccsen vereség a Fraditól

Nyíregyháza – A Nyíregyházi TK férfi tekézői számára a Népligetben sem jött össze a pontszerzés.

A hatsávos népligeti pályán gyorsan pörögtek az események a Nyíregyházi TK Ferencváros elleni, szombati férfi szuperliga mérkőzésen. Álomrajtot vettek a vendégek, hiszen az első három párban hatvan gurítás után mindhárom nyíregyházi 2:0-ra vezetett, és csapatban 89 fás előnyre tettek szert.

A folytatásban a Fradi játékosai két párharcot is megfordítottak, de Szegő Levente tartotta a hatszáz fa feletti tempót, és nyolc egységgel az NYTK járt előrébb. A következő körben Szlovenszki Attila kifogta a 620 fával a meccs legjobbjának bizonyuló Kovács Gábort, bár a nyíregyházi játékosnak is volt sikerélménye a végén, hiszen egy szettet elvett a világbajnoktól. Ezt a korrekt közönség tapssal jutalmazta, a meccs pedig addigra már eldőlt, mert bár Finta Zoltán tartotta előnyét, Kastura Zsolttal szemben fordított az ellenfele.

Bár remek meccset játszott, és a belső szettpontokat tekintve csak 12.5:11.5-re veszített az NYTK, továbbra sincs pontja a nyíregyházi csapatnak, amely a folytatásban remélhetőleg rátalál Fortuna segítő kezére is.

Szuperliga: Férfiak

9. forduló

Ferencváros–Nyíregyházi TK 6:2 (3402:3297)

NYTK: Mogyorósi 535, Hacker 554, Szegő 603 (1 pont), Szlovenszki A. 511, Kastura Zs. 546, Finta 548 (1). Ifi: 3:1 (1083:984). Pontszerző: Bíró Zs. 516.