Nyíregyházi TK – Szettekre futotta a Szeged ellen

© Fotó: Pusztai Sándor
Nyíregyháza – A bajnoki és Bajnokok Ligája-címvédő nem ismert kegyelmet a tekebajnokin.

A sportág nagyságait is felvonultató Szegedi TE elleni, korábbról elmaradt meccsét pótolta csütörtökön a Nyíregyházi TK szuperligás férficsapata. A csongrádiak Bajnokok Ligájabeli szereplésük miatt maradtak legutóbb távol, és a nemzetközi porondon jó úton járnak címük megvédése felé.

Itthon viszont szokatlanul nehézre fordult a szegediek helyzete, a csütörtöki fellépésük előtt az egy meccsel többet játszó Répcelak és Zalaegerszeg is megelőzték őket. A vendégek ezért sem bízhattak semmit a véletlenre, legjobb összetételben (Szél Tibor, Ernyesi Róbert, Igor Kovacsics, Karsai László, Fehér Béla, Kiss Norbert) érkeztek a hétközi mérkőzésre, ami előrevetítette, hogy mi várhat a Szlovenszki Tibort nélkülöző házigazdáikra.

Az hamar kiderült, hogy nem fordulhat elő az, ami a két csapat őszi meccsén, hogy mind a 24 belső szettet a szegediek nyerjék, hiszen Szlovenszki Attila ellopott egy játszmát a Nyíregyházán pályacsúcstartó Ernyesi Róberttől, majd Ráski János is követte őt, sőt utóbbi 2-2-re végzett Kovacsiccsal, és csak kevesebb ütött fája miatt maradt le a pontról. Összesen öt szettre futotta a hazaiak erejéből, miután Szegő Levente és Hacker Dezső is hozzátett a tisztes helytálláshoz. KM-BT

Szuperliga

Férfiak, a 15. fordulóból elhalasztott mérkőzésen

Nyíregyházi TK–Szegedi TE 0–8 (3259–3538)

NYTK: Finta-Erőss A. 530, Szlovenszki A. 539, Ráski J. 524, Kastura Zs. 531, Szegő-Mogyorósi 560, Hacker 575. Ifi: 0–4 (952–1079).