NYKK: Élőben a Kecskemét elleni meccs

Nyíregyháza – Bajnokságbeli harmadik hazai bajnokiját játszotta szombaton 18 órától a Marso-Vagép Nyíregyháza KK, a Kecskemét elleni sorsdöntő jelentőségű mérkőzésről szokásunkhoz híven online közvetítésben számoltunk be.

Jegyzőkönyv

Marso-Vagép Nyíregyháza KK–Univer Kecskemét 74–88 (19–22, 17–24, 16–17, 22–25)
Bujtosi csarnok, 800 néző, v.: Vétek, Balogh L., Bölcsföldi.

NYKK: Savic 21/3, Booker 12, Nagy K., Sitku 17/3, Jeleszijevics 13/3. Csere: Siska 9/9, Wehner 2, Lekli, Farkas A. Edző: Kmézics Zoran.

Kecskemét: Haynes 17/6, Horváth Á. 6, Dale 15, Szabó Zs. 9/3, Klaiber 13/3. Csere: Tóth P. 12, Sipmson 16, Tornóczky. Edző: Zsoldos András.

Az eredmény alakulása, 5. perc: 2–4, 7.: 7–14, 9.: 12–19, 12.: 19–26, 15.: 21–33, 18.: 27–35, 22.: 38–50, 26.: 44–52, 32.: 56–65, 34.: 58–69, 37.: 64–79, 39.: 70–84.

Kmézics Zoran: – Két ember, Savic és Sitku támadásban maximálisat nyújtottak, páran viszont passzívnak bizonyultak, és ez kevésnek bizonyult. Érződött a negyedik légiósunk hiánya, a Kecskemét teljesen megérdemelten nyert.

Zsoldos András: – Örülök annak, hogy a csapat bebizonyította, hogy idegenben is tud játszani is nyerni. Nyíregyházán győzni mindig nehéz, a mostani siker különösen boldoggá tesz, főleg, hogy a második félidőben már jól is játszottunk.

40. perc: Vége, 74-88, nyert a Kecskemét.

40. perc: A hazai hármasok nem akadtak be, Klaiber ziccere igen, Sitku szépít, 72-86.

38. perc: Dale újra eredményes, Sitku dobása kimarad, Savic labdát szerez és triplát dob, 70-84.

37. perc: Haynes és Siska triplái után 67-82.

37. perc: Szabó újabb kosara után Klaiber középtávolija is jó, 62-79, Jeleszijevics szépít, 64-79.

36. perc: Savic csak fújt egyet és visszajön, Booker büntetőzhet: az első jó, a második nemkülönben, 62-75.

35. perc: Savic a padon, Siska irányít, Booker sapkát kap. Káosz, főleg, hogy Dale is betalál, 60-75.

35. perc: Booker kosarára Szabó felelt, 60-73-nál hazai időkérés. 5:37 perc a végéig.

34. perc: Booker kosara után kivédekezett támadás, majd elrontott attak, Haynes dobja át a hazai zónát, 58-71.

33. perc: Nem, nem és nem! Semmi nem akar bemenni. Haynes betörés után bezzeg betalál, majd Savicra fújnak egymás után két személyit. Klaiber is eredményes, 56-69.

32. perc: Klaiber talált be, majd jön Wehner és Farkas Jeleszijevics és Siska helyett. Booker büntetői: az első jó, a második szintúgy, 56-65.

31. perc: Savic büntetőivel indul a negyedik negyed, az első jó, a második is, 54-63.

A harmadik negyed után

Marso-Vagép Nyíregyháza KK–Univer Kecskemét  52–63 (19–22, 17–24, 16–17)

NYKK: Savic 14, Booker 4, Nagy K., Sitku 15/3, Jeleszijevics 11/3. Csere: Siska 6/6, Wehner 2, Lekli.
Kecskemét: Haynes 10/3, Horváth Á. 6, Dale 13, Szabó Zs. 3/3, Klaiber 5/3. Csere: Tóth P. 12, Sipmson 14.

Az eredmény alakulása, 5. perc: 2–4, 7.: 7–14, 9.: 12–19, 12.: 19–26, 15.: 21–33, 18.: 27–35, 22.: 38–50, 26.: 44–52.

30. perc: A Kecskemété az utolsó támadás, Haynes triplájával 52-63 az állás.

30. perc: Simpson újra eredményes, majd Bookert faultolják, a büntetők: az első jó, a második is, 52-60.

29. perc: Savic büntetőivel 50-58, Zsoldos András kért időt.

29. perc: Jeleszijevics brusztolta a gyűrűbe a labdát támadólepattanóból, Horváth kosarával 46-58.

28. perc: Simpson bezzeg bevágja, 44-56-nél hazai időkérés.

27. perc: Horváth dobása jó, Bookeré kimarad és Wehneré is, 44-54.

26. perc: Tóth és Jeleszijevics kosarai után 44-52, 4:06 perc a negyedből.

26. perc: Sitku büntetőzhet: az első jó, a második is, tízen belül. Gyerünk már, 42-50.

25. perc: Semmi nem megy be, de legalább a védekezés javult, Savic szerzett labdát, Booker ismét a pályán, 40-50.

24. perc: Savic dobása sehogyan sem akart beesni, jöhet a Kecskemét. Dale is kihagyta, Sitku is, marad a 40-50.

23. perc: Haynes mindkettő büntetőjét kihagyta, odaát Jeleszijevics dobhat szabadokat: az első jó, a második is, 40-50.

22. perc: Sitku után Simpson újra eredményes, 38-50, Siska hármasa kimarad.

21. perc: Megkezdődött a második félidő, a Kecskemété az első támadás és Simpson révén az első kosár is, 36-48.

Néhány statisztikai adat az első félidőből

Kétpontos dobások: 8/16, 50%, illetve 14/18, 78%
Hárompontos dobások: 4/11, 36%, illetve 2/5, 40%
Mezőnydobások összesen: 12/27, 44%, illetve 16/23, 70%

Büntetődobások: 8/8, 100%, illetve 12/13, 92%
Lepattanó: 9 (legtöbb: Jeleszijevics, 3), illetve 13 (Simpson, 4)
Gólpassz: 3, illetve 4.
IBM-mutató: 51 (Savic, 13), illetve 61 (Dale, 15)

18:55: További félidei eredmények: Sopron-Falco 52-48, Szolnok-Debrecen 50-40, Paks-ZTE 41-33, Dombóvár-Hegyvidék 48-39.

Az első félidő után

Marso-Vagép Nyíregyháza KK–Univer Kecskemét 36–46 (19–22, 17–24)

NYKK: Savic 12, Booker 2, Nagy K., Sitku 9/3, Jeleszijevics 5/3. Csere: Siska 6/6, Wehner 2.
Kecskemét: Haynes 7, Horváth Á. 2, Dale 13, Szabó Zs. 3/3, Klaiber 5/3. Csere: Tóth P. 10, Sipmson 6.

Az eredmény alakulása, 5. perc: 2–4, 7.: 7–14, 9.: 12–19, 12.: 19–26, 15.: 21–33, 18.: 27–35.

20. perc: Az utolsó vendégtámadást Dale fejezi be kosárral, 36-46 az első félidő után.

20. perc: Sitku hármasával 34-43, de máris büntetőzhet az Univer: Tóthé az első kihagyott vendégbüntető, a második bentvan, 34-44. Booker első pontjaival 36-44, vendég időkérés, Booker viszont sántikálni kezd.

19. perc: Dale és Savic dobópárbaja után 31-39. Simpson támadóhibáját nem veszik észre, kosara jó, 31-41.Siska harmadik hármasa már kimarad, Tóth találatával 31-43.

18. perc: Sitku visszakéz tempójával 37-35, majd nála látnak személyit, így Haynes büntetőzhet: az első jó, a második szintúgy, 27-37. Savic szépít, 29-37.

17. perc: Sitkut faultolja Dale, de a labda nem szédül be, így csak büntetők: az első beszédül, a második is, 25-35.

16. perc: Dale büntetőzhet: az első jó, a második is, 23-35.

16. perc: Booker triplája rossz, még nincs mezőnypontja ebben a negyedben az NYKK-nak. Már van, Savic dobott ziccert, Zsoldos András időt kért, 23-33.

15. perc: Szabó üt oda Savicnak, újraindul a támadóidő. Szabó újabb hibája, neki is a harmadik. Eladott labda, Simpson-kosár, 21-33.

14. perc: A negyed első hazai kosarát Savic szerezte, mindkét büntetője jó, 21-28-nál Tóth kosara jó és még jöhet egy büntető is: az is bentvan, 21-31.

14. perc: Tóth újabb találata után Lekli szed támadó lepattanót. Nagy Krisztián váltja Siskát és Dale is visszatér. Booker lépéshibája, 19-28.

13. perc: Siskára fúj hibát Bölcsföldi (talán nem neki kellene főszerepet vállalni). Siskának ez a harmadik hibája, hazai időkérés, továbbra is 19-26.

12. perc: Tóth is beköszönt, majd Sitku dobása maradt ki, Simpson lépéshibája. Lekli a pályán és visszajön Booker, 19-26.

11. perc: Megkezdődött a második negyed, méghozzá Jeleszijevics kihagyott, de faultgyanús dobásával. Sipmson középtávolijával 19-24.

Az első negyed után

Marso-Vagép Nyíregyháza KK–Univer Kecskemét  19–22

NYKK: Savic 4, Booker, Nagy K., Sitku 2, Jeleszijevics 5/3. Csere: Siska 6/6, Wehner 2.
Kecskemét: Haynes 5, Horváth Á. 2, Dale 7, Szabó Zs. 3/3, Klaiber 5/3. Csere: Tóth P., Sipmson.

Az eredmény alakulása, 5. perc: 2–4, 7.: 7–14, 9.: 12–19.

10. perc: Haynes kettő plusz egyes kosara után Savic még beköszönt, 19-22 az első negyed után.

10. perc: Szabó támadóhibája után 24 szekundummal a vége előtt NYKK-támadás. Klaiber harmadik személyije, jön is helyére Simpson és Tóth is a pályán. Savic büntetői 38 másodperccel a negyed vége előtt: az első jó, a második is, 17-19.

9. perc: Szabó Zsolt triplája beakadt, Jeleszijevicsé is, 15-19.

9. perc: Wehner középtávolija után 12-16, újabb hazai támadás, Sitkut kilökte a pályáról Klaiber, de mehet tovább.

8. perc: Siska keze másodszor is sült, triplájával 10-14, Haynes közelijével 10-16.

7. perc: Jeleszijevics mindkét büntetőjét bedobta, Wehner a pályán Booker helyén. Dale kosara jó és még jöhet egy büntető, az is jó, 7-14.

7. perc: Dale találatával 5-11.

6. perc: Beindultak a csapatok, Klaiber hármasa is jó, Bookeré ellenben nem, 5-7. Horváth büntetőzhet: az első bentvan, a második is, 5-9.

5. perc: Szabó Zsolt triplája rossz, Siskáé jó, 5-4 ide.

4. perc: Jeleszijevics dobása lejön, a labda a Kecskemété. Újabb labdaszerzés, majd labdavesztés. Ki fog itt kosarakat dobni? Haynes dobása után a hazaiaké a lepattanó, Nagy Krisztiánt Siska váltja. Lejár az NYKK támadóideje, továbbra is 2-4.

3. perc: Nagy vétett támadóhibát, sok az elrontott támadás mindkét oldalon, nagy a rohanás. Ismét jöhet az NYKK, Bookert faultolják, de nincs büntető. Savicot állítja meg Haynes, második hiba, 2-4 továbbra is.

2. perc: Sitku egyenlít, majd Dale zsákol, 2-4.

1. perc: Megkezdődött a mérkőzés, a feldobásnál a Kecskemét hozta el a labdát, az első fault támadóhiba Klaiber ellen. Az első támadást az NYKK is elrontotta, Klaiber harcolt ki személyit Nagyról. A büntetők: az első jó, a második is, 0-2.

Kezdőcsapatok

NYKK: Savic, Booker, Nagy K., Sitku, Jeleszijevics.
Kecskemét: Haynes, Horváth Á., Dale, Szabó Zs., Klaiber.

17:58: Túl vagyunk a csapatok bemutatásán, a nyíregyháziak fehér, a kecskemétiek piros szerelést öltöttek. Dobbal felszerelt maroknyi vendégtábor érkezett, mintegy 700-an várják a feldobás pillanatát.

17:50: A bírósztrájk miatt a maga nemében már az is kisebbfajta csoda, hogy lejátsszák, pontosabban, hogy nem szükségjátékvezetőkkel játsszák le a mérkőzést. A meccsre eredetileg küldött trió helyett a Vétek Frigyes, Balogh László, Bölcsföldi István hármas dirigálja a mérkőzést.

17:40: Sajnos, nem teljes a csapat az NYKK-nál. Mitar Trivunovics térdsérülése nem javult, és bár a szerb bedobó az előző két mérkőzésen lehetőséghez jutott, ezen a találkozón nem tagja a keretnek, sőt, további nyíregyházi szerepvállalása is kérdéses. A kecskeméti gárdának is akadnak hiányzói. A sérült Danielsont hathetes szerződéssel Simpsonnal pótolták, a nyáron Nyíregyházára is csábított válogatott Molnár Andrásnak pedig saroksérülése van, ő sem léphet ma pályára.

17:30: Elhúzodott az U20-as csapatok mérkőzése. A Marso-Vagép NYKK végig jobban álltak, mint ellenfelük, a végén azonban nem. A rendes játékidő döntetéen végződött, a hosszabbításban viszont a kecskemétiek kerekedtek felül, és nyertek 95-91-re.

U20 jegyzőkönyv

Marso-Vagép NYKK-Univer Kecskemét 91-95 (15-19, 29-23, 23-18, 18-25, 6-10) – hosszabbítás után
NYKK: Bus M. 19/9, Makrai M. 12/9, Mohácsi 43/6, Tóth D. 3, Farkasinszki G. 10. Csere: Goda L. 2, Horváth B. 2. Edző: Ferenczi Tamás.