NYKK: szomszédvári rangadó

Nyíregyháza – A férfi kosárlabda élvonal negyedik játéknapján újra hazai pályán szerepelt a Marso-Vagép Nyíregyháza KK. A szerdai találkozón két nyeretlen gárda lépett fel, az NYKK vendége volt az újonc szomszédvár, a Debreceni EKE.

Jegyzőkönyv

Marso-Vagép Nyíregyháza KK–Debreceni EKE 106–68 (30–19, 23­–19, 28–16, 25–14)
Bujtosi csarnok, 500 néző, v.: Király, Hegedűs, Fodor A.

NYKK: Savic 22/3, Booker 28/9, Siska 4, Sitku 10, Jeleszijevics 17/3. Csere: Lekli 9, Nagy K. 3/3, Wehner 5/3, Farkas A. 4, Mohácsi 4, Makrai M. Edző: Kmézics Zoran.

Debrecen: Dagostino 24/6, Kutasi 5/3, Tóth G., Kovács I. 2, Kennerly 14. Csere: Takács D. 9, Erdei 10/6, Varró 4, Szabó T., Kaluha, Balogh A. Edző: Walke Károly.

Kipontozódott: Kovács I. (22. perc).

Az eredmény alakulása, 3. perc: 4–5, 4.: 10–5, 7.: 16–11, 9.: 20–16, 12.: 38–19, 14.: 41–26, 16.: 43–43, 19.: 49–34, 24.: 63–40, 28.: 77–47, 32.: 86–56, 35.: 93–57, 38.: 99–66.

Kmézics Zoran: – Nagyon fontos győzelem volt ez, melynek megszerzésében a közönség is sokat segített. Bízom benne, hogy ezzel a három vereség okozta görcs feloldódik. Örömteli, hogy a fiatalok is helytálltak.

Walke Károly: – Centerposzton egyébként sem vagyunk erősek, de ma különösen gyengén teljesítettek palánk alatti játékosaink. Emiatt a mezőnyemberek sem tudtak megfelelően teljesíteni.

40. perc: A hazaiaké az utolsó támadás, Lekli kosara jó és még jöhet a büntető: bentvan, 106-68, ez a vége.

39. perc: Farkas osztott ki egy hatalmas blokkot a záhonyi illetőségű Baloghnak, majd Kennerly eredményes, 103-68.

39. perc: Mohácsi: gól jó, de a büntető kimarad, 103-66, az ifjak egyelőre növelik a különbséget.

38. perc: Mohácsi első A csoportos kosara a 100. pontot jelenti, Moha-papa már el is indult a büfé felé! 101-66.

37. perc: Egyszerre két Makrai a pályán. Az idősebbik játékosként, öccse, mint pályatörlő… Nagy Krisztián beállítása után négy saját nevelésű kosarassal az NYKK, Mohácsi triplája kimaradt, 99-66.

37. perc: Farkas megszerezte a lepattanót, de eladta, majd faultolt, Dagostino büntetői: az első jó, a második is, 97-65. Makrai Márton is először lép fel hazai környezetben.

36. perc: Dagostino 20 pontnál tart, Farkas első találatával 95-61, Kutasi triplájával 95-64.

35. perc: Mohácsi Máté először a nyíregyházi közönség előtt  A csoportos meccsen, Dagostino szépített, 93-59.

34. perc: Két debreceni „homály” egy támadáson belül, Jeleszijevics ellenben bemutatja, hogy kell dobni a trojkát, 91-57.

33. perc: Booker ziccerezett, majd a csereként beállt Farkas faultolta Kennerlyt. A büntetők: az első jó, a második lejön, 88-57.

32. perc: Jeleszijevics és Dagostino gólváltása után 86-56 az állás.

31. perc: Wehner talált be kintről, hármasával 84-54.

A harmadik negyed után

Marso-Vagép Nyíregyháza KK–Debreceni EKE 81–54 (30–19, 23­–19, 28–16)

NYKK: Savic 22/3, Booker 25/9, Siska 5/3, Sitku 10, Jeleszijevics 12. Csere: Lekli 4, Nagy K. 3/3, Wehner.
Debrecen: Dagostino 16/6, Kutasi 2, Tóth G., Kovács I. 2, Kennerly 11. Csere: Takács D. 9, Erdei 10/6, Varró 4, Szabó T.

Az eredmény alakulása, 3. perc: 4–5, 4.: 10–5, 7.: 16–11, 9.: 20–16, 12.: 38–19, 14.: 41–26, 16.: 43–43, 19.: 49–34, 24.: 63–40, 28.: 77–47.

30. perc: Dagostino büntetői után újra Booker következett, ez a negyed utolsó megmozdulása, 81-54.

30. perc: Booker elkapta a fonalat, duplájára Erdei hármassal felelt, 79-52.

28. perc: Booker egyenlített. Mármint Saviccsal szemben, mindkét nyíregyházi „kisembernek” 22-22 pontja van, az állás 77-47, tehát 30 van közte.

28. perc: Takács és Savic kosarai után 75-47, Savic vét támadóhibát.

27. perc: Savic mindkét, Takács csak egy büntetőjét dobta be, Erdei kosarával 71-45.

26. perc: Kaluha nem hozott magával nadrágot, így nyíregyházi alsó feszül rajta, mindez nem zavarja az egyre jobban belelendülő Sitkut, ziccerével 69-42. Wehner váltja Bookert.

25. perc: Siska triplája beakadt, Lekli váltja Jeleszijevicset, 65-42. Booker duplájával 67-42.

25. perc: A 8-0-s hazai rohanást Varró kosara zárta le, 63-42 az állás.

24. perc: Sitku kosár után újra dobhat egy bónuszt, bentvan a büntető, 61-40.

23. perc: Booker álompasszát Sitku értékesítette és még jöhet egy büntető is, bentvan, 58-40.

22. perc: Kovács „bravúros” gyorsasággal kipontozódott, majd Kennerly vétett támadóhibát, marad az 55-40 az állás.

22. perc: Savic dobta az első nyíregyházi kosarat a második félidőben, Kovács Imre a negyedik hibáját ütötte be, 55-40.

21. perc: A hazaiaknál újra a kezdőcsapat a pályán, a vendégeknél szintén. Booker rontotta el az első támadást, Dagostino betalált, 53-40.

A második negyed után

Marso-Vagép Nyíregyháza KK–Debreceni EKE 53–38 (30–19, 23­–19)

NYKK: Savic 13/3, Booker 16/9, Siska 2, Sitku 2, Jeleszijevics 12. Csere: Lekli 2, Nagy K. 3/3.

Az eredmény alakulása, 3. perc: 4–5, 4.: 10–5, 7.: 16–11, 9.: 20–16, 12.: 38–19, 14.: 41–26, 16.: 43–43, 19.: 49–34.

20. perc: Lekli elhibázott zsákolása után Erdei dobhat büntetőket 6 másodperccel a negyed vége előtt: az első jó, a második is, 51-38. Savic még végigvitte, 53-38, ez az első félidő vége.

20. perc: Kovács két büntetőjével 49-36, majd Jeleszijevics büntetőzhet 53 szekundummal a nagyszünet előtt: az első jó, a második is, 51-36.

19. perc: Booker kettőből egy büntetőt értékesít, de Lekli visszaszedte a lepattanót, és most Savic büntetőzhet: mindkettő jó, 49-34.

19. perc: Varró első kosarával 46-34, majd Nagyot faultolta Dagostino, aki már három hibánál tart. A vendégek kértek időt.

18. perc: Savic hármasa kimaradt, Bookeré is, marad a 46-32.

17. perc: Jeleszijevics kettőből egy büntetőt dobott be, majd a labdaszerzést követően ugyanő köszönt be egy duplával, 46-32.

16. perc: Ez a negyed inkább a Debrecené, Kennerly és Takács pontjai után 43-32, hazai időkérés.

15. perc: Nagy Krisztián dobott triplát majd Jeleszijevics is betalált, 43-28.

13. perc: Dagostino büntetői és Erdei triiplája után 38-24 az állás, Takács kosarával 38-26.

12. perc: Nyolc nyíregyházi ponttal kezdődött a második negyed, 38-19.

11. perc: Az első negyed után 30-19 az állás.

9. perc: Siska dobhat büntetőket, az első jó, a második szintén, 22-16.

9. perc: Most Kennerly büntetőzhet, de még előtte Jeleszijevics jön Sitku helyére. A büntetők: az első rossz, a második bentvan, 20-16.

8. perc: Kennerly zsákolt méreteset, majd Savic dobhatott büntetőket: az első jó, a második is, 20-15.

8. perc: Kutasi hozta közelebb a Debrecent, de csak másodpercekre, mert Booker újra betalált, 18-13.

7. perc: Savic dobott úgy kosarat, hogy közben a szabálytalanságot nem vették észre vele szemben, 16-11-nél Walke Károly kért időt.

6. perc: Kennerly után Savic is beköszönt, 14-11-nél Lekli váltja Jeleszijevicset.

5. perc: Savic hármasa, Kennerly és Booker duplája után 12-7 az állás.

3. perc: Dagostino „rövid” ziccerével előny a Debrecennél (4-5), majd Jeleszijevics hagyott ki ziccert. Booker triplájával 7-5.

2. perc: Mialatt azt figyeltük, hogy az ellenfél irányítója, Dagostino kissé hasonlít Savicra, Sitku zsákolt egyet, majd Dagostino hármasával 4-3 az állás.

1. perc: Megkezdődött a mérkőzés, a kezdőcsapatok az alábbiak. Jeleszijevicsé az első kosár, 2-0.

Kezdőcsapatok

NYKK: Savic, Booker, Siska, Sitku, Jeleszijevics.
Debrecen: Dagostino, Kutasi, Tóth G., Kovács I., Kennerly.

17:50: Hát, nem ezen a meccsen fog megszületni a nézőcsúcs, az már látszik, hogy nem lesznek sokan. A debreceniek tizenegy játékost számláló keretében két amerikai van Kennerly és a frissen igazolt Dagostino személyében. A mérkőzést Király László, Hegedűs Tibor és Fodor Attila vezeti, utóbbi neve nem cseng túl ismerősen, gyaníthatóan újoncról van szó.

17:40: Kérem szépen! Kisebbfajta csoda történt, ott van a melegítő nyíregyháziak között a tíz napja komolynak tetsző térdsérülést szenvedett Mitar Trivunonovics is. Aztán, hogy pályára is lép-e, azt még nem tudni. A tizenkettes keretben a fiatalok közül ezúttal Makrai Márton és Mohácsi Máté kapott helyet.

17:30: Egyelőre üres és csendes az aréna, a hazai csapat tagjai már feltűntek a játékoskijáróban. Vége az U20-as gárdák mérkőzésének, melyen a nyíregyházi gárda megszerezte harmadik győzelmét.