“Nyolcvannégy percig jól bírták a kurucok, tíz emberrel, de aztán elbujdokoltak, mint Rákóczi”

Mándok vs. Balkány
Mándok vs. Balkány - © Fotó: Pusztai Sándor
Szabolcs-Szatmár-Bereg – Labdarúgó Tiszántúli Takarék megyei I. osztály, 28. forduló, szombati mérkőzések: A hajrában szerzett gól döntött a már bajnok Sényő valamint a Mátészalka javára is.

Tarpa–Sényő-Carnifex 0–1 (0–0)

Tarpa, 150 néző, v.: Kosztyu.

Tarpa: Sós I. – Ricsei, Péter Gy., Mándi L., Rozman S. (Nademov), Kacsó (Barta F.), Antal R., Djacsenko, Szidor, Kemény G. (Polácsek), Verejcsi. Játékos-edző: Rozman Sándor.

Sényő: Gagyi – Ács Á. (Fiumei), Lukács B., Lakatos L., Haburcsák B., Phrakonkham (Ruska), Fodor A., Burics, Fabu M. (Kapacina K.), Marics G. (Anda), Barcsay M. Edző: Sándor Tamás.

A hazaiak kellőképpen tisztelték a bajnokcsapatot, megfelelően felkészültek a mérkőzésre, kevésen múlott a pontszerzésük.

Gól: Kapacina K. Ifi: 9–2.

Rozman Sándor: – Nyolcvannégy percig jól bírták a kurucok, tíz emberrel, de aztán elbujdokoltak, mint Rákóczi… De újra előjönnek, jövő héten szombaton, Tarpán!

Sándor Tamás: – Küzdelmes, nyögvenyelős, de ez is a mi három pontunk.

Tiszavasvári–Baktalórántháza 3–2 (1–0)

Tiszavasvári, 120 néző, v.: Sipos L.

Tiszavasvári: Tóth N. – Szolyka T., Nagy K., Bakos T. (Lakatos Gy.), Kondora K., Gál N. (Szabó J.), Gyurján R., Kóka R., Pallai G., Bolega, Szaffián (Kóka K.). Edző: Kiss Gábor.

Baktalórántháza: Borkó – Lakatos I., Pénzes Á. (Kántor F.), Lakatos L., Toldi A., Ráti, Zakor (Csordás G.), Rakóczi, Sitku Á., Balogh P., Nagy T. Edző: Gebri Pál.

Gól: Kondora K., Gál N., Gyurján R., illetve Nagy T., Ráti. Ifi: 6–1.

Kiss Gábor: – Nagyon kiélezett, döntetlenszagú mérkőzésen sikerült nyernünk, mert ugyan kétszer is vezettünk két góllal, de a baktai felívelések hordoztak veszélyt magukban. Ki szeretném emelni a játékosaimat, egytől egyig óriási elszántsággal és akarattal játszottak, ami alapja volt a győzelmüknek. Kalapemelés nekik!

Gebri Pál: – Alacsony színvonalú mérkőzésen, igazi flúgos futamban a Vasvári azzal nyert, hogy mi eggyel több gólt ajándékoztunk neki.

Mátészalkai MTK–Austria Juice-Vásárosnamény 1–0 (0–0)

Mátészalka, 250 néző, v.: Király A.

Mátészalka: Somogyi M. – Szántó Z., Farkas Z., Barnucz, Lyáh, Paragh M., Csák M. (Fodor Cs.), Tóth P. (Petrohai M.), Bodó L., Tempfli, Simonka. Edző: Marius Botan.

Vásárosnamény: Kardos Z. – Fejes J., Nagy D., Illés P., Danku A. (Danku J.), Balogh Gy., Lakatos T., Sebestyén G. (Zán B.), Filep R., Lizák B., Lakatos I. Edző: Dudás Zoltán. Dinamikus mérkőzésen sok helyzet alakult ki a kapuknál, a szalkaiak előtt több adódott, ezért megérdemelten nyertek.

Gól: Petrohai M. (11-esből).

Marius Botan: – Nagyon hajtós mérkőzés volt, mi talán jobban akartuk a győzelmet, ehhez gratulálok a csapatnak. A fiúk tisztában voltak a meccs fontosságával, és felnőttünk a feladathoz.

Dudás Zoltán: – Az első félidőben hiába játszottunk mezőnyfölényben, nem voltunk veszélyesek a kapura, szünet után a lelkesen játszó hazaiak pedig megérdemelten csikarták ki a három pontot, amihez gratulálok nekik.

Mándok–Balkány 1–3 (0–1)

Mándok, 100 néző, v.: Veres J.

Mándok: Pécsi V. – Kohutka, Ari, Szabó T., Buda P., Demjén A. (Patai), Erős G., Győri J. (Ráduly), Bodnár L. (Sipos T.), Vezdel, Hegedűs T. Edző: Dancs Attila.

Balkány: Hegyes B. – Sallai M., Bátyi (Simon Sz.), Oniszko (Csatári), Kállai G. (Huszár), Hamar G. (Csatári), Csehil, Ohár, Potornai, Jakab R., Gelsi. Edző: Mirgai László.

Megérdemelt vendéggyőzelem született.

Gól: Erős G., illetve Kállai G. 2, Hamar G. Kiállítva: Vezdel (74. perc). Ifi: 0–6.

Dancs Attila: – Már csak kettő…

Mirgai László: – Három meccset játszottunk egy héten belül, és ami nagy öröm számomra, fiatal játékosaimon ez abszolút nem látszódott meg. Az első félidőt végig mi irányítottunk, a másodikban a gyors hazai gól megfogott bennünket, de magunkra találtunk, és azt gondolom, megérdemelten nyertünk.

Dombrád–Tuzsér 3–1 (0–1)

Dombrád, v.: Németh Z.

Dombrád: Csáki T. – Tamás L., Molnár T., Géci, Pap M., Nagy M., Puskás Á., Flávio (Posta N.), Dallos L., Juhász Cs. (Németh T.), Birke. Edző: Tóth János.

Tuzsér: Félegyházi – Szűcs Z., Gergely I. (Pálinkás T.), Zán P., Iván A., Setét R. (Balogh Zs.), Baglyos (Bata), Lakatos B., Kovács D., Jónás K., Szilágyi D. Edző: Antal István.

A második félidőre feltámadt a dombrádi csapat.

Gól: Nagy M., Molnár T., Géci (11-esből), illetve Kovács D. Kiállítva: Lakatos B. (24.), Félegyházi (88.). Ifi: 4–0.

Antal István: – Érdekes mérkőzés volt, egy nullás vezetésünk után tőlünk két játékost kiállítottak, a hazaiak pedig két tizenegyest kaptak, ez pedig eldöntötte a mérkőzés kimenetelét. Lelke rajta mindenkinek.

Nyírgyulaj–Nagyecsed 0–2 (0–2)

Nyírgyulaj, 150 néző, v.: Major O.

Nyírgyulaj: Opre R. – Czerula Zs., Angyalos, Tóth B., Fekete G., Nagy I., Gömze (Oxi), Siska G. (Erdei Z.), Mezei B. (Orosz D.), Sánta J. (Nagy B.), Turbucz. Edző: Lukács Tibor.

Nagyecsed: Makó – Sarkadi G., Homann, Somlyai, Bulyáki K. (Jóni R.), Bulyáki A., Dobos Z., Erpős M., Pócsi, Ádámszki (Rostás), Marinas. Játékos-edző: Ádámszki Róbert.

Az ecsediek példát mutattak a hazaiaknak elszántságból, akaratból, teljesen megérdemelten nyertek, az eredmény még a gyulajiakra nézve hízelgő.

Gól: Somlyai, Bulyáki K. Ifi: 8–1.

Lukács Tibor: – Ezzel a hozzáállással, ha reggelig játszunk, akkor sem szerzünk gólt. Gratulálok a vendégek győzelméhez!

Ádámszki Róbert: – Először is gratulálok a Gyulajnak a megérdemelt második helyezéséhez. Csapatom ezúttal védekezésben száz százalékot nyújtott, támadásban a helyzetkihasználásunk maradt a harminc százalékon, de ehhez a teljesítményhez összességében elismerés jár az egész csapatnak. Nagyon jó Gyulajt vertünk meg megérdemelten!