Olimpiai bajnok előtt bizonyítottak a titánok

Négy ország (Lengyelország, Szlovákia, Románia, Magyarország) 25 egyesülete, 270 versenyzője lépett szőnyegre a Bihari Lajos Emlékverseny területi meghívásos kvalifikációs birkózó viadalon – Püspökladányban.

Megyénket a Bököny DSE és a Nyírsport SE képviselte. Az eseményen jelen volt Repka Attila olimpiai bajnokunk is.

Több súlycsoportban az igen erős mezőnyben megyénk fiataljai harcos, kemény birkózással álltak helyt, szereztek fényesen csillogó érmeket. A diák II korcsoportban pedig minden szűkebb régiónkat képviselő induló kvalifikálta magát az országos bajnokságra. A Bököny DSE a népes mezőnyben negyedik helyen végzett a csapatversenyben.

Ugyanakkor a Mogyoródon lebonyolított junior kötöttfogású országos bajnokságon Pásztor László (Balkány Cellspan SE) ötödik helyen zárt az 55 kg-os súlycsoportban.

Eredmények

Bihari Mihály Emlékverseny, Püspökladány

Diák II korcsoport. 35 kg: 3. Bugyi Marcell (Nyírsport SE). 46 kg: 2. Palásti Ambrus (Nyírsport SE).

Serdülők. 38 kg: 2. Lovas János (Bököny DSE). 46 kg: 5. Szente Zsolt (Bököny DSE). 50 kg: 5. Horváth Máté (Bököny DSE). 58 kg: 5. Papp Krisztián (Bököny DSE). 63 kg: 3. Horváth Zsolt (Bököny DSE). 69 kg: 3. Kiss Gergő (Bököny DSE). 76 kg: 3. Gilányi Gergő (Bököny DSE).