Poraikból támadtak fel

Izgalmas mérkőzésen nyertek a Marso-Carmo Suzuki NYKK férfi kosarasai vasárnap este a Sopron ellen.  video

Szombat este már vehettek egy nagy levegőt a Marso-Carmo Suzuki NYKK férfi kosarasai, lévén az élvonal valamennyi alsóházi riválisa elvesztette mérkőzését.

Persze, a neheze vasárnapra maradt, és hogy milyen jó csapat a Sopron, azt saját bőrén érezhette a nyíregyházi társulat.

Az elején mindkét csapat sikeresen gyártotta a pontokat, az első negyed közepétől viszont átvette a vezetést a Carr vezérelte vendégcsapat. A hazaiak gyakran tűntek tanácstalanoknak támadásban, így aztán nagyszünetben, hatpontos soproni vezetésnél egyöntetű volt a vélekedés: csak nyerjünk valahogy egy ponttal, a tízes különbségről lassan letehetünk.

Szokás szerint a harmadik etapban belelendültek Sitkuék, és a 28. percben végre újra vezettek (61–60). Ekkor a másik oldalon Porzingis támadt fel poraiból, miközben az NYKK játékosai már tíz kihagyott büntetőnél jártak. A záró játékrész – szokás szerint – hihetetlen izgalmakat tartogatott. Savic – aki a játékrész 21 hazai pontjából egymaga 14-et szerzett – kezébe vette az irányítást, és 78–74-nél Dasics egyedül törhetett a kosárra. A ziccer kimaradt, fél perc múlva pedig már 78–79 volt az eredményjelzőn.

Majd 78–82, és már csak másfél perc volt hátra. Savic labdát szerzett, és egy dupla mellett bevágott három büntetőt (83–82), de ötven szekundummal a vége előtt Carr újra fordított. Scott a legjobbkor dobott újabb triplát, majd Savic büntetői dönthették volna el a meccset. Csak az egyik dobás ment be (87–84), és a Sopronnak még volt 13 másodperce az egyenlítésre. Vuleta és Carr triplája is leperdült a gyűrűről az utolsó támadásnál, így jöhetett az ünneplés!

Kit érdekelt már ekkor, hogy a hőn áhított tíz pontos különbség nem jött össze…!?

Jegyzőkönyv

Marso-Carmo Suzuki NYKK–Sopron 87–84 (25–29, 15–17, 26–19, 21–19)
Bujtosi csarnok, 1200 néző, v.: Király, Csősz, Vétek.

NYKK: Savic 31/3, Dasics 14/3, Petrovic 6/3, Sitku 18, Scott 18/6. Csere: Simon N. Edző: Horváth Imre.

Sopron: Carr 29/6, Duscak 4, Porzingis 15/9, Vuleta 9/3, Bowman 15. Csere: Körtélyesi 10/6, Boldizsár, Palotai P. 2. Edző: Sterbenz László.

Kipontozódott: Duscak (22. perc), Körtélyesi (37.).

Az eredmény alakulása, 7.: 20–15, 8.: 20–23, 13.: 33–33, 18.: 38–42, 23.: 45–51, 28.: 61–60, 32.: 68–71, 35.: 78–74, 28.: 78–82, 39.: 83–82.

Horváth Imre:Kínkeserves győzelmet arattunk rossz játékkal és még rosszabb büntetőzéssel. Köszönjük a közönség türelmét, a sikerrel talán kárpótoltuk őket.

Sterbenz László:  – Az utolsó percig vezettünk, a végjátékban nem volt szerencsénk. Ilyenkor fáj igazán a 34–13-as büntetőarány, és hogy minden negyedet öt nekünk fújt személyi hibával kezdtünk…