“Az első félidőben megjártuk a poklot”

© Illusztráció: Pusztai Sándor
Szabolcs-Szatmár-Bereg – Mindössze egy meccset játszottak vasárnap a Tiszántúl Takarék megyei I. osztályában.

Kótajban az ifik még meg mérkőztek egymással, ám a második találkozó, a felnőtteké elmaradt. A hazaiak mindössze kilenc játékost tudtak volna pályára küldeni, annak pedig nem lett volna értelme.

– Nem éppen rövid játékos, majd edzői pályafutásom alatt ilyenben még nem volt részem – kezdte tájékoztatásunkat Pók Csaba, a kótaji csapat edzője. – Eddig is kevesen voltunk, ám most többet telefonáltak, hogy megbetegedtek, nem tudtak eljönni a találkozóra. A polgármester úr közölte a tényt a játékvezetőkkel, így a mérkőzés elmaradt. Nagyon sajnálom, hogy ez történt-így Pók Csaba.

Azok a nézők, aki megvásárolták a belépőt, a pénzüket visszakapták.

A másik meccsen meglepetés született, hiszen a vendég fehérgyarmatiak fordítani tudtak Rakamazon és értékes három ponttal távoztak.

Rakamaz–Fehérgyarmat 1–2 (1–0)

Rakamaz, 200 néző, v.: Kósa Gy.

Rakamaz: Ovszijenkó – Kacsúr, Schmidt, Szabó P., Galambosi G., Sárközi D. (Murák K.), Vaszilkó A., Tóth T., Kóder L. (Demkó B.), Tóth Z. (Venczel I.), Hornyák. Megbízott játékos-edző: Venczel Imre.

Fehérgyarmat: Jakocska – Gál R-., Popovics, Orosz F., Veress L., Petrohai G. (Lakatos F.), , Istenes E., Vajda A., Imre Zs., Farkas S. (Nyíri) , Dascal.

Edző: Siti Ferenc. Gól: Vaszilkó, illetve Orosz F., Dascal. A hazaiak az első félidőben eldöntették volna a meccs sorsát, ám a hatalmas lehetőségeket is elpuskázták. Szünet után a gyarmatiak fordítani tudtak. Ifi: 13-1

Szász Simon, rakamazi egyesületi elnök: – Törvényszerű, hogy ha egy csapat kihagyja a helyzeteit, az megbosszulja magát.

Siti Ferenc: – A mai meccs hű tükörképe a tavaszunknak, az első félidőben megjártuk a poklot. Ezen felbuzdulva a szünetben nem mondtam semmit és megfordítottuk. Amúgy van még három élet-halál mérkőzésünk.

Kótaj–Nagyhalász elmaradt, a hazaiak csak kilenc játékossal tudtak volna kiállni. Ifi: 0-10.

1. Sényő 28 27 1 – 97–14 82

2. Nyírgyulaj 28 19 4 5 56–31 61

3. Nagyhalász 27 14 9 4 47–21 51

4. Nagyecsed 28 13 7 8 44–32 46

5. Vásárosnamény 28 13 5 10 55–38 44

6. Balkány * 28 13 5 10 46–37 43

7. Mándok 28 12 7 9 47–40 43

8. Tiszavasvári 28 12 5 11 49–44 41