2016.09.14. 19:45

Hátrányból nyert a Szpari

Nyíregyháza - Nyolcgólos meccset nyert szünet utáni remeklésével a nyíregyházi csapat.

Pokoljárás után irány a menny! Ez jellemezte szerdán a Szpari albertirsai meccsét, amelyen a Cegléd volt a pályaválasztó. Negyedóra sem kellett hozzá, hogy háromszor is zördüljenek a hálók.

A jó tucatnyi lelkes nyíregyházi drukker bánatára kétszer a hazaiak örülhettek. Aztán belelendült a Szpari, átvette a játék irányítását, ám a játékrész végén sült el az egyik hazai kontra. Szünet után hamar a ceglédiek arcára fagyott a mosoly, mert Rezes László korán megszerezte második gólját, majd a korábban les miatt meg nem adott találat után a fiatal Dragóner Filip is feliratkozott a gólszerzők közé. Ezzel megvolt az egyenlítés, és nem állt meg a Spartacus. Harsányi Zoltán parádés ollózásával átvette a vezetést, a végeredményt pedig Tisza állította be.

Idegenben remekelnek

A Spartacus csak annyiban szakította meg eddigi idegenbeli szereplését, hogy most nem 1–0-ra nyert. Vendégként parádés a mérlege a listavezetőnek, négyből négy! És a tabella élén áll három pont előnnyel a Kisvárda előtt.

- KM -

Labdarúgás: NB II., jegyzőkönyv, eredmények

Ceglédi VSE–Nyíregyháza Spartacus 3–5 (3–1)

Albertirsa, 200 néző, v.: Szilasi (Lémon, Takács)

Cegléd: Verebélyi – Valkovszki, Albert I., Nánási, Makrai L., Farkas A. – Asztalos (Csordás Sz., a szünetben), Popovics, Albert Á. (Markó, 76.) – Pozsár – Tóth M. (Peres, 60.) Vezetőedző: Varga Attila

Spartacus: Hermány – Kónya, Ur, Rubus, Farkas M. – Kártik – Heffler N. (Harsányi, a szünetben), Tisza (Szécsi, 90.), Rudolf, Rezes (Szokol, 77.) – Dragóner F. Vezetőedző: Mátyus János

Gól: Asztalos (1–0) a 3., Nánási (2–0) a 10., Rezes (2–1) a 15. Albert Á. (3–1) a 45., Rezes (3–2) az 50., Dragóner F. (3–3) a 67., Harsányi (3–4) a 72., Tisza (3–5) a 89. percben

3. perc: Egy hazai beadás után Farkas pár lépésről passzolt a kapuba, 1–0.

10. perc: Egy hazai szöglet után Nánási közelről lőtt a kapuba, 2–0.

13. perc: Tisza jobb oldali beadását Rezes 10 méterről perdítette a kapuba, 2–1.

45. perc: Egy ceglédi kontra végén Albert 12 méterről talált a kapuba, 3–1.

49. perc: Tisza szögletét Rezes közelről, estében kotorta a hálóba 3–2.

69. perc: Tisza önzetlen passzát ezúttal Dragóner váltotta közelről gólra, 3–3.

71. perc: Dragóner csúsztatása után Harsányi 12 méterről ollózva lőtt hatalmas gólt, 3–4.

89. perc: Rudolf remek cselek után passzolt Tiszához, aki 14 méterről hatalmas gólt lőtt, 3–5.

Varga Attila: – Az első félidőben remekül játszottunk a bajnokság egyik favoritja ellen, de a folytatásban rendkívül súlyos egyéni hibákat követtünk el. A vereség nem írható a fáradtság számlájára, mert ilyen megoldásokat semmilyen körülmények között nem követhetünk el.

Mátyus János: – Az a csapat, amelyik kétgólos hátrányból fordít, és idegenben megnyeri a mérkőzést, jó úton jár. Szünetben mondtam a játékosaimnak, hogy semmi sincs veszve, szerencsére hittek nekem, és hatalmas szívvel futballozva megérdemelten nyertünk.

További eredmények: Soroksár–ZTE 1–2 (1–1), Budaörs–Mosonmagyaróvár 0–2 (0–1), Szeged 2011–Dorog 1–0 (1–0), Szolnok–Vác 1–2 (0–1), Balmazújváros–Siófok 0–1, (0–0), Soproni VSE–SZEOL 1–1 (0–1, Puskás Akadémia FC–Csákvár 1–0 (0–0). A Kozármisleny–Békéscsaba mérkőzést ma rendezik.

1. Nyíregyháza Spartacus 9 6 2 1 12–8 20

2. Kisvárda Master Good 9 5 2 2 16–8 17

3. Balmazújváros 8 5 1 2 11 –7 16

4. Zalaegerszeg 9 4 3 2 13–7 15

5. Szeged 2011–Grosics A. 9 4 2 3 12–6 14

6. Puskás Akadémia 8 4 2 2 17 –17 14

7. Kozármisleny 8 4 1 3 11 –9 13

8. Siófok 8 4 – 4 12–12 12