Rio 2016 – Kozák Danuta megvédte címét, az 5. helyért játszhat a férfi vízilabdacsapat

Kozák Danuta
Kozák Danuta - © Fotó: Derencsényi István
Rio de Janeiro – A kajakos Kozák Danuta címvédőként győzött női K-1 500 méteren a riói olimpia csütörtöki versenynapján, ezzel Magyarország 500. ötkarikás érmét, egyben 175. aranyát nyerte. A férfi vízilabda-válogatott megverte a brazil csapatot, így az 5. helyért játszhat szombaton.

Kozák fölényes sikerével második aranyát szerezte meg Rio de Janeiróban, mivel kedden Szabó Gabriellával párosban is a leggyorsabb volt. Az UTE 29 éves versenyzője immár négyszeres olimpiai bajnok – Londonban egyesben és négyesben győzött -, ezzel ő minden idők legeredményesebb magyar kajakosa. Egyesbeli sikerével a magyar kajak-kenu sport 24., illetve a riói küldöttség hetedik aranyérmét szerezte.

“A londoni olimpia után az volt a cél, hogy megvédjem a címem. Négyéves álmomat sikerült valóra váltani” – nyilatkozott Kozák a döntő után.

Közel állt az éremszerzéshez a Tótka Sándor, Molnár Péter kajakos páros is 200 méteren. A világbajnoki címvédő kettős – amely a válogatót megnyerő, de utóbb doppinggyanú miatt az utazók közül kizárt Horváth Bence és Szomolányi Máté helyett jutott az utolsó pillanatban indulási joghoz – szoros versenyben, három századdal maradt le a dobogóról. Döntős volt a Hufnágel Tibor, Ceiner Benjámin kajakos duó is. A 2013-ban és 2014-ben U23-as világbajnokságot nyert honvédos kettős – amely már a fináléba jutással elérte célját – hetedik lett 1000 méteren. A csütörtöki programban a B döntőben szerepelt 200 méteren a kenus Hajdu Jonatán, s a Dunaferr 20 éves ifjúsági világbajnoka második, összesítésben tizedik lett.

A férfi vízilabdacsapat nagyon magabiztosan, 13-4-re nyert a házigazdák együttese ellen, és szombaton a Görögország-Spanyolország mérkőzés győztesével játszik majd az ötödik helyért.

Triatlonban a férfi verseny minden idők legjobb magyar eredményével zárult: ifj. Faldum Gábor kiváló teljesítménnyel 20. lett, míg Tóth Tamás a 33. helyen végzett.

Csütörtökön elkezdték riói szereplésüket a női öttusázók, s a hagyományos körvívást vagy más néven rangsoroló vívást követően a világbajnok Kovács Sarolta a 15., Földházi Zsófia pedig a 33. helyen áll. A verseny pénteken folytatódik, és fejeződik be.

A női birkózók küzdelmeiben a 63 kg-os kategóriában szereplő Sastin Marianna a selejtezőben kikapott Inna Trazsukovától, s mivel az orosz versenyző nem jutott be a döntőbe, Sastin a vigaszágon sem folytathatja. Valamivel szerencsésebben járt a 75 kg-osok között Németh Zsanett, aki bár honfitársához hasonlóan elbukta a selejtezőben a meccsét az olimpiai ezüst- és bronzérmes Guzel Manyurovával szemben, legyőzője beverekedte magát a fináléba, így Németh a vigaszágon küzdhet tovább magyar idő szerint 21 órától.

Női magasugrásban a selejtezőben volt érdekelt Szabó Barbara, aki a selejtezőszinttől messze elmaradva – négyes holtversenyben – 32. lett.

A riói magyar küldöttség csütörtökig hét első, három második és négy harmadik helyet harcolt ki.

– MTI –

Rio 2016 – Az ötödik helyért játszhat a férfi vízilabda-válogatott

Rio de Janeiro – A magyar válogatott 13-4-re nyert csütörtökön a házigazda brazil csapat ellen a riói olimpia férfi vízilabdatornáján, így a szombati folytatásban az ötödik helyért küzdhet.

Rio 2016 – Kozák Danuta megvédte címét, övé az 500. magyar olimpiai érem

Rio de Janeiro – Az 500 méter egyesben aratott győzelmével a kajakos Kozák Danuta nyerte Magyarország 500. olimpiai érmét, egyben 175. aranyát.