Röplabda – A közönséget is kiszolgálva győzött a Fatum

© Fotó: Pusztai Sándor
Nyíregyháza – A Fatum-Nyíregyháza magabiztosan nyert a szezon első mérkőzésén.

Az előző szezonban ezüstérmes és Magyar Kupa-győztes Fatum-Nyíregyháza idénykezdete körüli várakozás már a múlt heti szurkolói ankéton is érezhető volt, a Jászberény elleni csütörtök esti meccsen pedig mindez a tetőfokára hágott. A szervezők is kitettek magukért, hangulatfokozó kisfilmtől kezdve, a játékosok látványos bemutatásán át Erdősné Balogh Erika mezvisszavonultatásáig volt minden – a nyíregyházi ikont dr. Kovács Ferenc, Nyíregyháza polgármestere és a Magyar Röplabda-szövetség elnöke, valamint Kósa Árpád, a kabinetiroda vezetője köszöntötte.

Természetesen nemcsak a szervezők, a csapat is gondoskodott a jó szórakozásról. A Fatum sikeres szezonkezdete egy pillanatig sem forgott veszélyben, ugyan az első percekben többször is rosszul nyitottak a hazaiak, már az első játszmát is magabiztosan nyerték.

A nyíregyháziak olykor a látványra is odafigyeltek, hol egy látványos lecsapással, hol egy ejtéssel, máskor egy jó ütemben összeállt blokkal szereztek pontot. Hollósy László csapata kiszolgálta a közönséget és megérdemelt győzelemmel kezdett bele egy remélhetőleg nagyon sikeres menetelésbe.

Fatum-Nyíregyháza–Jászberény 3:0 (16, 14, 12)

Az eredmény alakulása. 1. szett (20 perc): 2:2, 6:5, 11:7, 13:8, 15:10, 17:10, 19:12, 20:15, 22:15. 2. szett (25 perc): 0:3, 5:3, 6:5, 13:8, 16:8, 20:9, 22:13. 3. szett (18. perc): 4:1, 6:2, 7:5, 11:6, 16:9, 20:9, 23:10.