Rudolf góllal debütált!

Képek: Hermány Bence bemutatkozott a Szpari kapusaként / Mezőkövesd vs. Kisvárda Master Good / Rudolf Gergely a Szparival edz - © Fotók: KM / ÉKN
Kisvárda, Nyíregyháza – Az NB II-ben érdekelt futballcsapatok számára a szerdai nap híre kétségtelenül az volt, hogy elkészült a bajnoki sorsolás.

Eszerint a Nyíregyháza Spartacus július 31-én hazai pályán kezd a Csákvár ellen, míg a Kisvárda Master Good ugyanakkor a Budaörs vendége lesz a nyitányon. A két megyei együttes összecsapását a 15. fordulóban, október 30-án rendezik – Várdán.
Mindaddig a felkészülésre fókuszálnak a felek. A Szpari például bemutatkozott a Basa-Kamilla Gyógyfürdő Kupában. Mátyus János együttese a román második vonalban szereplő UTA Arad otthonában lépett pályára. A házigazdáknál akadt egy régi ismerős: a klub egyik vezetője az a Codru Gradinariu, aki egykoron Nyíregyházán is futballozott. A meccs végül döntetlennel zárult, mivel a debütáló Rudolf Gergely góljára a második félidőben válaszolni tudott az Arad.

Alapos terhelésnek voltak kitéve szerdán az NB I-be jutott mezőkövesdi, valamint az NB II-es kisvárdai labdarúgók, hiszen a két csapat vezetőinek megbeszélése szerint kétszer hatvanperces mérkőzést vívtak egymással. A százhúsz perces játékidő ellenére sem találtak a kapuba a csapatok, így éppen olyan eredmény született, mint a két csapat tavaszi várdai bajnokiján: gól nélküli döntetlen.

Edzőmeccsek

UTA Arad–Nyíregyháza Spartacus 1–1 (0–1)

Nyíregyháza Spartacus: Hermány (Perger) – Szokol, Rubus, Ur (Farkas M.), Barna Sz. – Kártik (Ács), Kónya, Vámos M., Rudolf (Pálinkás), Harsányi (Csernák) – Pölöskey (Rezes).

Gól: Rudolf G. A torna másik szerdai mérkőzésén: Cigánd–Olimpia Satu Mare 3–0 (2–0)

Mezőkövesd–Kisvárda Master Good 0–0

Kisvárda: Ivancsics A. – Izing, Vermes, Papucsek, Vári B. – Szabó P., Erős G., Lucas – Délczeg, Rajczi, Cseri T. Csereként játszott még: Lékai (kapus), Kornutjak, Oláh G., Minczér, Karacs, Hidi N., Lukács R., Fodor A.