Siker – minden szinten!

Szabolcs-Szatmár-Bereg – A már bajnok Mátészalkai MTK női együttesének kivételével valamennyi megyei csapat pályára lépett az NB II. Észak-keleti csoport hét végi fordulójában. Mégpedig eredményesen,, valamennyi gárda győzött!

Kézilabda NB II.: Észak-keleti csoport

Férfi, 21. forduló

Eger U23–Fehérgyarmati VSE 29–31 (14–12)

Eger, 35 néző, v.: Dulai Á., Pisák B. Fehérgyarmat: Felföldi R. –? Pálfy V., Gaál R., 4, Illés N. 1, Müller N. 4, Hangos D. 5/1, Csobay A. 7. Csere: Harangi P. (kapus), Kun Sz. 2, Csontos M. 7, Bécsi Á. 1, Ferenczi R., Rosoca, Szíjártó A., Farkas P. Edző: Falcsik Miklós. Kiállítások: 2, illetve 2 perc. Hétméteresek: 1/0, illetve 2/1. A második félidő elején nyújtotta azt a teljesítményt a Fehérgyarmat, amit valójában tud, ez eldöntötte a mérkőzést.

Falcsik Miklós: – Nem gondoltam volna, hogy háromszor kell megnyerni egy mérkőzést… De erről csak mi tehetünk.

Balmazújváros U23–Kisvárdai KC 25–31 (15–17)

Balmazújváros, 130 néző, v.: Kovács T., Major A. Kisvárda: Simon A. – Nagy G. 6, Csendes Á. 2, Molnár Z. 7, Pál T. 4/3, Nagy D. 8, Babarabás B. 2. Csere: Lipécz M. (kapus), Albecz B., Petykó T. 2, Kapdos J., Paróczai L., Lipécz Á., Kovács L., Pisák T., Szabó A. Edző: Türk Ferenc. Kiállítások: 6, illetve 4 perc. Hétméteresek: 8/4, illetve 4/3. Végre magára talált a Kisvárda! Ugyanakkor a várdai junior csapat – az utolsó forduló eredményétől függetlenül – megvédte bajnoki címét. Junior: 29–33

Türk Ferenc: – Az első félidőben éppen fordítva csináltunk mindent ahhoz képest, amit megbeszéltünk, a szünet után kicsit rendeztük a támadójátékot és több jó egyéni teljesítménnyel ennek meg is lett az eredménye.

További eredmények: Berettyó MSE–Kazincbarcika 22–22, Hajdúböszörmény–Gyöngyös U23 20–24, Füzesabony–DEAC 29–19, Nádudvar–Mezőkövesd U23 27–28.

Női, 20. forduló

Kölcsey DSE-Nyíregyháza–Miskolci VSC 43–29 (23–12)

Continental Aréna, 200 néző, v.: Katona J., Konyári I. Kölcsey: Torkos H. – Hrabina I. 4, Gyimesi L. 2, Kelemen G. 1, Márkus G. 5, Katona K. 10, Papp A. 3. Csere: Varga F. (kapus), Silye V. 9/2, Hruska Zs. 6, Vitányi A. 3, Katona B., Balogh D., Tóth G. Edző: Hadobás István. Kiállítások: 12, illetve 6 perc. Hétméteresek: 3/2, illetve 8/3. A szomszédvári találkozón szép gólokkal és jó játékkal érvényesítette a Kölcsey a papírformát – biztosan nyert a jól küzdő borsodi csapat ellen. Junior: 27–32.

Hadobás István: – Örülök, hogy ezúttal szebbik arcát mutatta csapatom. Gólgazdag találkozón szép megoldásokkal úgy érzem, győzelmünk ilyen különbséggel is megérdemelt.

Vitka–Debreceni VSC II 25–24 (13–13)

Vásárosnamény, 100 néző, v.: Héjjas T., Kránitz A. Vásárosnamény: Miklovicz B. – Csontos R. 3, Szemán Sz., Iváncsó R. 1, Cibulenko 9/2, Mekes M. 5, Rácz K. 3. Csere: Dolhai L., Csubina 4, Sarkadi É., Gyetvai B. Edző: Csapó Erika. Kiállítások: 2, illetve 0. Hétméteresek: 4/2, illetve 6/5. Lelkes ellenfelet győzött le a Vitka. Junior: 19–50.
Csapó Erika: – Gratulálok a csapatnak a győzelemhez.

További eredmények: Füzesabony–Bőcs 32–23, Mezőkeresztes–Heves 30–27, SZEPA AKSE–Lóci DSE 30–48. Korábban játszották: Mátészalkai MTK–Hajdúböszörmény 26–25.

1. Mátészalka 20 19 – 1 627–472 38
2. Hajdúböszörmény 20 15 1 4 584–472 31
3. Füzesabony 20 15 – 5 680–555 30
4. Kölcsey DSE-Nyíregyháza 20 11 2 7 579–507 24
5. Lóci DSE 20 10 1 9 599–569 21
6. Mezőkeresztes 21 10 – 11 623–613 20
7. Vitka 20 10 – 10 597–591 20
8. Heves 20 8 1 11 600–576 17